PDA

Zobacz pełną wersję : Err 40 w EOS7D



TOMCAT
27-06-2011, 10:10
Witam
Przykro, że do założenia konta na forum skłoniła mnie awaria sprzętu, ale...
Czy ktoś z Was miał taki przypadek? Err 40 w 7D, czyli jak podaje instrukcja błąd wynikający z zasilania. Nadmienię, że aparatu nie zalałem, nie zawilgociłem, nie spadł, etc. Normalne, jak pewnie dla większości z Was użytkowanie. Po prostu dzień po... filmowaniu dla odmiany (pół godziny z przerwami) wyskoczył błąd. Dwa razy w ciągu tygodnia aparat wrócił do życia, ale po trzecim się nie podnosi. Spełniłem warunki opisane w instrukcji, włącznie z dopięciem oryginalnego obiektywu, przeładowaniem karty, akumulatora, etc. Dodam, że używam go z oryginalnym gripem i zamiennie oryginalny akumulator z AA. Wadę, czy też dysfunkcję gripa, wykluczyłem, bo wkładałem akumulator bezpośrednio do aparatu i sprawy też nie załatwiło. Styki są czyste. Błąd wyskakuje zarówno przy jednym jak i drugim źródle zasilania. Zastanawiam się czy podłączenie aparatu do zasilacza mogłoby coś zmienić, ale wątpię, bo z powyższego wnioskuję, że problem, o ile dotyczy problemów z zasilaniem, to nie bezpośrednio ego źródła.
Skończy się zapewne na wizycie na Żytniej bądź Żurawiej (mam mętlik w głowie po przeczytaniu stosownych wątków dot. obydwu serwisów na CB), ale byłoby dobrze wiedzieć czy ktoś już miał podobny problem, jakie było jego rozwiązanie, i czy była wskazana przyczyna pojawienia się Err 40.

McMelassa
27-06-2011, 12:06
Nie mam 7d i nie miałem takich problemów. Natknąłem się jednak na dość ciekwy wątek tu: http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1019&message=34333201 (informacje od użytkownika chiumeister) Możliwe, że Będziesz potraktowany jak on i wymienią Ci puszkę na nową.
Pozdrawiam.

TOMCAT
01-07-2011, 08:00
Dzięki za link, ale to już wygooglałem wcześniej sam :wink:
Wczoraj 7D dotarł na Żytnią i błyskawicznie dotarła także diagnoza. Przyznam, że spodziewałem się czegoś dobijającego, a tymczasem do wymiany jest płyta BOTTOM, która jak się dowiedziałem jest odpowiedzialna za sczytywanie danych z matrycy. Koszt naprawy to 500PLN.

sebfoto
01-07-2011, 09:02
Dzięki za link, ale to już wygooglałem wcześniej sam :wink:
Wczoraj 7D dotarł na Żytnią i błyskawicznie dotarła także diagnoza. Przyznam, że spodziewałem się czegoś dobijającego, a tymczasem do wymiany jest płyta BOTTOM, która jak się dowiedziałem jest odpowiedzialna za sczytywanie danych z matrycy. Koszt naprawy to 500PLN.

Gwarancja nie obejmuje tego typu awarii?

WiruSSS
19-10-2011, 21:02
Witam

Ja dla odmiany dostałem ten błąd od razu po zakupie tegoż aparatu :(

Oczywiście chciałem sprawdzić aparat w sklepie jednak akumulator byl całkowicie wyladowany. Przyjechałem do domu, naładowałem baterię, po podłączeniu, nawet bez przełączenia włącznika na on od razu na górnym wyświetlaczu pokazało Err 40. W zasadzie żadne operacje nie pomogły. Aparat wrócił do reklamacji. Powołałem się na "niezgodność przedmiotu z opisem" i wnioskuję o wymianę ...co z tego wyjdzie niestety nie wiem, aparat na dzień dzisiejszy dotarł do serwisu. Po telefonie co dalej, zostałem poinformowany, że diagnoza będzie nie wcześniej jak w przyszłym tygodniu. :cry: