PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 18-125mm f/3,5-5,6 DC



brodmar
18-08-2004, 20:57
Dzień dobry
Pojawił się w sprzedaży nowy obiektyw Sigma 18-125mm f/3,5-5,6 DC. Ma bardzo fajny zakres ogniskowych, cena przyzwoita - chcę używać go z 300D zamiast obiektywu kitowego. Czy ktoś z kolegów już ma go? Proszę o uwagi na jego temat (zwłaszcza uzytkowników).
pozdrawiam
Marek

Czarek
18-08-2004, 21:27
Tu masz fotki z tego obiektywu http://www.pbase.com/cameras/sigma/18-125_35-56_dc_if_asp

p13ka
31-08-2004, 20:38
Dzień dobry
Pojawił się w sprzedaży nowy obiektyw Sigma 18-125mm f/3,5-5,6 DC. Ma bardzo fajny zakres ogniskowych, cena przyzwoita - chcę używać go z 300D zamiast obiektywu kitowego. Czy ktoś z kolegów już ma go? Proszę o uwagi na jego temat (zwłaszcza uzytkowników).
pozdrawiam
Marek

A tu masz fotki zrobione przeze mnie 29 sierpnia 2004 na pokazie kotów rasowych w Warszawie oraz 2 fotki miśków z ZOO http://republika.pl/p13ka/koty/. JPEGi pochodzą z pełnych RAWów. Są to moje pierwsze fotki zrobione tym szkiełkiem. Na pokazie użyłem lampy 550EX z nakładką OmniBounce. Aha, oczywiście zapomniałem zmienić ISO i walnąłem wszystkie koty z ISO800 więc potem Neat był w robocie (swoją drogą bardzo szkoda, że 10D nie pokazuje na wyświetlaczu aktualnie ustawionego ISO - już parę razy tak się pomyliłem) :( .
Miśki zrobione oczywiście bez lampy. Jeszcze nie sprawdzałem go przy krótkim końcu i z większymi przysłonami bo nie miałem okazji i czasu ale jak coś będę miał to wrzucę na stronkę. Bardzo poręczny zakres ogniskowych. Przydał się na pokazie kotów w przedziale 80-125. Ładnie ostrzy tylko 2 ostatnie fotki z kotkami wyszły jakieś takie mdłe :?:
Wydłużanie ogniskowej pierścieniem odbywa się zgodnie z ruchem wskazówek zegara (odwrotnie niż w dotychczasowych moich obiektywach) ale to mi nie przeszkadza. Głośny AF i wyraźnie wolniejszy od Canonowskiego. Jakby ktoś chciał RAWa to proszę o info na priva. Pozdrawiam.

bogunow
31-08-2004, 21:38
A tu masz fotki zrobione przeze mnie 29 sierpnia 2004 na pokazie kotów rasowych w Warszawie

To ja się zapytam gdzie i za ile kupiłeś ten obiektyw, no i czy ogólnie jesteś z niego zadowolony. Też zastanawiam się nad nim, duży plus to ładny zakres ogniskowych.

p13ka
01-09-2004, 08:17
A tu masz fotki zrobione przeze mnie 29 sierpnia 2004 na pokazie kotów rasowych w Warszawie

To ja się zapytam gdzie i za ile kupiłeś ten obiektyw, no i czy ogólnie jesteś z niego zadowolony. Też zastanawiam się nad nim, duży plus to ładny zakres ogniskowych.

Kupiłem w sklepie http://www.interfoto.com.pl (wykaz obiektywów i ceny są na stronce). Nowy i na gwarancji. Odbierałem osobiście o czym nadmieniam ze względu na różne opinie o tym sklepie (jest o tym wątek na forum). Moje pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Czuję, że będą go miał na stałe zamocowanego do body jako spacerzoom właśnie ze względu na super zakres.

santiblue
01-09-2004, 10:19
tu jest trosze taniej. I cene jeszcze mozna zbic. tez sie nad nim zastanawiam.... hmm

http://www.sklepfotograficzny.pl/sklep.foto/lista45-1/

Przemek Białek
09-09-2004, 10:11
Do p13ki - a masz moze fotki z krotszego zakresu oniskowej np od 18 do 50 , bo z tego co ogladnalem to naprwade fotki sa dobrj jakosci!

p13ka
09-09-2004, 10:27
Do p13ki - a masz moze fotki z krotszego zakresu oniskowej np od 18 do 50 , bo z tego co ogladnalem to naprwade fotki sa dobrj jakosci!

Zajrzyj tu: http://republika.pl/p13ka/piknik/
Wszystkie zdjęcia zostały zrobione sigmą 18-125 (są i szerokie kąty np. 1 zdjęcie na 18mm). Konwersja to z TIFa do JPEG (Fotki są niestety zmniejszone ze względu na ograniczoną ilość miejsca :( ) .

Przemek Białek
09-09-2004, 10:57
no z tego co widze to naprwade wypada dobrze i co lepsze to chyba nawet lepiej niz ten 1-50;

a jesli niesprawilo by ci to klopotu to moglys i wyslac ze dwie w pelnym wymiarze!

p13ka
09-09-2004, 11:04
Spróbuję coś dzisiaj wieczorem wrzucić (2 pełnowymiarowe jpegi) i dam znać na forum.

sal
09-09-2004, 11:29
(Fotki są niestety zmniejszone ze względu na ograniczoną ilość miejsca :( ) . Czy byłoby wielkim problemem dodać do tych zdjęć choćby wycinki z exifa? Znaczy tak jak ta pierwsza galeria :)

p13ka
09-09-2004, 11:38
Nie nie byłoby, aczkolwiek musiałbym trochę nad tym posiedzieć bo ACDSee nie dodaje z automatu info o EXIF podczas przygotowywania albumu HTML. Za pierwszym razem przygotowałem fotki kotów wyłącznie w celu pokazania na forum (dlatego były wycinki z EXIFa, które pracowicie kopiowałem i wklejałem w "notes" każdej foty a poza tym zdjęć było dużo mniej) natomiast te zdjęcia z pikniku były przeze mnie wrzucone dla znajomych i przy okazji, na pytanie Przemka o szeroki kąt, dałem do nich linka.

sal
09-09-2004, 11:46
Nie nie byłoby, aczkolwiek ... E. To się nie kłopocz :) Generalnie mi się zdjęcia też podobają jak na tę cenę szkła i zakres ogniskowych :)

p13ka
09-09-2004, 18:16
a jesli niesprawilo by ci to klopotu to moglys i wyslac ze dwie w pelnym wymiarze!

Zgodnie z tym co napisałem wrzuciłem 3 pełnowymiarowe zdjęcia w jpeg (kompresja 90%) tu: http://republika.pl/p13ka/piknik1/ . Dodałem też wycinki z EXIF.
Pozdrawiam!

Vitez
09-09-2004, 23:54
z tego co ogladnalem to naprwade fotki sa dobrj jakosci!

Ja tez jestem zadziwiony... tym bardziej ze wlasnie na dluzszych ogniskowych szklo tracia na jakosci, wiec skoro te co p13ka pokazywal z kotow sa z dluzszej ogniskowej a tak dobrej jakosci to te krotsze sa jeszcze lepsze. I to widac :D

[ Dodano: Czw Wrz 09, 2004 11:57 pm ]

ACDSee nie dodaje z automatu info o EXIF podczas przygotowywania albumu HTML. Za pierwszym razem przygotowałem fotki kotów wyłącznie w celu pokazania na forum (dlatego były wycinki z EXIFa, które pracowicie kopiowałem i wklejałem w "notes" każdej foty

Chyba czas zmienic program przygotowujacy galerie :D . Niezmiennie polecam Arlesa - bez problemu wyciaga wszelkie dane z exifa itp.

p13ka
10-09-2004, 19:10
Może trafił mi się dobry egzemplarz Sigmy 18-125 :D a może szlifowanie moich umiejętności foto przynosi wreszcie jakieś efekty 8)
Naprawdę za rozsądne pieniądze fajne i poręczne szkiełko.

maxpp
27-09-2004, 14:08
Dzięki p13k. Jestem już szczęśliwym posiadaczek tego szkiełka i zaczyna mi pasować :D zwłaszcza ogniskowa co do silniczka od af to głośny, ale przeboleje :lol:

sal
27-09-2004, 14:20
Jestem już szczęśliwym posiadaczek tego szkiełka i zaczyna mi pasować :D zwłaszcza ogniskowa co do silniczka od af to głośny, ale przeboleje :lol: Pochwal się jakimiś zdjęciami (szczególnie na dłuższym końcu).