PDA

Zobacz pełną wersję : EX 580II strzela pełną mocą 1/1 niezależnie od ustawień



bpilewski
13-07-2011, 10:22
Witam
czy ktoś z was spotkał się z problemem jak w temacie posta? Wysłałem lampę na żytnią, w oszacowaniu dostałem odpowiedz że konieczna jest wymiana zespołu palnika i naprawa obwodów sterowania na kwotę 460 zł. Jak myślicie czy warto naprawiać czy kupić nową i zapomnieć.

undisputed
13-07-2011, 10:57
czysta matematyka:
naprawa-460zł
nowa lampa- od 1600zł
460<1600

więc odpowiedź nasuwa się sama ;)

B o g d a n
13-07-2011, 13:54
Zdecydowanie naprawić.:)

Maver
13-07-2011, 14:01
Mozesz tez kupic palnik za 60-70pln i wymienic go sobie sam, ewentualnie poprosic o wymiane w pierwszym lepszym punkcie gdzie naprawiaja elektronike (telewizory, radia etc...) jesli nie umiesz sam lutowac.


http://allegro.pl/flash-palnik-lampy-blyskowej-canon-420ex-550ex-i1715567512.html

ps. Nie moja aukcja, znaleziona pierwsza z brzegu.

A tu masz opis Łopatologiczny:
http://www.skibek.pl/zts/2010/10/lampa-nikon-sb-600-wymiana-palnika/
Co prawda do Nikonowskiej SB-600, ale zasada wymiany bedzie zapewne identyczna.

Nie wiem czy chcialo by mi sie przeplacac 400zeta za godzine pracy serwisu.

bpilewski
13-07-2011, 17:32
zdecydowałem, że naprawie, za tydzień będzie u mnie. Dają 6 miesięcy gwarancji jeszcze wiec nie najgorzej. Chociaż jak się zwali to pewnie coś innego wymyślą:/

czysta matematyka mnie przekonała :P

Maver
15-07-2011, 07:59
Matematyka?
A te 6 miesiecy gwarancji to dostajesz na palnik zapewne.
Moim skromnym zdaniem za te 460zeta mogl bys miec z 7 palnikow, wiec lekko liczac 3.5 roku spokoju jak bys sobie sam gwarancje na kazdy wystawial :)
Wymiana jest tak skomplikowana jak wymiana zarowki w lampce nocnej ;)

Ale co kto lubi, blednie zalozylem ze skoro pytasz co sie bardziej oplaca, to zalezy ci na kosztach :P

baldhead_72
15-07-2011, 08:31
Kolega "bpilewski" napisał że lampa błyska więc to nie palnik jest uszkodzony. W serwisie chcą go wymienić (nie wiem po co) oraz "obwody sterowania" i to pewnie o te drugie najbardziej chodzi.

rudek5
15-07-2011, 11:16
na zytniej ida na latwizne :)

xsardas
15-07-2011, 14:17
A ja bym się nie zdziwił, gdyby to poluzowały się śrubki mocujące stopkę :) Kolega miał podobny problem lampa zaczęła strzelać mocą 1/1 niezależnie od uwstawień w serwisie chcieli mu właśnie wymienić cala stopkę z czymś tam jeszcze a wystarczyło dokręcić śrubki...

bpilewski
15-07-2011, 14:34
A ja bym się nie zdziwił, gdyby to poluzowały się śrubki mocujące stopkę :) Kolega miał podobny problem lampa zaczęła strzelać mocą 1/1 niezależnie od uwstawień w serwisie chcieli mu właśnie wymienić cala stopkę z czymś tam jeszcze a wystarczyło dokręcić śrubki...

Sprawdziłem. Stopka była ok dokręcona, czyściłem styki, wszystko domowymi sposobami co mogłem to zrobiłem.

Odeślą, zobaczymy ile posłuży jak nie pozostanie, gwarancja i walka o swoje prawa przez recznika konsumenta i IH, a doświadczenie w tym już mam :p

adi760303
15-07-2011, 15:33
Sprawdziłem. Stopka była ok dokręcona, czyściłem styki, wszystko domowymi sposobami co mogłem to zrobiłem.

Odeślą, zobaczymy ile posłuży jak nie pozostanie, gwarancja i walka o swoje prawa przez recznika konsumenta i IH, a doświadczenie w tym już mam :p


Ja wymienialem ossttanio palnik w mojej lampie na Czapskich w Krakowie - 6 miesiecy gwarancja na palnik, 200 złotych - na żytniej chcieli 400 + koszty przesyłek.

Sa oczywiscie inne usterki z lampami których nikt inny tego nie naprawi jak seriws Canona.

bpilewski
15-07-2011, 18:05
Ja wymienialem ossttanio palnik w mojej lampie na Czapskich w Krakowie - 6 miesiecy gwarancja na palnik, 200 złotych - na żytniej chcieli 400 + koszty przesyłek.

Sa oczywiscie inne usterki z lampami których nikt inny tego nie naprawi jak seriws Canona.

Ostatnio o Żytniej, rożne ciekawostki chodzą, ciekawe czy ktoś się wreszcie za to weźmie. Prawda jest taka, że człowiek pozostaje bezsilny bo wszystko mogą mu wcisnąć :( ale czasami nie ma wyjścia i trzeba zaufać

sqarpi
18-07-2011, 19:25
Mój kumpel miał dokładnie to samo. Żytnia pomogła. Kwota dokładnie taka sama z tego co pamietam. Do tej pory śmiga, więc miejmy nadzieję, że i Tobie będzie smigało. :)

bpilewski
19-07-2011, 11:42
Mój kumpel miał dokładnie to samo. Żytnia pomogła. Kwota dokładnie taka sama z tego co pamietam. Do tej pory śmiga, więc miejmy nadzieję, że i Tobie będzie smigało. :)

Squarpi dzięki za pocieszenie :P Nadal oczekuje na przesyłkę z Żytniej, zobaczymy jak będzie w moim przypadku. U tego Twojego kumpla to też tak nagle nawaliło czy były jakieś oznaki wcześniej ?