PDA

Zobacz pełną wersję : 430ex II wspomaganie AF



gjozwiak
26-06-2011, 19:46
Jak w temacie - czy ktoś wie gdzie można kupić coś takiego
Albo zastąpić czymś ?
U mnie się spaliły chyba
Nie świecą nawet jak je zasilić z pojedynczo z paluszka AA

gjozwiak
26-06-2011, 21:24
Diody jednak są ok, ale wspomaganie nie działa na żadnym body - pola AF sprawdzone, tryb AF także, styki przeczyszczone - sam nie wiem co się stało - wszystko działa poprawnie eTTL, manual, nawet Canonowskie bezprzewodowe wyzwalanie ale wspomaganie AF nie
Wcześniej na trybie slave chociaż te diody błyskały, a teraz nic

Czy jest jakieś menu w lampie, które pozwala wyłączyć wspomaganie ?

undisputed
26-06-2011, 21:26
1) przeczytaj instrukcje
2) jeśli nic nie zdziałasz to oddaj do serwisu
pozdrawiam ;)

gjozwiak
26-06-2011, 22:53
1. przeczytałem - nastawa c.fn 4 za to odpowiada - ale u mnie jest na zero czyli wspomagani powinno działać a nie działa
2. chyba serwis zostaje

BeatX
27-06-2011, 11:47
zero z reguly oznacza "nie" a jeden "tak" :)

bartorux
27-06-2011, 13:20
Niestety ale dla 430 ex II, oświetlenie wspomagające AF, przynajmniej z poziomu body w nastawach indywidualnych, dla 0 jest włączone dla 1 wyłączone.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Mogło coś się stać z płytką główną, wyślij na Żytnią, wycena darmowa :)

spr
27-06-2011, 16:55
a zobacz kolego jaki masz tryb af?Jeśli servo to nie bedziesz miec wspomagania, chociaż ja się nie znam na cyfrowych body

gjozwiak
27-06-2011, 17:57
Tryb Af jest ok - pisałem o tym na początku - wiem że przy serwo nie działa

No cóż trzeba wysłać - całość rozkręciłem na czynniki pierwsze - na oko wygląda ok - ale wiadomo, że to tylko oko - niestety nie znam się na elektronice - dam zarobić chłopakom z Warszawy :)

spr
27-06-2011, 22:01
może sprawdź z innym body, kiedyś też mi lampa nie działała a obsunęła się na sankach- miałem mocowana na pokrętło a nie wajchę jak w nowszych lampach.a może brudne styki na stopce?

gjozwiak
28-06-2011, 07:42
sprawdzałem
Czy bez body jest sposób aby uruchomić lampki wspomagania ? - np w trybie slave pamiętam że mi kiedyś błyskały

Bangi
28-06-2011, 10:50
jak uruchomisz slave to będą kontrolnie błyskać

gjozwiak
28-06-2011, 21:39
no właśnie a u mnie nie świecą czyli pewnie płyta uwalona
bo diody sprawdziłem bateryjkami

Serwis tylko chyba zostaje :(

daniel-intruz
17-11-2011, 01:51
jak uruchomisz slave to będą kontrolnie błyskać

Mam pytanie odnośnie tych lampek wspomagających, czy gdy uruchomie slave powinny się błyskać kontrolnie obie czy tylko jedna, u mnie świeci się tylko jedna, lewa.

Jeszcze jedno pytanie, jak z kolei przetestować wskaźnik prawidłowej ekspozycji, ponieważ u mnie jak dotąd nie zaświecił się nigdy w tybach automatycznych jak podają w instrukcji.

andre1978
21-11-2011, 19:45
Dziś zadałem pytanie supportowi Canona, jak wygląda prawidłowa praca wspomagania AF.
Czy ma to być seria białych błysków, czy tylko czerwona kratka?
Dostałem odpowiedź, że problem został eskalowany do wyższego poziomu i odpowiedzą w przeciągu kilku dni.
Jak to w końcu z tym jest, na ile to twierdzenie jest prawdziwe?
http://phpmyadmin.canon-board.info/showpost.php?p=939811&postcount=5

Z góry dziękuję za pomoc.

tlustyx
21-11-2011, 21:10
Dziś zadałem pytanie supportowi Canona, jak wygląda prawidłowa praca wspomagania AF.
Czy ma to być seria białych błysków, czy tylko czerwona kratka?
Dostałem odpowiedź, że problem został eskalowany do wyższego poziomu i odpowiedzą w przeciągu kilku dni.
Jak to w końcu z tym jest, na ile to twierdzenie jest prawdziwe?
http://phpmyadmin.canon-board.info/showpost.php?p=939811&postcount=5

Z góry dziękuję za pomoc.
Wspomaganie AF to czerwona kratka (świeci jedna dioda). Co do przedbłysku i błysku właściwego to łatwo to sprawdzić w dość ciemnym pomieszczeniu. Ustaw lampę "na drugą zasłonę" migawkę na kilka sekund. Naciskasz spust do połowy - świeci czerwona kratka - dociskasz spust błyska lampa. Przy zamknięciu migawki lampa błyska drugi raz (błysk właściwy). Gdy drugi błysk zasłonisz ręką to zdjęcie wyjdzie ciemne (jak bez lampy) jeśli zasłonił byś pierwszy błysk - oszukasz lampę - i błysk właściwy będzie pełnej mocy (prześwietli zdjęcie).
Jeśli lampa ustawiona jest na pierwszą zasłonę obydwa błyski są w tak krótkim odstępie czasu, że wydaje się jakby był tylko jeden.
Wspomaganie AF białymi błyskami jest tylko z lampy wbudowanej.