PDA

Zobacz pełną wersję : Dekielki, zaślepki - Warszawa



fogifi
06-07-2011, 13:21
Hej,

z tego co patrzyłem, nie ma takiego tematu, więc zakładam. Mam naglącą prośbę: za parę dni wyjeżdzam na długo z Polski (oczywiście z aparatem), a gdzieś zgubiłem zaślepkę do swojego Tamrona 17-50... Gdzie mogę coś takiego kupić w Warszawie? Patrzyłem na allegro, ale nie ma tam dedykowanej osłonki, a nie wiem, czy jeśli kupiłbym coś Canona albo Nikona o tej samej średnicy filtra, czy by pasowało...

Bardzo dziekuję za szybką odpowiedź!:)

wiktor2323
06-07-2011, 13:55
Każdy będzie pasował byle by średnica była ta sama ;)

fogifi
06-07-2011, 14:06
Dzięki w takim razie, już namierzyłem takowy z odbiorem w Wawie :)

dinderi
06-07-2011, 14:08
Każdy będzie pasował byle by średnica była ta sama ;)Tak, ale pod pewnymi warunkami.
Niektóre obiektywy mają wystające soczewki i np. dekielki Matin, które sa nota-bene rewelacyjne jakościowo, nie pasują przez swoją konstrukcję do np. 24-70L. Soczewka opiera się o dekielek i nie da się go dobrze zahaczyć.
Dlatego kolega powinien zwrócić uwagę, czy dekielek nie będzie kolidował z soczewką.

A temat "Jaki dekielek" to tu na pewno był i to chyba nie jeden.

fogifi
06-07-2011, 14:15
na szczęscie 17 50 ma płaską soczewkę, więc to co znalazłem powinno pasować - aczkolwiek dzięki za uwagę.

I w sumie tematem nie było jaki dekielek, a gdzie dekielek - inna sprawa, że informacja o tym jaki, dała też odpowiedź na pytanie gdzie ;)

wiktor2323
06-07-2011, 14:45
Tak, ale pod pewnymi warunkami.
Niektóre obiektywy mają wystające soczewki i np. dekielki Matin, które sa nota-bene rewelacyjne jakościowo, nie pasują przez swoją konstrukcję do np. 24-70L. Soczewka opiera się o dekielek i nie da się go dobrze zahaczyć.
Dlatego kolega powinien zwrócić uwagę, czy dekielek nie będzie kolidował z soczewką.

A temat "Jaki dekielek" to tu na pewno był i to chyba nie jeden.
Faktycznie, masz racje z niektórymi może być problem. Ale jak pisze, soczewka w Tamronie jest tylko trochę wypukła ale i tak lepiej przymierzyć;)

misiek0813
06-07-2011, 20:19
Ja kupiłem do T17-50 taką zaślepkę
http://eltec.pl/APARATY-FOTOGRAFICZNE/Dekielki/Dekielki-snap-on/Dekielek-na-obiektyw-67mm-CZARNY-SNAP-ON1.html

i wg mnie trzyma lepiej niż taka
http://eltec.pl/APARATY-FOTOGRAFICZNE/Dekielki/Dekielek-ze-smycza-67mm-SNAP-ON1.html z napisem TAMRON :D