PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 5D padł - nie działa menu



lukaszfus
26-06-2011, 09:23
Witajcie - wczoraj na ślubie (a raczej minuty przed) zszedł mój 5D - na szczęście kolega po fachu poratował drugim.
Otóż objawy są takie, że po włączeniu nie miga czerowny led, nie działają żadne buttony na tylnej ściance. Na górnym panelu wyświetla tylko czas bez wartości przesłony, (dziś rano pokazał tam przez moment 00), działa WB, DRIVE, ISO itp. Nie działa przycisk migawki i nie odpala menu.

Aparat leżał w torbie po sesji kilka dni i nic nie wskazywało, że nastąpi katastrofa.

Standardowo sprawdzałem inne lensy, baterie, karty etc...
Z lektury forum w USA znalazłem taki przypadek kilka razy - serwisy najczęściej twierdziły, że to płyta PCB lub układ DC/DC i wymieniały za ok. 200$ ale najczęściej to samo działo się za kilka miesięcy ponownie....

ktokolwiek ma jakieś doświadczenia zanim wyślę na Żytnią ?

vinietu
26-06-2011, 11:20
Tak, do wymiany płyta,na to wygląda. Miałem to samo w swojej, tyle tylko ,że kilka miesięcy od nowości,na gwarancji, więc o kosztach Ci nie powiem.
Po wymianie do dziś jest git, kilkadziesiąt tys przebiegu (tak ok.50k).

Kolekcjoner
26-06-2011, 13:05
Wygląda na płytę główną niestety.

janmar
26-06-2011, 17:33
Sprawdż gniazdo karty pamięci [i inne].Miałem podobne objawy przy zgiętych [zwartych ]pinach w gnieżdzie.

lukaszfus
26-06-2011, 21:35
chyba niestety tak - w poniedziałek rano leci na Żytnią więc się dowiemy ...

Bolek02
26-06-2011, 22:44
Może wystąpiło jakieś zwarcie wewnątrz obudowy. Tego niestety raczej samemu nie dojdziez, więc serwis to najbardziej sensowna opcja - powiedzą przynajmniej co i za ile.

lukaszfus
20-10-2011, 21:14
tak informacyjnie dla potomnych - wymiana płyty PCB za 1500 zł zrobiłem