PDA

Zobacz pełną wersję : Plany w zakupie Canona



Druss
01-07-2011, 23:18
Witajcie. Planuje za jakis czas przejsc z Olympusa na Canona, co prawda bede chcial go brac w raty i dlatego wchodzi w gre tylko nowy sprzet.

Kompletnie nie wiem jakie body wziac ? 40D;50D;400D etc?
Najbardziej chcialbym sredniobrazkowa matryce. Profesjonalista nie jestem ale chcialbym miec dobry sprzet.
Pomozcie z wyborem pozadnego body. Szklo chcialbym 40-200 cos w takich ogniskowych takiego jesli jest.

Mysle ze tak z 4-5 tys to max co moglbym wydac na taki zestaw...Chcialbym tez dodatkowa lampe ale aczej nie starczy...

Czekam an wasze propozycje i sugestie.

pozdrawiam Druss.

zieli33
01-07-2011, 23:29
Z tym średnim obrazkiem to nie w tej kasie. Może jednak mały obrazek albo aps-h, aps-c?
Nowe 40D i 400D to ciężko będzie. Z 50D może się uda ale wątpię.
Podaj jaki sprzęt w Olku by Ci odpowiadał, to znajdą się w C odpowiedniki.

Druss
01-07-2011, 23:55
Teraz mam Olympusa E500 14-42 i 40-150 - kupiny bo byla okazja taniej pierwszej lustrzanki. Teraz chce zmienic go na cos pozadnego.

Bawilem sie chwilke 40D i aparat fajny, mase fukncji ma, w dloni lezy super - mi pasuje :D

W saturnie teraz mozna wyrwac 60D z kitem za 4,4. Czy miedzy 40 a 60 jest duza roznica ?

Kolekcjoner
02-07-2011, 00:09
Czy miedzy 40 a 60 jest duza roznica ?

Wszystko to zależy od listy priorytetów.

sprocket73
02-07-2011, 00:09
Coś mi się wydaje, że autor wątku pisząc "średni obrazek" ma na myśli matrycę większą od Olympusa, ale mniejszą od FF... czyli naszego cropa aps-c.

Marpie
02-07-2011, 00:15
Do wyboru masz(nowe):
Amatorskie:
- Canon 550d
- Canon 600d

Półprofesjonalne:
- Canon60d

To są interesujące nowe puchy które kupisz na raty. Jak chcesz pstrykac foty do kotleta, lub na spacerach, wycieczkach najlepsze bedą pierwsze dwa. Jeżeli jesteś bardzo ambitnym fotoamatorem to bierz 60d.

Druss
02-07-2011, 00:37
Myslalem ze za ta kase bedzie mozliwy dostep do sredniego obrazka/formatu.
Priorytety,hmm zdjecia robione bardziej w plenerze, bardzo zadko studio, rozne portrety, zdj okolicznosciowe.

Merde
02-07-2011, 07:20
Myslalem ze za ta kase bedzie mozliwy dostep do sredniego obrazka/formatu.

Może doczytaj co określa się mianem "średniego formatu"?
Z twoim budżetem możesz sobie pozwolić najwyżej na używane 5D z bida-stałką 50/1.8 lub 35/2 ew. zoomem Tamrona 28-75/2.8.
A 5D to też nie jest "średni format"...

michael_key
02-07-2011, 09:07
Napisz jeszcze Druss co Cię interesuje w fotografowaniu. Zakres 40-200 mało mówi. Podpowie się coś w kwestii szkieł, a body się dopierze później ;-)

tomfoot
02-07-2011, 09:18
Do wyboru masz(nowe):
Amatorskie:
- Canon 550d
- Canon 600d

Półprofesjonalne:
- Canon60d


Hm, 60d polprofesjonalny aparat cyfrowy... :-) Pod warunkiem, ze Twoja profesja to crop z kotleta na weselu. Bo profesjonalnych fotografow z czyms mniejszym od ff widuje sie rzadko.

igor58
02-07-2011, 09:24
Było napisane, że pół-, więc nie szukaj dziury w całym.
60d jest pół-, lub zaawansowanym amatorskim sprzętem.
Założę się, że wielu pro, używa go jako drugiego body.
Zresztą określenia "amator" i pro dotycza dziś bardziej człowieka niż sprzętu.
Na www.juzaphoto.com autor, chyba jednak pro, wychwala np. C500, uważając go za doskonałe i wszechstronne narzędzie (co popiera fotkami).

airhead
02-07-2011, 09:48
Myslalem ze za ta kase bedzie mozliwy dostep do sredniego obrazka/formatu.
Priorytety,hmm zdjecia robione bardziej w plenerze, bardzo zadko studio, rozne portrety, zdj okolicznosciowe.
będzie, ale nie cyfrowy

jacek_73
02-07-2011, 11:58
... Bo profesjonalnych fotografow z czyms mniejszym od ff widuje sie rzadko.

A prawdziwy żużlowiec musi mieć co w spodniach nosić :roll: I jeszcze to: nie broda czyni mędrca :roll: A w canonie jako pro zwykło zaliczać się EOS1D i EOS1Ds, oraz obiektywy 50/1.2 i 85/1.2. Napisałem tak dla budujących swoje pro-ego EOSem 5Dm2 z pełną świadomością i w 100% złośliwie. Urażonych najmocniej przepraszam. :-D

Pozdrawiam.

michael_key
02-07-2011, 12:05
Napisałem tak dla budujących swoje pro-ego EOSem 5Dm2 z pełną świadomością i w 100% złośliwie. Urażonych najmocniej przepraszam. :-D
Nie jestem PRO??? :-D
Jest obraza ;)

Druss
02-07-2011, 12:36
Wybaczcie ze wprowadzilem Was w blad i wnioslem zamieszanie, moj znajomy co 40D mowil ze ma srednio-obrazkowa matryce, a teraz ja poczytalem o jego aparacie i on ma w nim APS-C.

Chodzi mi o aparat polprofesjonalny.

jacek_73
02-07-2011, 12:41
Takie pojęcie jak półprofesjonalizm jest pojęciem mocno dyskusyjnym i dla każdego może znaczyć co innego. Rozumiem jednakoż że pod pojęciem półprofesjonalny sprzęt masz na myśli użytkowanie nieco bardziej intensywne niż u przeciętnego kowalskiego? No to seria dwucyfrowa jak najbardziej :)

Pozdrawiam.

Druss
02-07-2011, 12:46
Jacek dokladnie tak jak piszesz. Mniej wiecej tak jak pisalem wczesniej jakie zdj bede robil/staral sie robic.

Nagrywanie filmow mnie nie obchodzi/nie interesuje itp...Nie wiem co jeszcze moge Wam napisac zebypomoc Wam w doborze body dla mnie

jaś
02-07-2011, 12:48
Do wyboru masz(nowe):
Amatorskie:
- Canon 550d
- Canon 600d

Półprofesjonalne:
- Canon60d

To są interesujące nowe puchy które kupisz na raty. Jak chcesz pstrykac foty do kotleta, lub na spacerach, wycieczkach najlepsze bedą pierwsze dwa. Jeżeli jesteś bardzo ambitnym fotoamatorem to bierz 60d.

Jeśli chodzi o kotlet to niestety tylko 5D (5DII) :).

tomek1976
02-07-2011, 13:04
Karwa fa, w ludziach dalej odzywa się snobizm - nie masz fullfrejma, albo "jedynki" - nie masz prawa nawet dotknąć fotografii zarobkowej. Popatrzcie sobie, co Venomer robił 350d. Mogę na każdym swym członku powiesić po "jedynce", a i tak nie zbliżę się do jego poziomu. Żeby nie offtopować: przy Twoim budżecie i budowie systemu od podstaw, skupiłbym się na szkłach, a body byłoby sprawą drugorzędną.Używane: Tamron 17-50/2.8 i 85/1.8, to koszt ok. 2tys.. Do tego bierz 430EXII i zostają Ci 2tys. za które kupiłbym 40D i minimum dwie karty CF 8GB. Nie pchałbym się na siłę w zajechaną "piątkę", która będzie miała zjechaną obudowę, 70k. klapnięć, a za chwilę odpadnie Ci w niej lustro (zapłacisz za nią 3-3,5k i będziesz "gimnastykował się" ze szklarnią). Odpuść też sobie 60D, bo ta puszka, to efekt marketingowego samogwałtu Canona. Plastik, który niewiele ma wspólnego z serią XXD.

Druga opcja - jak poleca Kolega poniżej: zamiast 85/1.8 może być 50/1.4. Cenowo prawie to samo. Kwestia, jaka ogniskowa bardziej Ci leży, kadr ciaśniejszy czy luźniejszy :) Jak w życiu :)

michael_key
02-07-2011, 13:07
Jeśli chodzi o kotlet to niestety tylko 5D (5DII) :).
Chyba autor wątku o takim foceniu nie pisał.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

[...] przy Twoim budżecie i budowie systemu od podstaw, skupiłbym się na szkłach, a body byłoby sprawą drugorzędną.Używane: Tamron 17-50/2.8 i 85/1.8, to koszt ok. 2tys..
ewentualnie zamiast 85mm 50mm 1.4

Do tego bierz 430EXII i zostają Ci 2tys. za które kupiłbym 40D i minimum dwie karty CF 8GB.
Popieram.

Bolek02
02-07-2011, 14:59
Hm, 60d polprofesjonalny aparat cyfrowy... :-) Pod warunkiem, ze Twoja profesja to crop z kotleta na weselu. Bo profesjonalnych fotografow z czyms mniejszym od ff widuje sie rzadko.

Skąd takie skojarzenia kolega bierze ? Osobiście znam paru zawodowców uzywających z powodzeniem cropa :) Oczywistym jest, że nie każdy zaczyna od FF a wręcz przeciwnie . IMHO 50D/60D to niezły wybór jak na początek.

Kynio91
02-07-2011, 15:05
Ja moim skromnym zdaniem, jeżeli nie masz zamiaru robić zdjęć aby na nich zarabiać pomyślałbym nad bardziej uniwersalnym szkłem, a za razem dobrym optycznie:

Canon EF-S 15-85 3.5-5.6 IS USM

Zakres jest taki w sam raz: od szeroko do portretowo.

Nowe body hm... Raczej nie znajdziesz już ani 40D ani 50D. Niestety 60D jest stosunkowo drogie jak na Twój budżet, bo aż 4,8 tyś z lampą 430EX II w Euro.

Druss
02-07-2011, 15:22
Moze faktycznie 4-5 tys to malo...Skoro bralbym na raty to mozna zwiekszyc przedzial mysle ze 6 do MAX 7 tys. Co Wy na to ? z takim przedzialem mozna juz powalczyc o dobry sprzet ?

Zdjec nie bede robil zarobkowo ale chcialbym mozliwe najlepszy sprzet za ta kwote co mam do wydania.

Tomeksad2
02-07-2011, 15:48
Musi być Canon ? To Twój wybór tylko dlatego, że bawiłeś się chwilę 40D ?

Druss
02-07-2011, 15:54
Nie. na studiach nie raz robilem fotki Canonem i nikonem, sony i nie tylko i najbardziej mi podpasowal Canon i jakos do tej firmy mnie ciagnie.

yakuza144
02-07-2011, 16:12
Zastanów się czy nie lepiej odłożyć trochę kasy we własnym zakresie niż brać sprzęt na raty z lichwiarskim procentem. Osobiście nigdy bym się na takie coś nie zdecydował i wychodzę z założenia że jeżeli mnie nie stać to nie kupuje. Ale to Twoja decyzja.

Co do sprzętu, to moim zdaniem, idealnym zestawem byłby Tamron 17-50 + Canon 70-200 f/4 + 50/1.8, a do tego 40D, lub jeżeli budżet pozwoli 50D. Lecz wiadomo, że ani 40D, ani 50D nie dostaniesz nigdzie na raty

Druss
02-07-2011, 16:40
Yakuza jesli Ty zarabiasz tyle ze z 2 wyplat mozesz odlozyc na pzadny sprzet to gratuluje pensji, ja niestety nie zarabiam takich pieniedzy.
Idac takim mysleniem to w tej chwili nie mialbym LCD'ka, PS3, nowego kompa (oczywiscie kupione nie w tej samej chwili) ale gdyby nie kredyt to pewnie nadal bym ogladal filmy z 14" tv kineskopowego...
Przy kupnie TV+PS3 zaplacilem 200zl (i to bylo ubezpieczenie od utraty pracy itp a nie od oprocentowania )wiecej na caly okres splacania sprzetu, chyba to nie jest AZ tak duzo. Miesieczna rata nie rujnowala mi mojego portfela a zawsze mialem gotowke na inne wydatki czy tez przyjenosci.
Oczywiscie przy ratach trzeba troche nadplacic za sprzet ale cos za cos. No i mozna czasem trafic na raty 0% wiec nie jest az tak zle. Splacasz w rownych ratach bez % i masz nowy sprzet w domu.

jacek_73
02-07-2011, 16:45
... Splacasz w rownych ratach bez % i masz nowy sprzet w domu.

Więc zostaje 60D z jakimś podstawowym obiektywem...na początek :-D Powinieneś być zadowolony. No chyba że 60D za wolna, za bardzo plastikowa...cóż masz wtedy solidny i szybki 7D, aczkolwiek i cena jest odpowiedniejsza.

Pozdrawiam.

tomek1976
02-07-2011, 16:51
Jeśli nie musi to być Canon i zakup na raty (determinuje to zakup nowego sprzętu), to idź, pomacaj, popstrykaj sobie...Nikonem D7000. Do tego 16-85 i nieznacznie przekraczasz 5k. W Canonie, z dwucyfrowej serii nie dostaniesz takiej puszki. Nikonowskie 16-85 też jest niezłym, uniwersalnym szkłem. Na początek powinno Ci wystarczyć. Z czasem dokupisz sobie jakąś stałkę lub tele, w zależności od potrzeb.

Edyta: Nie porównuję 60D, do D7000, bo to "tap żenadl" :)Weź do reki obydwie puszki i już nawet nie porównując ich specyfikacji tech. wiesz, którą wybierzesz :)

siudym
02-07-2011, 17:05
Wracajac do tego co bylo na 1stronie: fajnie to wyszlo - FF to duzy format, apsc to sredni fotmat, a 4/3 to maly format :)

I apropo szufladkowania sprzetu: 1Ds uzywany przez amatora, jest aparatem amatorskim, natomiast 40D uzywany przez profesjonaliste jest aparatem profesjonalnym. :mrgreen: ;)

seweryn1
02-07-2011, 18:05
Wracajac do tego co bylo na 1stronie: fajnie to wyszlo - FF to duzy format, apsc to sredni fotmat, a 4/3 to maly format :)

I apropo szufladkowania sprzetu: 1Ds uzywany przez amatora, jest aparatem amatorskim, natomiast 40D uzywany przez profesjonaliste jest aparatem profesjonalnym. :mrgreen: ;)

Idąc dalej mam nadzieję, że zawodowcy nie zapominają być amatorami, bo wtedy trochę ich żal, bo amator to nic innego jak "MIŁOŚNIK". Po co pracować z własnego wyboru w czymś co cię męczy:-P

michael_key
02-07-2011, 20:23
Przelicz kasę i na serio... kup Tamrona 17-50 2.8, Canona 50 1.4, spawareczkę 580 EXII lub 430 EXII, jak starczy to coś dłuższego, ale... na raty kup puszkę.
Puszkę zostaw na koniec.

Mils
03-07-2011, 09:22
Uporządkowując: DRUSS - przyjmij znaną i stosowaną systematykę podziału formatu matrycy w aparatach fotograficznych.

Przy zakupie sprzętu pomyśl:
- co danym obiektywem / aparatem chcesz fotografować
- co z danym obiektywem / aparatem chcesz robić za czas kilku, kilkunastu miesięcy, kilku lat...
Przy wyborze Swoich zabawek kieruj się przede wszystkim zasadą, że z dobrego body słaby obiektyw nie wyciągnie jego możliwości. Jeżeli masz obawy to kup na początek nowe - prostsze body i dobre obiektywy / dobry obiektyw. Czy kupować używane? Zawsze należy sprawdzić. Koledzy i Koleżanki z CB napewno Ci pomogą w wyborze danego egzemplarza. Jest osobny, bardzo pomocny wątek. Oczywiście używane = mniejsza gwarancja lub jej brak (czytaj: jest ryzyko - jest zabawa). 40, czy 70 tysięcy klapnięć to nie jest kres możliwości migawki; wczoraj widziałem 40D z licznikiem 112 tysięcy. Lampę: tak. 580 EXII. jej nie będziesz tak szybko sprzedawał.
Podsumowując: po kolei szkło, body, lampa.
Dobrej zabawy.

Druss
03-07-2011, 13:45
Hmmm moze pogon za tym lepszym body bylo przez to ze znajomy ma ta 40D i chcialbym mu dorownac z tym...no nie wiem.
Faktycznie moze lepiej wziasc slabsze body i tansze a pojsc w lepsze szkola.
Jakie szkla ? napewno jeden z wieksza ogniskowa ~200 zeby bylo.
Ok a wiec jakie body ?

Moze znacie jakas dobra strone z ktorej mozna zamawiac (raty musza byc) badz zobaczyc ten sprzet.

tomekcm
03-07-2011, 14:04
ja Ci proponuje http://www.eltkom.pl/

michael_key
03-07-2011, 14:06
.
Jakie szkla ? napewno jeden z wieksza ogniskowa ~200 zeby bylo.
Canon 70-200 f/4 (http://allegro.pl/listing.php/search?string=canon+70-200&category=50600&sg=0&order=p&change_view=1)


Ok a wiec jakie body ?
A może właśnie 40D (http://allegro.pl/listing.php/search?string=canon+40d&category=28190&sg=0&order=p&change_view=1)?

Byniekk
03-07-2011, 16:18
Karwa fa, w ludziach dalej odzywa się snobizm - nie masz fullfrejma, albo "jedynki" - nie masz prawa nawet dotknąć fotografii zarobkowej.....


Jak w życiu :)
dokladnie to samo mialem powiedziec, bo to onanizowanie sie FF zaczyna mnie denerwowac ,
Canon ma raptem 3 lustrzanki FF Nikon tez 3 , sony 2 - a te wyzsze modele poza zasięgiem finansowym 90% zagladajacych na forum.
Rozumiem ze ekscytujemy się ff, ale jak widać są wsrod nas użytkownicy z nieco chudszym portfelem lub tacy, ktorzy poprostu nie chca wydawac tyle kasy na sprzet foto po to tylkoaby miec FF.

Rozumiem, serią XXd nie można zarobkowo focić do kotleta,??
Czytam Forum dosc dlugo i wielu uzytkownikow robi ciekawe fotki 20, 30, 50, 60, 7-kami a to wszystko niejest ff.
Wiec Pytanie skąd w niektórych tyle "foto-homofobii".??

jacek_73
03-07-2011, 16:36
...
Wiec Pytanie skąd w niektórych tyle "foto-homofobii".??

Powstał mit :twisted: Teraz powstaje drugi mit, że tylu jest cropofobów? Większość kolegów/koleżanek korzystających z dobrodziejstw pełnej klatki nie twierdzi jakoby tylko FF dawało możliwość zarobkowania i tylko posiadanie 5D czy jedynki czyniło z kogoś profi. Natomiast to, że ktoś tak uważa - cóż - ma do tego prawo, mamy w końcu wolność poglądów :-D

Pozdrawiam.

karni
03-07-2011, 18:07
Jeśli nie musi to być Canon i zakup na raty (determinuje to zakup nowego sprzętu), to idź, pomacaj, popstrykaj sobie...Nikonem D7000. Do tego 16-85 i nieznacznie przekraczasz 5k. W Canonie, z dwucyfrowej serii nie dostaniesz takiej puszki. Nikonowskie 16-85 też jest niezłym, uniwersalnym szkłem. Na początek powinno Ci wystarczyć. Z czasem dokupisz sobie jakąś stałkę lub tele, w zależności od potrzeb.

Edyta: Nie porównuję 60D, do D7000, bo to "tap żenadl" :)Weź do reki obydwie puszki i już nawet nie porównując ich specyfikacji tech. wiesz, którą wybierzesz :)

Polecam jak kolega pomacać jeszcze przed zakupem np. Nikona, ma całkiem tanie i dobre szkła jak 35 1.8, 50 1.8 + 85 1.8 to tego jakiś zoom, tylko raczej wystrzegałbym się puszki D7000 - jest o niej cały wątek na forum żółtych...

jinks
03-07-2011, 19:02
canon 600d+canon15-85+canon 50mm/f1.8
Na początek wystarczy. Jak trochę pofocisz będziesz wiedział czego brakuje.

grsi
04-07-2011, 11:42
najlepiej wybierz jakąś amatorską lustrzankę 500D lub 550D szkiełko np EF-s 55- 250 is resztę pieniędzy przeznacz na uniwersalne szkło np tamrona 17-50 2,8
jeśli chodzi 60D to mam mieszane uczucia zabrali mu dobry pancerz jak w 40D i innych półprofesjonalnych bodach zwolnili mu prętkość kl/s zamieniając pamięci z CF na SD dali mu dużo Mg/pixeli które nie wykorzysta do końca,przez co kiepska dynamika i szumy gratis całe szczęście że procesor lepszy który te szumy obrobi oczywiście kosztem obrazu zabrali mu dżojstik wrzucając go w kółko nastawcze żeby przeszkadzało w momencie kręcenia tym kółkiem dali mu obracany ekran wyłącznik na górze niby lepszy pomiar światła i sterowanie lampami i takie są różnice między starszymi bodami

Druss
05-07-2011, 01:11
Nie wiem na jakie szklo sie zdecydowac przy kupnie.

Chodzi mi zeby byl w miare uniwersalne, zeby mona bylo robic dobre portrety ale tez czasem szeroki kat tez sie przyda.

Mysle nad tymi 3 :
1. Canon EF 70-200 mm f/4,0 L USM
2. Canon EF 28-135 mm f/3,5-5,6 IS USM
3. Canon EF 28-200 mm f/3,5-5,6 USM

A teraz mam pytania, co oznaczaja te skroty :
L -
IS -
USM -
??

Czy szkla 2 i 3 beda ciemniejsze niz ten pierwszy ?
Co Wy na to ?

zieli33
05-07-2011, 02:55
28-200 odpuść sobie.
L -Luxury (http://www.the-digital-picture.com/Canon-Lenses/Canon-L-Lens-Series.aspx) czyli najwyższa półka szkieł Canona. Dostajesz szybki AF (z reguły usm), niezłe kolory, kontrast, uszczelnienie (choć nie zawsze). I najważniejsze, czerwony pasek na obiektywie.
USM - ultrasonic motor (http://en.wikipedia.org/wiki/Ultrasonic_motor) ultra dźwiękowy silnik do napędzania AF. Szybszy i cichszy.
IS - Image stabilization (http://pl.wikipedia.org/wiki/Stabilizator_obrazu) - stabilizacja obrazu

Druss
05-07-2011, 03:38
Czyli zostaje 1 i 3.
Nr 1 ma plus ze na stalym swietle jest. wersja L (biala seria robi wrazenie sama w sobie ...)
Nr 3 jest bardziej uniwersalna.

Co Wy na to ?
Ale Was mecze :D mam nadzieje ze mi wybaczycie...

zieli33
05-07-2011, 04:02
Czego 3 zostaje? Przejrzałem wątek i nie widzę żeby ktoś Ci go polecił, chyba że coś pominąłem. Jakieś inne zalety ma szkło to oprócz zakresu?

michael_key
05-07-2011, 07:45
Czyli zostaje 1 i 3.
Nr 1 ma plus ze na stalym swietle jest. wersja L (biala seria robi wrazenie sama w sobie ...)
Nr 3 jest bardziej uniwersalna.
Uniwersalna, ale dlaczego nie stawiać od razu na jakość?
70-200 naprawdę fajne szkło. Klasa sama w sobie.

Przemek_PC
05-07-2011, 08:36
To do jakiej kwoty urósł już budżet? 60D+70-200L no a jak jedna eLka to i druga oczywiście czyli minimum 17-40L no i 50/1,4 plus a co tam, idźmy naprzód 135L... dyszkę już przekroczyliśmy :)
Przejrzałem cały wątek pokrótce i mam pytanie, czego w tym obecnym Olympusie brakuje? W czym ogranicza? Jakich zdjęć nie mogłeś do tej pory nim zrobić?

Druss
05-07-2011, 10:38
Zostaje 40D+lampa+70-200 f2 L = 6900

Czego mi brakuje ? Hmm mozliwe ze lampy bo by sie przydala w wielu sytuacjach. Ale tez kupujac tego olympusa bylem swiadomy ze nie bede w niego inwestowal, poprostu byla okazja to go kupilem.
Teraz czas zmienic go na cos z wyzsej polki i postanowilem pojsc w canona - dlaczego? klasa sama w sobie :cool:

Przemek_PC
05-07-2011, 11:39
Jak chcesz mieć klasę samą w sobie to kup 1DII. 40D nawet z białą eLką nie przyszpanujesz a 1D już przyciągnie wzrok gapiów. Fajnie, że na koniec przyznałeś że chodzi wyłącznie o lans a nie o jakość zdjęć :) Tyle że z 40D to taki bardzo bidny lans będzie.

Aki007
05-07-2011, 12:31
Fajnie, że na koniec przyznałeś że chodzi wyłącznie o lans a nie o jakość zdjęć :) Tyle że z 40D to taki bardzo bidny lans będzie.

Jak już idziemy w stronę lansu to na allegro widziałem takie termosy imitujące L, jeden z nich 70-200 a drugi 24-105 i masz super zestaw + do tego jakąś starą 1D albo 1000D (z gripem żeby był większy). Nie jestem do końca przekonany czy można je przypiąć do body, ale chyba tak, nawet jeżeli nie to klej czyni cuda. Oj tak to przyciągnie wzrok gapiów. ;)

OrzelPiotr
05-07-2011, 12:37
A co wam tak przeszkadza... dla lansu czy nie, można złożyć sensowny zestaw. Natomiast do czego będzie wykorzystywany to już indywidualna sprawa właściciela. Samochód też się kupuję między-innymi po to żeby się nam podał i nie ma w tym nic złego.

Przemek_PC
05-07-2011, 13:01
Ale ja całkiem poważnie pisałem. Bez sensu brać 40D jak 1DII jest niewiele droższy a to i lepszy i zarazem bardziej lansiarski aparat. Osobiście zamieniłem 50D na 1DII i jestem bardzo z tego powodu zadowolony. Tyle że mi chodziło nie o lans a o pewne cechy serii 1D jak odporność na kurz i wodę no i AF oraz szybkostrzelność. A z tym lansem to są niestety dwie strony medalu. Ze sprzętem foto może nie tak bardzo ale kiedy chciałem coś sfilmować kamerą wideo z segmentu semi-pro zostałem poproszony o pozwolenie na filmowanie gdzie obok mnie ludzie komórami i małymi kamerkami filmowali do woli.

akustyk
05-07-2011, 13:24
Edyta: Nie porównuję 60D, do D7000, bo to "tap żenadl" :)Weź do reki obydwie puszki i już nawet nie porównując ich specyfikacji tech. wiesz, którą wybierzesz :)

jak mozna wybrac aparat bez znajomosci specyfikacji?

co do oceny obudowy zewnetrznej... to moze nie przesadzajmy. ani D7000 nie jest nie wiadomo jakim cudem, ani 60D wybitnie kiepski. rzecz raczej bardziej w ocenie co podpiac do tego...

wojciech794
05-07-2011, 16:05
Ja wybrałbym:
50D + 15-85 + 430 EXII, potem dozbierać czy tam spłacić sprzęt i 70-200 f4 L

Druss
05-07-2011, 23:16
1DII jest nie osiagalny cenowo... za samo body trzeba wiecej dac niz za caly ten moj zestaw...

Tu nie chodzi o lans, poprostu podoba mi sie biala seria a jednoczesnie to jedna z gornych polek szkiel Canona.
Fajny wyglad + dobre zdjecia = zadowolenie :mrgreen:

simarik
06-07-2011, 08:29
Pamiętaj tylko, że dobre zdjęcia nie robi sprzęt, a dobry fotograf. Sprzęt tylko ułatwia mu tę robotę!
Przekonałem się o tym na własnej skórze.

michael_key
06-07-2011, 08:44
Zostaje 40D+lampa+70-200 f2 L = 6900
Będziesz zadowolony.