PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebna szybka pomoc



agema
14-07-2011, 13:04
Koledzy , mam pytanie , czy jest Wam znana firma z Krakowa
tanie-przesyłki ( broker kurierski )
Pytam bo wczoraj ok 10,telefonicznie zamówiłem u nich kuriera.
Przyjechał przed czternastą , zabrał paczkę z eLką, na pytanie o list przewozowy, jakieś potwierdzenie itp , powiedział że nie jest potrzebne i odjechał.
Dzis dzwonie do nich , z pytaniem o numer listu przewozowego , i cisza , od 3 godzin nikt nie odbiera.
Co robic ? Panika niepotrzebna?

dinderi
14-07-2011, 13:15
powiedział że nie jest potrzebne i odjechał.Wysyłam b. duzo za pośrednictwem www.wysylajtaniej.pl. Wiem, że to nie Kraków, ale nawet w Krakowie, tego typu sprawy działają podobnie. NIGDY nie zdarzyło się, żeby kurier powiedział, że potwierdzenie "nie jest potrzebne".
Potwierdzenie jest NIEZBĘDNE! Bez niego nie ma przesyłki.
Mam nadzieję, i zyczę Ci, żeby Twoja eLa nie przepadła bez wieść.

agema
14-07-2011, 13:23
Zachowałem się jak babcia w metodzie na wnuczka.
Z drugiej strony ciężko uwierzyć w taką organizację ew.przekrętu .Jestem z podlasia, toż to musiałaby być jakaś ogólnokrajowa sieć mafijna, sprawdziłem w necie są w KRS-e, mają biuro w KRK , mam nadzieję że to tylko niekompetencja kuriera, no i moja bezmyślność.

sprocket73
14-07-2011, 13:25
A ja miałem takie doświadczenie z brakiem potwierdzenia.
Padła mi służbowa komórka, złożyłem na helpdesku zlecenie, przyjechł kurier z firmy zewnętrznej (nie pamiętam nazwy). Przesyłka była na koszt odbiorcy. Zabrał i też powiedział, że potwierdzenia nie trzeba, więc dałem mu bez potwierdzenia, ale jak wróciłem do pokoju to coś mnie tknęło, że jakiś papier by się przydał. Jednak po 3 dniach ten sam kurier przywiózł mi naprawiny telefon.
Wiem, że to inna sytuacja i przesyłka praktycznie bezwarościwa, ale skończyło się dobrze, czego i Tobie życzę.

Bangi
14-07-2011, 14:10
Wybacz agema, ale gratuluje pomysłu, nie masz żadengo dowodu na to, że cokolwiek dałeś komukolwiek, abstrahując od tego czy to jest uczciwa firma, czy jakiś przekręta, ale nawet jak uczciwa i będziesz miał jakąś szkodę w przesyłce lub jakikolwiek inny problem to jak cokolwiek udowodnisz, a tu coś ewidentnie śmierdzi...
A jak zapłaciłeś za usługę? Pewnie gotówką...

agema
14-07-2011, 14:10
Uff , dodzwoniłem się do firmy kurierskiej realizującej tę przesyłkę , bo
tanie przesyłki to tylko pośrednik.
Bardzo miła pani po długich poszukiwaniach znalazła ją , podała nr przewozowy , jest w trakcie realizacji.
Pouczyła jednocześnie żeby zawsze brać jakiś rodzaj potwierdzenia od kuriera, mają obowiązek wydać.

Bangi
14-07-2011, 15:18
Pouczyła jednocześnie żeby zawsze brać jakiś rodzaj potwierdzenia od kuriera

otóż to !!!

Parteq
14-07-2011, 18:07
Fajnie że się wyjasnilo i nawet z moralem na przyszlosc :)