PDA

Zobacz pełną wersję : ebay - dobry / zły sprzedawca



goobie
27-06-2011, 20:51
witam, jest już wątek o podejrzanych aukcjach na allegro, to może teraz coś na temat ebay i sprzedawców dalekowschodnich?

chcałbym kupić lampy manualne - prawdopodobnie YN i jakieś wyzwalacze i zastanawiam się gdzie? w wtkach na temat rf-603 i YN można czasem coś znaleźć bo niektórzy linkują gdzie kupili, ale może warto założyć taki temat i zebrać to do kupy :mrgreen:

Proszę zatem o opinie tych, którzy zamówili, zapłacili i nie dostali pocztą cegły. Z resztą tych co dostali cegły także proszę o sygnał. Swoją drogą jak to jest z reklamacjami? Macie jakieś doświadczenia?

p.s. wiadomo, że nikt tu nie zagwarantuje 100% udanych zakupów, ale sprzedawców jest 1000-ce, więc może warto wymieniać się informacjami... zawsze lepiej tak niż walić kasę całkiem w ciemno :mrgreen:

niechcemisie
27-06-2011, 21:02
Mam ten sam problem. Też zastanawiam się u kogo zamówić błyskotki i wyzwalacze.

kaqkaba
27-06-2011, 22:57
Ja kupowałem lampę u tego Pana: http://shop.ebay.com/hk-econcept/m.html?_dmd=1&_ipg=50&_sop=12&_rdc=1

Pech polega na tym że lampa padła i właśnie wróciła do sprzedawcy. Niedługo dam znać jak poszła reklamacja.
Zakup generalnie bezproblemowy. Deklaracja celna odpowiednia. Towar dobrze zapakowany.

y3k
27-06-2011, 23:09
np. hkyongnuophotoequipment http://stores.ebay.com/hkyongnuophotoequipment kupowałem kilka wyzwalaczy. Kilku innych forumowiczów również korzystało z ich oferty, jedyny minus lub bardziej plus, to płatności tylko paypal. Minus bo trzeba zakładać konto itp. plus bo paypal zabezpiecza przed dostaniem "cegły" zamiast zamówienia. https://www.paypal-marketing.pl/klienci_indywidualni/bezpieczenstwo_paypal/ochrona_kupujacych_sklepy.html

m_o_b_y
28-06-2011, 00:44
witam, jest już wątek o podejrzanych aukcjach na allegro, to może teraz coś na temat ebay i sprzedawców dalekowschodnich?

chcałbym kupić lampy manualne - prawdopodobnie YN i jakieś wyzwalacze i zastanawiam się gdzie? w wtkach na temat rf-603 i YN można czasem coś znaleźć bo niektórzy linkują gdzie kupili, ale może warto założyć taki temat i zebrać to do kupy :mrgreen:

Proszę zatem o opinie tych, którzy zamówili, zapłacili i nie dostali pocztą cegły. Z resztą tych co dostali cegły także proszę o sygnał. Swoją drogą jak to jest z reklamacjami? Macie jakieś doświadczenia?

p.s. wiadomo, że nikt tu nie zagwarantuje 100% udanych zakupów, ale sprzedawców jest 1000-ce, więc może warto wymieniać się informacjami... zawsze lepiej tak niż walić kasę całkiem w ciemno :mrgreen:


Do niedawna bardzo dobrą opinię miał sklep Kea Photo (Hong Kong).
Trzy lata temu kupiłem u nich obiektyw Tokina i transakcja była niezwykle udana.
Reklamacji nie było.
Jak jest teraz, nie wiem. Chyba brak opinii, bo przy obecnym kursie US$ zakupy tam stały się mniej opłacalne.
Pozdrówka

dinderi
28-06-2011, 22:34
Panie i panowie.
Szukamy, gdzie najtaniej, patrzymy ile ma opinii i jaki % pozytywnych. Jak ktoś ma 4.000 opinii i 98% pozytywnych, to znaczy, że te 2% to albo wypadek przy pracy, albo malkontent w stylu "dlaczego nienawidzę CB za ograniczenia w giełdzie?". Podglądamy opinie negatywne z naciskiem, co odpowiedział. Jak jest cham i prostak, nie kupujemy, jak nic, albo kulturalnie, to nie ma obaw.

kaqkaba
21-07-2011, 13:23
Ja kupowałem lampę u tego Pana: http://shop.ebay.com/hk-econcept/m.html?_dmd=1&_ipg=50&_sop=12&_rdc=1

Pech polega na tym że lampa padła i właśnie wróciła do sprzedawcy. Niedługo dam znać jak poszła reklamacja.


Ponieważ obiecałem to melduję. Lampa wróciła. Naprawiona i działająca.

tothemax
21-07-2011, 13:32
Ponieważ obiecałem to melduję. Lampa wróciła. Naprawiona i działająca.

A mógłbyś podać w skrócie jak w Twoim przypadku wyglądała procedura reklamacyjna i jaki był koszt odesłania lampki do żółtej braci?

kaqkaba
21-07-2011, 15:45
A mógłbyś podać w skrócie jak w Twoim przypadku wyglądała procedura reklamacyjna i jaki był koszt odesłania lampki do żółtej braci?

1. Wysłałem maila z informacją, że się spsuło.
2. Dostałem maila, że sprzedawcy przykro i z adresem do wysyłki.
3. W infolini poczy i infolini urzędu celnego próbowałem się dowiedzieć czy mam wypełnić jakąś deklarację celną. Nie wiedzieli.
4. Polazłem na pocztę. Napisałem na kopercie adres i powiedziałem że to chcę listem wyekspediować. Pani powiedziała że do listów to oni deklaracji celnych nie mają. Do paczek tak ale paczka była dużo droższa. Więc posłałem listem. (głupio, a nawet bardzo głupio nie dopłaciłem za priorytet - więc list statkiem płynął i to długo, priorytety latają, ale za to doszło za morza za chyba 16 czy 20 PLN-ów).
5. Czekalem
6. Czekałem
7. Sprawdziłem na Honk Kong Post że list doszedł (wystarczy podać numer przesyłki: zaczyna się od RR i kończy na PL)
8. Napisałem do Pana czy jest OK.
9. On napisał że już jest naprawione i wysyła.
10. Po dwóch tygodniach miałem lampę.

Generalnie miałem więcej szczęścia niż rozumu. Ale skoro lampa kosztowała niecałe 100USD to nie ryzykowąłem jakiś wielkich pieniędzy tym bardziej, że dwa czy trzy serwisy po podaniu marki sprzętu stwierdzały: nie znamy, jeszcze nie mieliśmy ale prosze przynieść to wycenimy.

PS. Żadnych dowodów zakupu do przesyłki nie dołączyłem.