PDA

Zobacz pełną wersję : 24-70 f2.8 L- mydło, ratunku!



monika33
15-06-2011, 18:26
Witam!
Mój problem to obiektyw canon 24-70 f2.8 L.
Przez ostatnich kilka lat męczyłam się alfą 300 z tamronem 17-50 podczas wykonywania ślubnych reportaży. Potfornie szumiąca matryca wykluczała wyższe iso stąd paskudnie musiałam dopalać lampą, wreszcie udało mi się wejść w posiadanie canona 5D mII oraz podstawoaych szkiełek t.j 70-200 2.8 is, stałki 85 1.8 oraz tego nieszczęsnego 24-70 f2.8.
Niestety nie udało mi się nim jeszcze wykonać ostrego zdjęcia reportażowego natomiast kilka ważnych zleceń skutecznie mi rozwalił.
Obiektyw był na Żytniej gdzie skalibrowali do body, na planszy pięknie trafia, robi portrety ostrzejsze od żyletki natomiast z wyostrzeniem całej postaci ma poważny problem- zawsze jest mydło. Odrobina ruchu też wystarczy żeby zdjęcia były nieostre. Zadane parametry nie mają wpływu na problem to znaczy mydło na f2.8 oraz f5, na czasach 1/80 jak i 1/250. Wiem, że 5DmII w reportażu wypada słabo tyle że z 70-200 jest super więc wykluczyłabym tutaj body. Poza tym mam również 50tkę gdzie sytuacja jest identyczna- 70-200 super, 24-70- mydło. 70-200 ma co prawda IS ale czy to może mieć znaczenie przy czasach 1/160 czy 1/200. Może ktoś mi to jakoś logicznie wyjaśnić. Cieszyłam się że mam "elkę", wydałam mnóstwo pieniędzy i masakra! Ratunku!

dinderi
15-06-2011, 18:31
Jak mamy Ci pomóc?

siudym
15-06-2011, 18:31
Witam!
robi portrety ostrzejsze od żyletki natomiast z wyostrzeniem całej postaci ma poważny problem- zawsze jest mydło.

Tak dziwnie to napisane, ale na logike to chyba problemem jest, ze ostrzy ok z bliska (tak okolice 1m), a z daleka (3-4m) nie chce trafic?

poszukiwacz2006
15-06-2011, 18:33
Pokaż kilka zdjęć wraz z exifami - będzie na czym pracować. PZ

dziki
16-06-2011, 23:09
Może głupie pytanie, ale czemu na Żytniej kalibrowali szkło do body? 5D MkII ma mikroregulację AF, można to samemu zrobić.

Wystaw gdzieś te trefne fotki, chętnie spojrzę. Tym bardziej że niedługo mam zamiar wejść w posiadanie podobnego duetu :-)

Mils
16-06-2011, 23:54
Temat rozpoczęty. Ciekawy.
5DMII - mam używam.
24-70 - mam używam.
Razem: 5DMII + 24-70 = mikroregulacja -6.
Pytanie: Co mógł zrobić serwis w ramach "kalibracji" szkiełka 24-70 do body 5DMII?
Z chęcią zobaczyłbym foty + exif'y.
Kiedyś widziałem upadek nówki 350D z 18-55 na parkiet; zostałem poproszony o sprawdzenie - zestaw zachowywał się podobnie do opisu w temacie. Zero jakichkolwiek śladów zewnętrznych.
Sprawdź datę oraz dokument zakupu i porozmawiaj ze sprzedawcą przedstawiając temat. Postaraj się napisać dużo informacji, a Koleżanki i Koledzy z CB napewno Ci dobrze poradzą.

dinderi
17-06-2011, 07:51
Temat rozpoczęty. Ciekawy.

Tylko, że osoba która go założyła, jest nim mało zainteresowana :)

dziki
17-06-2011, 08:15
Eee może od przedwczoraj nie miała czasu żeby usiąść do CB ;-)

tomfoot
17-06-2011, 08:24
Może nie chce nabijac postow, by o ich nabijanie nie być posadzona gdy już wystawi ogloszenie o sprzedazy swojego 24-70L na gieldzie CB???? :-)

dinderi
17-06-2011, 08:51
Jak na moje, to "Syndrom Wyspy Bahama"

dziki
17-06-2011, 10:33
google mi nie pomogło, czym ten syndrom się objawia?

VomitroN
17-06-2011, 10:37
Jak na moje, to "Syndrom Wyspy Bahama"
A coś bliżej? Mignął mi chyba gdzieś taki nick na forum, ale nie zdążyłem go jakoś oblec w zespół cech chorobowych.

dinderi
17-06-2011, 10:45
google mi nie pomogło, czym ten syndrom się objawia?
Jakiś czas temu, na tym forum pojawił się user o nicku "Wyspa Bahama". Jego "misją dziejową" było opisywanie swoich problemów z obiektywem 24-70L. Pokazywał zdjęcia, pisał testy, narzekał. Reasumując, był bardzo z niego niezadowolony. A cała jego aktywnośc podpadała pod nerwice natręctw. Niestety, nie przyjmował argumentów, że jego obiektyw nie jest pierwszej młodości i ma mocno wyeksploatowaną mechanikę, i nie można na jego podstawie konstruować wniosków ogólnych o modelu. Do tego, zdjęcia które pokazywał, ewidentnie świadczyły o nieumiejętności używania jasnego obiektywu. Wiele z nich była poruszona, lub "wyjechana" z GO.
Od tamtej pory używam terminu "Syndrom Wyspy Bahama" - w skrócie SWB - dla podobnych mu zjawisk. Czyli, kiedy ktoś zaczyna narzekać na obiektyw, a po prostu nie ogarnia aspektów technicznych, lub - tak jak tutaj - rzuca zarzutem, nie rozwija tematu i znika.
Biorac pod uwagę, że jednopostowiec wpada z takimi wiadomościami, nie rozwija tematu i znika, podejrzewam, że to zwykła prowokacja. Gdyby to nie był SWB, dostalibyśmy kilka przykładowych zdjęć i dodatkowe informacje.

Mils
17-06-2011, 17:05
Ja jednak będę dzielnie czekał na informacje ze strony Tematodawczyni, bo może zaczęła już dłuuugi weekend, czego i Wam Koleżanki i Koledzy życzę.

photographus
17-06-2011, 18:54
Jakiś czas temu, na tym forum pojawił się user o nicku "Wyspa Bahama". Jego "misją dziejową" było opisywanie swoich problemów z obiektywem 24-70L. Pokazywał zdjęcia, pisał testy, narzekał. Reasumując, był bardzo z niego niezadowolony. A cała jego aktywnośc podpadała pod nerwice natręctw. Niestety, nie przyjmował argumentów, że jego obiektyw nie jest pierwszej młodości i ma mocno wyeksploatowaną mechanikę, i nie można na jego podstawie konstruować wniosków ogólnych o modelu. Do tego, zdjęcia które pokazywał, ewidentnie świadczyły o nieumiejętności używania jasnego obiektywu. Wiele z nich była poruszona, lub "wyjechana" z GO.
Od tamtej pory używam terminu "Syndrom Wyspy Bahama" - w skrócie SWB - dla podobnych mu zjawisk. Czyli, kiedy ktoś zaczyna narzekać na obiektyw, a po prostu nie ogarnia aspektów technicznych, lub - tak jak tutaj - rzuca zarzutem, nie rozwija tematu i znika.
Biorac pod uwagę, że jednopostowiec wpada z takimi wiadomościami, nie rozwija tematu i znika, podejrzewam, że to zwykła prowokacja. Gdyby to nie był SWB, dostalibyśmy kilka przykładowych zdjęć i dodatkowe informacje.

Chyba tu właśnie leży pies pogrzebany :)
pozd®ówka

xxkomarxx
17-06-2011, 20:00
No to ja nabije sobie posta. Idź do miejsca gdzie to kupiłeś i zgłoś reklamację :)

ptr8
17-06-2011, 23:45
A wogóle obiektyw był kupowany jako nówka w sklepie czy używany "okazyjny" ?

rewddd
18-06-2011, 00:06
bez zdjęć z exifem nic nikt nie pomoże nawet jak by potrafił go rozebrać i złożyć w 2 minuty to co za różnica czy kupiony był używany czy nowy ;) pewnie w go sie nie mieści albo czasy ma za krótkie