PDA

Zobacz pełną wersję : Dostępność canona 35mm 1.4



tombas
23-06-2011, 10:54
Co się dzieje z tym szkłem ( sprawdzałem, obdzwaniałem i nigdzie (tam gdzie dotarłem) nie ma dostepnego od ręki (o kilku do "pomacania" już nie wspomne) czyżby szykował się nastepca i stąd braki w sklepach? a może to jeszcze "czkawka" po trzęsieniu ziemi w Japonii?

nowart
23-06-2011, 11:16
Ostra czkawka po Japonii. Odnoszę wrażenie, że ocalałe moce produkcyjne rzucają do nadrobienia jakiś zaległości np w produkcji jakiegoś modelu szkła odpuszczając resztę. Stąd ostatnie, cykliczne kolosalne problemy z dostępnością co rusz jakiegoś asortymentu. Brakuje piątek, 35L, 50/1.4 i paru innych, za chwilę pewnie pojawią się w dużej ilości ale zabraknie czegoś innego...
Niestety, Fukushima to jeden z największych regionów, w których produkowało się nasze zabawki a tragedia jaka tam nastąpiła jest nie do opisania...

undisputed
23-06-2011, 11:30
czyżby szykował się nastepca i stąd braki w sklepach?
to może być jedna z przyczyn, w stanach już wyprzedają 35mm L, gdyż w najbliższym czasie nalezy sie spodziewac tego http://www.canonrumors.com/2011/05/patent-ef-35-f1-4l-ii/ ;)

Merde
23-06-2011, 13:15
Co się dzieje z tym szkłem ( sprawdzałem, obdzwaniałem i nigdzie (tam gdzie dotarłem) nie ma dostepnego od ręki

Foto-cyfra nie ma? Mają aukcję na alledrogo, tylko nie wiem czy cena do przejścia...

Sunders
23-06-2011, 14:35
Co się dzieje z tym szkłem ( sprawdzałem, obdzwaniałem i nigdzie (tam gdzie dotarłem) nie ma dostepnego od ręki
W maju na allegro oferował ten obiektyw nowart i na allegro go nie sprzedał. Moze warto dotrzeć do niego?

tombas
23-06-2011, 14:56
Foto-cyfra nie ma? Mają aukcję na alledrogo, tylko nie wiem czy cena do przejścia...
oni cos kombinuja, wystawiaja "na wabia" aukcje 14 dniowa za 4920 zeby potem nagle wyskoczyć z cena bliska 6k,a do tego nie odpsuja na maile w tej sprawie
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

W maju na allegro oferował ten obiektyw nowart i na allegro go nie sprzedał. Moze warto dotrzeć do niego?
niestety, Artur nie wystawia faktury, a to wazna sprawa, nie zeby była warunkiem ale bym wolał jednak na firme

nowart
24-06-2011, 08:10
Oczywiście nie w tej cenie, to licytacja.
EOT

AMB
24-06-2011, 14:14
Do fotocyfry należy podchodzić z przymrużeniem oka, a co do 35 to ostatnio też jej poszukiwałem i w cenie 5300-5400 było tego sporo , mi się udało kupić poniżej 5k.

moregun
24-06-2011, 14:52
no to jak będzie druga wersja to teraz nie kupuje poczekam jakoś jeszcze rok i kupie w okolicach 3,5 tys świetna używkę

AMB
24-06-2011, 14:56
no to jak będzie druga wersja to teraz nie kupuje poczekam jakoś jeszcze rok i kupie w okolicach 3,5 tys świetna używkę

też tak myślę o ile będzie druga wersja, będzie ona w cenie starej, i $ będzie poniżej 2,5zł.

nowart
24-06-2011, 18:17
koncert życzeń trudny do urzeczywistnienia, zwłaszcza w czasach, gdy wszystko drożeje. doświadczenie podpowiada wyraźnie, że nowsze wersje pojawiają się w znacznie wyższych cenach a stara nie zaczyna tanieć tylko po prostu znika. Nikt nie sprzeda świetnej używki za 3.5k skoro za nówkę w wersji II trzeba będzie dać ze 6-7 tysięcy... a od 1.VII w DE znów podwyżka na szkła :)

Kanzas
27-12-2011, 12:32
Podlacze sie do pytania bo chcialam kupic sobie to szklo jako uzupelnienie manualnych Zeissow.
Jaki jest rozrzut tych 35-tek jesli chodzi o ostrosc i FF/BF? Chcialam kupic ja w EuroRtvAgd bo akurat jest dostepna.

G11
27-12-2011, 12:52
Jak wszystkim wiadomo sprzęt canona nie nadaje się do fotografowania.
A na poważnie to kupiłem pierwszy lepszy obiektyw 35mm i nie miałem problemu z mydłem BF/FF.

janmar
27-12-2011, 13:03
Podlacze sie do pytania bo chcialam kupic sobie to szklo jako uzupelnienie manualnych Zeissow.
Jaki jest rozrzut tych 35-tek jesli chodzi o ostrosc i FF/BF? Chcialam kupic ja w EuroRtvAgd bo akurat jest dostepna.


Ja szczerze pisząc, nie wierzę w ten mityczny "rozrzut" jakości obiektywów klasy Luxury.Problemy jakościowe raczej wynikaja z wielu innych przyczyn leżacych po stronie użytkownika ,body, a najczęściej z wyindukowanych przez siebie oczekiwań, wiecznego rozpatrywania"czy to się opłaci","czy dziś bym kupił taniej" "kolega ma takie dobre foty bo ma lepsze szkło" itp.
[Oczywiście pomijam szkła które zostały uszkodzone.]Przez moje ręce przeszła całkiem pokażna ilość obiektywów i ani jeden nie zmienił powyższej opinii.
Nie wybieram, kupuję ze sprawdzonych żródeł po standardowych cenach.
Gdybym miał zastrzeżenia do kupionego szkła reklamowałbym i na pewno uzyskałbym satysfakcjonującą pomoc.
Jeśli sprzedaję to również albo zawodowym sprawdzonym sprzedawcom,albo znajomym fotografom.
To dało mi przez pół wieku komfort psychiczny i brak problemów,a nie wątpię że i średnio najtańsze zakupy.
Gdyby porównać dwie łyżeczki od herbaty z tego samego kompletu też byśmy znależli małe róznice,Czy w smaku herbaty mieszanej tymi łyżeczkami też?
Czy przeglądając nasze zdjęcia naprawdę "z ręką na sercu" powiemy:byłyby świetne gdyby nie ten obiektyw?
Znakomita większośc zdjęć które zachwycają mnie ,ludzie zrobili przeciętnymi lub słabymi szkłami.Często sa kiepskie technicznie.I co? Zachwycają.

Kup to szkło i nie psuj sobie radości myśleniem o powyższym.

kawo
27-12-2011, 13:37
Jak wszystkim wiadomo sprzęt canona nie nadaje się do fotografowania.
A na poważnie to kupiłem pierwszy lepszy obiektyw 35mm i nie miałem problemu z mydłem BF/FF.

:lol::lol::lol:

Viqy
27-12-2011, 16:28
Kiedyś kolega z tego forum kupując mojego 35/1.4 dopatrzył się półmilimetrowego front focusa na 1.4 :)))) Dziwne, że ja go nigdy nie widziałem, ale cóż - nie jestem aptekarzem :)

G11
27-12-2011, 17:06
Jak on to zmierzył???

KrzysiekT
27-12-2011, 21:10
Po wprowadzeniu wersji II moim zdaniem cena starej wersji utrzyma się na poziomie 3500 zł. Nówka zapewne na początku około 6500 zł, co nie zmienia faktu, że dla ślubniaków to w większości must have. W I wersji nie brakuje ostrości na f/1.4, ale można by poprawić abberację :)

Da__FreaK
27-12-2011, 21:21
Po przeanalizowaniu wszelkich za i przeciw trzydziestka piatka nadal jest moim marzeniem :)
Zatem bede zamienial z mala doplata swojego 24-70 i chce sprawic sobie 35 L ! O ! :) Na 24 mnie lekko nie stac wiec owy obiektywik bedzie mrauu :)Trzeba sie spieszyc, rynek sie kurczy ...

Kanzas
27-12-2011, 21:47
@KrzysiekT, wydaje mi sie,ze 35L w cenie 3,5k to raczej nigdy nie bedzie :)

KrzysiekT
27-12-2011, 22:26
Przecie już na allegro przed świętami widać było oscylację ceny w okolicach 3800 zł, myślę, że po wprowadzeniu wersji II będzie następna obniżka. Mówimy oczywiście o egzemplarzach używanych.

Moim zdaniem szkła w Canonie są trochę przewartościowane, ale składa się na to kilka czynników (cena euro, dostępność używanych egzemplarzy, opinia na forach itd.)

tomek s
27-12-2011, 22:28
Po przeanalizowaniu wszelkich za i przeciw trzydziestka piatka nadal jest moim marzeniem :)
Zatem bede zamienial z mala doplata swojego 24-70 i chce sprawic sobie 35 L ! O ! :)

He, he też przebyłem taką drogę i napiszę, że zdecydowanie warto :wink:
Używałem dwie 35-tki i różnicy w jakości nie dostrzegłem, obie bardzo dobre.
Pozdr

Kanzas
27-12-2011, 23:03
KrzysiekT -widocznie nie to Allegro przegladalam bo w cenie ponizej 4k nie moglam znalezc nowej 35L ;) -nawet przed swietami ;)

ghrond
28-12-2011, 00:01
KrzysiekT -widocznie nie to Allegro przegladalam bo w cenie ponizej 4k nie moglam znalezc nowej 35L ;) -nawet przed swietami ;)

Poszukaj w historii, święta 2009, raczej wielkanoc niż sylwester ;)

merida
28-12-2011, 03:21
Ja to tak widzę,że 35L jest na tyle genialna,że lepiej zbierać na 24II niż czekać co przyniesie poprawiona wersja 35II .

Goomis
29-12-2011, 13:28
Ja to tak widzę,że 35L jest na tyle genialna,że lepiej zbierać na 24II niż czekać co przyniesie poprawiona wersja 35II .

Z tym geniuszem bym tak nie przesadzał. Świetne szkło to prawda, ale do poprawienia jest trochę.

nowart
29-12-2011, 14:24
Poprawiać można wszystko w nieskończoność - wszakże lepsze wrogiem dobrego , prawda? :)
Tu bym jednak uważał, żeby nie wyszło jak w Nikonie i jego 35/1.4. Miała być rewelacja, miazga ze staruśkiego Canona i ogólny pogrom a wyszła drożyzna z mułowatym AF-em i ostrością jakoś wymijającą się z tymi przedpremierowymi, huraoptymistycznymi MTF-ami wcale nie lepsza od poczciwej eLki.