PDA

Zobacz pełną wersję : ERR 02 ERR 70 na 5d2



arrow
20-06-2011, 06:17
Witam
Pytanie do użytkowników aparatu canon 5d2. Podczas zlecenia pracuje na karcie Kingston 32 gb (zielona). Podczas zrobienia około 1000 zdjęć na wyświetlaczu pojawia sie ERR 02 i aparat przestaje reagować. Na początku nie wiem co jest grane i probuje coś zrobić. Wyłańczam aparat. Pojawia sie info ze aparat probuje zapisac bedące w buforze zdjecia. Zapisuje 2 sztuki i wisi. Pomaga dopiero wyjęcie baterii. Uruchamiam i po zrobieniu kilku zdjęć mam znowu do samo. Zmieniam karte. Pod ręką mam jedynie starą ale jak do tej pory niezawodną 4 gb adata. Po zrobieniu 100 zdjęć znowu pojawia się komunikat ERR 02 i aparat przestaje reagować. Podobnie jak wcześniej wyłańczam ale dopiero wyjęcie baterii coś daje. Po włączeniu aparatu pojawia sie informacja że karta niesformatowana i czy sformatować. Ponieważ mam tam zdjęcia wkładam kolejną karte tym razem Pretec 8 gb. Problem pojawił sie po kilku zdjęciach .... tym raz po restarcie i komunikacie ze karta nieformatowana klikam aby sformatował ale aparat nie daje rady tego zrobić i krzyczy komunikat ERR 70.

Po powrocie do domu z wspomnianych kart zrzuciłem zdjecia ... nic nie utracilem oprócz zdjeć które były wówczas w buforze i zapisały sie uszkodzone. Do tej pory nie miałem takich problemów z kartami ani z aparatem. Po tych anomaliach zrobiłem update firmware z 2.0.7 do 2.0.9 jednak problem pojawia sie nadal .... przynajmniej na wspominanych kartach. Jedyne co mi przychodzi do głowy to padniete karty i zamierzam potestować sprzet na innych lepszych kartach jednak czy istnieje możliwość że trzy różne karty padły w tym samym czasie ??? a może to problem puszki ??? co sugerujecie ???

WiatruMistrz
20-06-2011, 06:45
witaj, gryzi Ci się z kartami albo je źle formatujesz, co do error 70 to nawet wymieniali płyty główne w sprzęcie...kapryśną masz sztukę jak francuskie auto :)

arrow
20-06-2011, 06:52
no tak :) w sumie najwazniejsze dla mnie aby to nie byla padnieta puszka bo karte wyrzucam i kupuje nowa .... najśmieszniejsze jest to że rok na tych kartach pracowałem i było ok

arrow
20-06-2011, 09:12
Dzwoniłem do serwisu ... istnieje możliwość uszkodzenia gniazda czytnika kart .... dowiedziałem się że czasami używanie niektórych kart CF może skutkować uszkodzeniem, wygięciem pinów i mamy wówczas problem. Nie jest to regułą ale jest to możliwe

ExploRa
20-06-2011, 11:56
Witam
Pytanie do użytkowników aparatu canon 5d2. Podczas zlecenia pracuje na karcie Kingston 32 gb (zielona). Podczas zrobienia około 1000 zdjęć na wyświetlaczu pojawia sie ERR 02 i aparat przestaje reagować. Na początku nie wiem co jest grane i probuje coś zrobić. Wyłańczam aparat. Pojawia sie info ze aparat probuje zapisac bedące w buforze zdjecia. Zapisuje 2 sztuki i wisi. Pomaga dopiero wyjęcie baterii. Uruchamiam i po zrobieniu kilku zdjęć mam znowu do samo. Zmieniam karte. Pod ręką mam jedynie starą ale jak do tej pory niezawodną 4 gb adata. Po zrobieniu 100 zdjęć znowu pojawia się komunikat ERR 02 i aparat przestaje reagować. Podobnie jak wcześniej wyłańczam ale dopiero wyjęcie baterii coś daje. Po włączeniu aparatu pojawia sie informacja że karta niesformatowana i czy sformatować. Ponieważ mam tam zdjęcia wkładam kolejną karte tym razem Pretec 8 gb. Problem pojawił sie po kilku zdjęciach ...

Identyczny problem mam z 50D... Az w gole przestal widziec jakiekolwiek karty... A zaczelo sie od ERR 02 i zdechlo calkowicie... Wiec, lepiej nie ma sie co zastanawiac i do serwisu.

Misiek87
20-06-2011, 16:34
Uwazaj zeby nie wcisneli Ci, ze to Ty pogiales piny! Na forum Nikona byl taki problem i z tego co pamietam, to uzytkowniczka zaplacila za naprawe ponad 1000 zl (tam sie za gumy placi czy cos jeszcze).
W ogole skoro idzie tak wlozyc karte zeby uszkodzic piny to wg mnie producent zle zaprojektowal aparat. Tak samo powinno zawsze byc z bateria - ze tylko wchodzi prawidlowo.
Ja mam err70 podczas zgrywania filmow powyzej 500 mb z 5d2 - niezaleznie od karty. Zgrywanie w eos utility dziala idealnie.

arrow
30-06-2011, 13:53
w trakcie serwisowania dowiedziałem się że ... piny OK, port OK i szykuje się wymiana płyty głownej w 5d2 co może kosztować nawet 2000 zł z robocizną ... eh ... pozostało jeszcze dla pewności podmienić port kart ... ale czarno to widze ....