PDA

Zobacz pełną wersję : Naprawa obiektywu-koszt?



kapek
29-06-2011, 09:18
Witam, oddałem mój obiektyw do serwisu po upadku i dostałem kosztorys:
Naprawa obiektywu po udarze mechanicznym.Demontaż obiektywu.Demontaż bagnetu.Demontaż osłon.Demontaż głównej elektroniki.Demontaż mechanizmu AF.Naprawa prowadzenia wewnętrznych helicoidów.Kalibracja zespołu AF.Czyszczenie,konserwacja toru optycznego.Czyszczenie,konserwacja kontaktów oraz styków.Montaż oraz kontrola poprawności montażu.Justowanie,kontrola w nieskończoności.Czyszczenie,konserwacja korpusu oraz obudowy.
Koszt: 380 zł.

Nie pytam czy warto, tylko czy to dużo czy mało, za takie czynności?

Pozdrawiam
Kapek;)

simarik
29-06-2011, 09:25
To zależy jaki obiektyw.

P.S. Na KIT'a to pewnie dużo ;)

Bangi
29-06-2011, 10:07
no właśnie... napisz o jaki obiektyw chodzi...

kapek
29-06-2011, 10:13
Celowo nie napisałem o jaki obiektyw chodzi , bo doskonale wiem, że jeśli obiektyw kosztuje 400zł to się nie opłaca, a jeśli 2000 to się opłaca. Obiektyw jest raczej ze średniej półki.

Chodzi mi o sam koszt wykonania tych czynności które wypisałem. Czy wydaje się wam, że można to zrobić taniej czy to raczej +/- normalna stawka. :)

Dzięki za zainteresowanie,
Pozdrawiam
Kapek

MacGyver
29-06-2011, 10:19
Chodzi mi o sam koszt wykonania tych czynności które wypisałem. Czy wydaje się wam, że można to zrobić taniej czy to raczej +/- normalna stawka. :)

Koszt jest zależny od tego jak skomplikowany jest obiektyw. Dużo prościej poskładać stałkę niż zoom. Do tego dojść może napęd USM i stabilizacja.

Sławek
29-06-2011, 11:51
To pytanie typu "ile kosztuje naprawa samochodu" Podaj dokładnie o jakie szkło chodzi. Niemniej serwis wyraźnie dodaje POWAGI wykonywanym czynnościom.

klosin
29-06-2011, 12:22
Zachęcam do odwiedzenia w Warszawie BTFOTO Na Armii Ludowej 12. Tanio i solidnie naprawiają sprzęt :)

tmkwol
29-06-2011, 18:53
Oczywiście, że cena naprawy zależy od obiektywu.

Co powiesz na 320PLN za cytuję "regulacja optyczna" ?

Napisz jaki serwis i jaki obiektyw, zawsze może się przydać innym takie info.

ukasus
13-07-2011, 18:23
orientuje się ktoś ile może kosztować wymiana przesłony w 70-200 2,8 L ?

dareks
13-07-2011, 21:33
tak sobie myślę że jakiś serwis sobie sprawdza jaka będzie reakcja potencjalnego użytkownika na koszty naprawy - badając na próbce użytkowników CB
:-D

Mellan
13-07-2011, 22:27
Witam, oddałem mój obiektyw do serwisu po upadku i dostałem kosztorys:
Naprawa obiektywu po udarze mechanicznym.Demontaż obiektywu.Demontaż bagnetu.Demontaż osłon.Demontaż głównej elektroniki.Demontaż mechanizmu AF.Naprawa prowadzenia wewnętrznych helicoidów.Kalibracja zespołu AF.Czyszczenie,konserwacja toru optycznego.Czyszczenie,konserwacja kontaktów oraz styków.Montaż oraz kontrola poprawności montażu.Justowanie,kontrola w nieskończoności.Czyszczenie,konserwacja korpusu oraz obudowy.
Koszt: 380 zł.

Nie pytam czy warto, tylko czy to dużo czy mało, za takie czynności?

Pozdrawiam
Kapek;)

Tak się składa, że w ostatnim czasie moje 24-70L zaliczyło niekontrolowany upadek na bagnet w terenie, czego efektem było lekkie wgniecenie metalowego ringa. Wysłałem maila na żytnią o orientacyjne koszta naprawy. Odpowiedź grzeczna i stanowcza brzmiała mniej więcej:"nie wyceniamy na odległość, proszę wysłać kurierem, a zrobimy ekspertyzę".
Przewidując te wszystkie justacje-konserwacje-acje doliczone do rachunku (w końcu to L!) zdecydowałem się za radą kolegów skorzystać z usług miejscowego rzemieślnika o dobrej reputacji.
Wymiana ringa na nowy kosztowała mnie dokładnie 200zł, żadnych problemów z pracą AF, obiektyw ostrzy tak jak ostrzył, czyli poprawnie.
Fachowcom z csi podziękowałem, czego po przeczytaniu powyższego posta wcale to, a wcale nie żałuję.
Pozdrawiam.

Bolek02
14-07-2011, 07:55
Celowo nie napisałem o jaki obiektyw chodzi , bo doskonale wiem, że jeśli obiektyw kosztuje 400zł to się nie opłaca, a jeśli 2000 to się opłaca. Obiektyw jest raczej ze średniej półki.

Chodzi mi o sam koszt wykonania tych czynności które wypisałem. Czy wydaje się wam, że można to zrobić taniej czy to raczej +/- normalna stawka. :)

Dzięki za zainteresowanie,
Pozdrawiam
Kapek

Podałeś koszt wykonania naprawy i jego skladowych czynności w odniesieniu do obiektywu "X" i ta wycena jest sensowna. Opłacalność naprawy to już zupełnie inna bajka i zależy od ceny wyjściowej naprawianego szkła. IMHO koszt naprawy jest opłacalny jeśli stanowi ok 30% wartości szkła.

robertskc7
14-07-2011, 11:00
Moj 35L wyceniono na 200zł w którym jest bagnet do wymiany. Całkiem znośnie ale okres realizacji wyniesie 2 tygodnie !!!

ZarJac
14-07-2011, 23:31
Canon EF 24-105mm f/4L IS USM - od stycznia 2006 wykonał około 36.000 zdjęć - Error 01 - czyszczenie styków nie przynosiło poprawy. Diagnoza CSI - uszkodzony mechanizm przysłony. Naprawa - 2 dni (części były dostępne w magazynie). Koszt - materiały (POWER DIAPHRAGM ASS'Y) 200,70 zł, robocizna 369,00 zł.

kqba
15-07-2011, 07:46
Heh. Ciekawe że ja zapłaciłem tyle samo (Tamron 28-75):

Detale: Inspekcja / Regulacja / Czyszczenie / Wymiana
Ostrość x x _ _
Ogniskowanie/Ustawianie ostrości x x _ _
Zoom/Ogniskowa x x x _
Przysłona x x _ x
Autofocus x x _ _
Elementy optyczne x x _ x
Elementy pozostałe x _ _ x
NIEZBĘDNE CZĘŚCI: okleina pierścienia zoom, zespół przysłony+3G

KOSZTY NAPRAWY
Ekspertyza 40,00 zł
Części zamienne 98,00 zł
Koszt robocizny 146,00 zł
Koszt w ysyłki 25,00 zł
Vat 23% 71,07 zł
Suma 380,07 zł

nagor
20-07-2011, 10:14
Witam, oddałem mój obiektyw do serwisu po upadku i dostałem kosztorys:
Naprawa obiektywu po udarze mechanicznym.Demontaż obiektywu.Demontaż bagnetu.Demontaż osłon.Demontaż głównej elektroniki.Demontaż mechanizmu AF.Naprawa prowadzenia wewnętrznych helicoidów.Kalibracja zespołu AF.Czyszczenie,konserwacja toru optycznego.Czyszczenie,konserwacja kontaktów oraz styków.Montaż oraz kontrola poprawności montażu.Justowanie,kontrola w nieskończoności.Czyszczenie,konserwacja korpusu oraz obudowy.
Koszt: 380 zł.

Nie pytam czy warto, tylko czy to dużo czy mało, za takie czynności?

Pozdrawiam
Kapek;)
J właśnie odebrałem obiektyw z żytniej po upadku i wymieniali jakieś prowdniczki czy coś zapłaciłem 377,29 i uwazam że warto bo to 24-70 L
a cena chyba nie jest wygórowana
jeśli ktoś uwaza zę dużo może samemu pokusić się o wymiane tego ;)