PDA

Zobacz pełną wersję : 400D + 70-200 f4L brak AF



habibi
10-07-2011, 10:59
Witam.
Zakupiłam w sklepie internetowym EuroRTV obiektyw C70-200f4L z opcją odbioru w sklepie. Wczoraj odebrałam obiektyw w sklepie, niestety nie miałam ze sobą korpusu, wieczorem podpiełam szkło do puszki i okazało się że AF nie działa prawidłowo, a własciwie to nie działa prawie wcale, słychać delikatnie że próbuje zmienić ostrość, delikatnie przesuwa po milimetrze na podziałce, ale generalnie nie ostrzy. Dziś z rana pojechałam do sklepu razem z korpusem, wyjaśniłam i pokazałam o co chodzi, przyjeli obiektyw na jutro ma być nowy, ale sprzedawca z kierownikiem, którzy chyba mieli jeszcze gorsze pojęcie w temacie niż ja zasiali we mnie niepokój, zadając mi pytanie czy w aparacie nic się nie przestawia pod ten obiektyw, odpowiedziałam że raczej nie.

Tutaj moje pytania, czy jest jakaś opcja do przestawienia w aparacie żeby to działało oraz czy ten obiektyw jest napewno kompatybilny z moim korpusem(pytam dlatego ponieważ wydawało mi się że miał on na mocowaniu więcej styków(?) niż inne moje obiektywy)?
Dodam jeszcze że oczywiście przełącznik na obiektywie AF/MF był ustawiony w odpowiedniej pozycji.
Zakupu dokonałam w systemie ratalnym, nie wiem co mam zrobić jeśli drugi obiektyw który jutro przyjdzie też nie będzie działał.
To mój pierwszy post tutaj więc proszę o wyrozumiałość.
Pozdrawiam.

wojciech794
10-07-2011, 11:13
Nie, nic się nie przestawia pod obiektyw, powinien działać normalnie.Jeżeli z innymi obiektywami jest ok, to L-ka do wymiany i już. A panom ze sklepu może chodziło o mikroregulacje AF , ale to w korpusach dwucyfrowych. Czyli nie mają żadnego pojęcia!

janmar
10-07-2011, 11:14
Aparat jest w pełni kompatybilny ze szkłem.Nic w nim nie musisz ustawiać.Jest to świetne szkło i rzadko trafia się uszkodzone.Myslę że nastepny będzie działał i będziesz z wyboru szkła b.zadowolona.Pozdrawiam
wojciech794 mnie wyprzedził :)

wojciech794
10-07-2011, 11:15
W dwucyfrowych tzn. 50D i wyższe modele(7D 1D,itd.,ale to już jednocyfrowe) ,oprócz 60D

habibi
10-07-2011, 11:18
Serdecznie dziękuję za odpowiedzi.
Napiszę jutro gdy odbiorę następną sztukę czy wszystko jest ok.
Pozdrawiam.

janmar
10-07-2011, 11:28
Jeszcze jedna rzecz.Sprawdż szkło w sklepie przed odbiorem tym razem.:):)Powodzenia

habibi
11-07-2011, 13:30
Witam.
Odebrałam drugą sztukę ze sklepu, działa!
Mam nadzieje że będzie mi długo służył, bo dużo czasu upłynie zanim nauczę się korzystać z jego potencjału.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Temat do zamknięcia.