PDA

Zobacz pełną wersję : Polska Instrukcja do Canon EOS 20D - tylko propozycja



gietrzy
20-08-2004, 08:57
Słuchajcie mam propozycje, żeby kupić oryginalną instrukcje do aparatu, zeskanować i wrzucić gdzieś na serwer. Oprócz takiego skanu myślę, że znowu mógłbym zrobić 14 kopii xera i wysłać chętnych tylko po 10 PLN. W pracy mam skaner z ADF więc ze skanowaniem nie powinno być problemów. Mam taki pomysł bo i tak kupie oryginał instrukcji i chciałbym to zeskanować greyscale/150 dpi i wreszcie byłaby ogólnie dostępna porządna darmowa instrukcja. Moge nawet załączyć profil skanera :wink:

Co potrzebne:
- chętni do kupna wersji xero - koszt 10 PLN (priorytet polecony) - 14 osób
- miejsce na serwerze bo raz że greyscale dwa że 150

Napiszcie co sądzicie o tym.

p13ka
20-08-2004, 09:51
Rozumiem, że mówimy o instrukcji po polsku, która dopiero pojawi się pewnie u nas najwcześniej pod koniec roku. Zakładam, że nie wcześniej bo światowa premiera 20D wg plotek ma być w październiku. Do Polski dotrze z opóźnieniem :(
W Canon Polska pewnie będzie kosztować co najmniej 100 zł. Szczerze mówiąc dziwne to postępowanie, że pdf po angielsku jest ogólnodostępny i darmowy (btw. całkowicie mi wystarcza) a w kraju trzeba płacić słono za jej polską kopię. :roll: Cóż, jak nie wiadomo o co chodzi to znaczy, że chodzi o pieniądze.
Twoja propozycja fajna bo przełamuje monopol Canon Polska na jej sprzedaż i dystrybucję ale czy to jest legalne :?:

Tequil
20-08-2004, 10:01
Rozumiem, że mówimy o instrukcji po polsku, która dopiero pojawi się pewnie u nas najwcześniej pod koniec roku. Zakładam, że nie wcześniej bo światowa premiera 20D wg plotek ma być w październiku. Do Polski dotrze z opóźnieniem :(
W Canon Polska pewnie będzie kosztować co najmniej 100 zł. Szczerze mówiąc dziwne to postępowanie, że pdf po angielsku jest ogólnodostępny i darmowy (btw. całkowicie mi wystarcza) a w kraju trzeba płacić słono za jej polską kopię. :roll: Cóż, jak nie wiadomo o co chodzi to znaczy, że chodzi o pieniądze.
Twoja propozycja fajna bo przełamuje monopol Canon Polska na jej sprzedaż i dystrybucję ale czy to jest legalne :?:

...musi im sie zwrocic przetlumaczenie na J.p.

p13ka
20-08-2004, 10:23
...musi im sie zwrocic przetlumaczenie na J.p.

Ja wszystko rozumiem, ale tyle pieniędzy za książeczkę, w której dodatkowo powtarzać się będą w większości treści z instrukcji do 10D?
Dla porównania tańsze jest najnowsze dzieło Normana Daviesa "Powstanie '44" - 80 zł. i 960 str.

gietrzy
20-08-2004, 11:04
... ale czy to jest legalne :?:

Mam to ... wiesz gdzie. Aha jeszcze dodam, że polskie instrukcje Canona to koszt 140 PLN

Vitez
20-08-2004, 15:18
Napiszcie co sądzicie o tym.

Sadze ze jest troche za wczesnie na taka propozycje.

1. Nie ma jeszcze instrukcji po polsku.
2. Nie ma jeszcze polskich uzytkownikow 20D chetnych na taka instrukcje.


Wszyscy czekaja az aparat pojawi sie w sprzedazy, ktos go potestuje, pojawia sie pierwsze opinie uzytkownikow itp.
Potem ktos odwazny z Polski tez kupi a moze nawet gdzies sie wychyli ze ma ;)
...

A moze ja poprosze Tommiego o jedna sztuke do testow ;) wraz z nowymi EF-Sami :mrgreen: ...
ale to wszystko - na jesieni... a mamy sierpien.

farell
20-08-2004, 19:39
Propozycja ciekawa.. jestem "za".. bulimy za aparaty jak za zboże i jeszce za instrukcje trzeba płacić... a pocałujcie się wy....

gietrzy
20-08-2004, 23:02
... bulimy za aparaty jak za zboże i jeszce za instrukcje trzeba płacić... a pocałujcie się wy....

Nie no farell nie przeszadaj :wink: Buląc jak za zboże (kupując przez kanał dystrybucyjny Canon Polska) dostajesz ją "gratis"

DariuszM
20-08-2004, 23:26
no jak ktos kupil sobie aparat przez "nieoficjlalny" kanał, to jakim cudem ma mu oficjalny canon wysylac wydrukowaną instrukcje gratis? :) :) :) to normalne wtedy ze trzeba stówe zapłacic - zawsze mozna jej sie domagac od sprzedawcy nieoficjalnego :)

postawmy sie w roli dystrybutora - mamy iles aparatow w magazynie, ale one nigdy nie schodza bo ludzie kupuja sobie aparaty na allegro - czy wyslalibysmy im ładnie wydrukowaną instrukcje (iles dziesiat/set sztuk) za friko? :)

farell
21-08-2004, 00:24
.. trzeba sobie zadać pytanie: Jak być bardziej konkurencyjny? Dlaczego Ci ludzie kupuja na Allegro a nie u mnie? Przecież ja jestem leprzy od niejednego allergowicza-sprzedawcy.. A swoją drogą to instrukcje powinny być moim zdasniem w sieci za friko.. i tyle.. to psi obowiązek canon polska. czy jak im tam..

[ Dodano: 20-08-2004 ]
miało być "konkurencyjnym" sorry za błąd..

Vitez
21-08-2004, 01:43
to jakim cudem ma mu oficjalny canon wysylac wydrukowaną instrukcje gratis? :) :) :) to normalne wtedy ze trzeba stówe zapłacic

U nas normalne, a w innych krajach to maja instrukcje za darmo do sciagniecia :roll: . Ciekawe... jak ten narod wycwiczony i przyzwyczajony do :nienormalnej normalnosci" :?


postawmy sie w roli dystrybutora - mamy iles aparatow w magazynie, ale one nigdy nie schodza bo ludzie kupuja sobie aparaty na allegro - czy wyslalibysmy im ładnie wydrukowaną instrukcje (iles dziesiat/set sztuk) za friko? :)

Madry dystrybutor w takim momencie zadaje sobie pytanie "dlaczego kupuja gdzie indziej a nie u mnie", zamiast zlosliwie zadac niebotycznej ceny za instrukcje gdy inni dystrybutorzy, w innych cywilizowanych krajach daja instrukcje za darmo. Ba, nie dosc ze instrukcje za darmo to jeszcze aparat taniej dadza, tylko w tym "normalnym inaczej" kraju ceny z sufitu i jeszcze plac za zgubiona instrukcje, zamiast sciagnac za darmo z internetu :?

DarekSzu
08-09-2004, 18:17
A kto ma polską do 10D ?? OProszę na moje WP info gdzie można ściągnąć :)

Vitez
08-09-2004, 21:02
A kto ma polską do 10D ?? OProszę na moje WP info gdzie można ściągnąć :)

Mi w zupelnosci wystarcza angielska :)

ryhu
09-09-2004, 11:09
na polska do 10d tez bym sie zalapal jesli mozna :-)

Vitez
09-09-2004, 23:33
Parenascie sekund przeszukiwania forum... ehh..
www.trec.com.pl/C10d.pdf

gietrzy
15-09-2004, 11:59
narazie po angielsku instrukcja EOS 20D w pdf po angielsku (http://tinyurl.com/6w8v7)