PDA

Zobacz pełną wersję : Zepsułem lampę canon 580 EX



jerzyjerzy87
18-06-2011, 19:52
Pomocy! spadła mi lampa canon ex 580. problemem było zacicnanie się mechanizmu, przez co błyskała tylko w jednym trybie. rozkręciłem ją, ale zamiast dojść do problemu, zepsułem ją totalnie, nic nie działa... czy istnieje cudotwórca, albo chociaż serwis który by mi to spróbowal naprawić?

wiktor2323
18-06-2011, 21:19
Zytnia.

kasprzak
19-06-2011, 01:07
Niekoniecznie "Żytnia", bo jak z uszkodzenie mechaniczne z winy użytkownika to mogą skasować za dużo. W poście dot. wymiany palnika padł pewien niezidentyfikowany rzeszowski serwis http://www.canon-board.info/showpost.php?p=977776&postcount=8 . Niekoniecznie ten, ale można znajdziesz jeszcze jakiś inny serwis tego typu z jakąś pozytywną opinią.

jerzyjerzy87
19-06-2011, 10:20
o, dziękuję, mam nadzieję, że pomogą mi tu, albo tam. dobre namiary!

conti
07-08-2011, 12:21
A czy jerzy otrzymał od sprzedawcy instrukcję obsługi w języku polskim?
Bo jeżeli nie to wydaje mi się, że sprawa jest do ugrania. Skontaktuj się ze swoim prawnikiem ;)

biodar
07-08-2011, 17:24
A czy jerzy otrzymał od sprzedawcy instrukcję obsługi w języku polskim?
Bo jeżeli nie to wydaje mi się, że sprawa jest do ugrania. Skontaktuj się ze swoim prawnikiem ;)

a jakie to ma znaczenie jak przydzwonił lampą o glebę a potem jeszcze ją sam rozebrał. Żartujesz sobie ?

Qba1983
07-08-2011, 18:28
a jakie to ma znaczenie jak przydzwonił lampą o glebę a potem jeszcze ją sam rozebrał. Żartujesz sobie ?
ma znaczenie, bo w mysl polskich przepisow jesli dystrybutor/producent nie dostarczyl wraz z sprzetem polskiej instrukcji to mozesz probowac wlaczyc mlotkiem, po czym powiedziec ze myslales ze tak wlasnie wlacza sie lampe... a dystrybutor ma obowiazek naprawic sprzet lub wymienic na wolny od wad...
dlatego wlasnie czesto na chinskich produktach mozna znalesc polski z tlanslatora.

dinderi
07-08-2011, 19:04
Przerażacie mnie!
Ja rozumiem, że każdy sprzet powinien byc wyposażony w polską instrukcję obsługi. Ale tutaj mamy ewidentne uszkodzenie mechaniczne z winy użytkownika. Nie w wyniku użytkowania zgodnego z przeznaczeniem. Dochodzenie swoich "praw" w takim przypadku, to nic innego jak - przepraszam za wyrażenie - "negatywne rozwinięcie rzeczownika kur"

Roy P
07-08-2011, 20:57
ma znaczenie, bo w mysl polskich przepisow jesli dystrybutor/producent nie dostarczyl wraz z sprzetem polskiej instrukcji to mozesz probowac wlaczyc mlotkiem, po czym powiedziec ze myslales ze tak wlasnie wlacza sie lampe... a dystrybutor ma obowiazek naprawic sprzet lub wymienic na wolny od wad...
dlatego wlasnie czesto na chinskich produktach mozna znalesc polski z tlanslatora.
Ciekawa acz kosztowna metoda nauczenia dystrybutorów ich obowiązków

Qba1983
08-08-2011, 15:47
Ciekawa acz kosztowna metoda nauczenia dystrybutorów ich obowiązków

wlasnie z powodow kosztow jest to rzadko spotykana praktyka:-D
ale jest do zrobienia.. czytalem kiedys o takiej wygranej sprawie.