PDA

Zobacz pełną wersję : Pentax Ashi + Takumar 55/1.8



kwiatas
28-12-2005, 23:01
Witam,
Robilem porzadki i znalazlem taki aparat z takim obiektywem - wyglada na sprawny. Ile moze byc cos takiego warte ??

akustyk
28-12-2005, 23:11
Takumar moze byc wart kolo 150zl. moze nawet wiecej

korpus to nie wiem. zobacz na: http://www.pentax.osw.pl/ co to jest warte. drugie 150zl raczej spokojnie z tego wyniknie

ale chyba bym sobie to zostawil. szkoda sprzedawac takie cacko

kwiatas
28-12-2005, 23:14
ale chyba bym sobie to zostawil. szkoda sprzedawac takie cacko
Tez tak pomyslelem ze sobie zostawie-ale sadzac po obiektywie to chyba tylko do portretu??albo jakies street. Mozecie podpowiedziec jaki film BW bedzie najlepszy??Chodzi mi o odwzorowanie szczegolow w cieniach itp?

chyrus
28-12-2005, 23:15
Mam Takumara SMC 50mm f1.4 i Pentaxa Asahi Spotmatic SP II. Z puszka jest ten problem, ze od wielu wielu lat nie ma do niego baterii. Probowalem do niego dorobic zasilanie, ale po kilku probach odechcialo mi sie.

Takumara uzywam z 300D. IMO rewelacyjny obiektyw, ponoc lepszy od swojego odpowiednika Zeissa.

Przejzyj Ebay, jest sporo tego sprzetu.

Arkan
28-12-2005, 23:16
Witam,
Robilem porzadki i znalazlem taki aparat z takim obiektywem - wyglada na sprawny. Ile moze byc cos takiego warte ??
Który Pentax? Spotmatic? Jak się domyślam mocowanie m42?

akustyk
28-12-2005, 23:20
Tez tak pomyslelem ze sobie zostawie-ale sadzac po obiektywie to chyba tylko do portretu??albo jakies street. Mozecie podpowiedziec jaki film BW bedzie najlepszy??Chodzi mi o odwzorowanie szczegolow w cieniach itp?
bluznisz czlowiecze.... :) toz to jest zwykla, solidna optycznie stalka 55mm. najbardziej neutralna ogniskowa jaka mozna robic zdjecia. nie-szeroka, nie-waska, lecz w sam raz, zeby zdjecia byly "zwykle".

wrzucasz jakis dobry negatyw i pstrykasz

portret tym mozna robic, ale ogolnie to ciut szerokie jest na te zastosowania (no chyba ze dla kolegi Czachy, ktoremu powyzej 20mm bez cropa juz za wasko :D ). do streeta raczej OK, choc osobiscie wolalbym szerzej (tu dla odmiany ja wole 20mm :) )

kwiatas
28-12-2005, 23:25
nie umiem cytowac z wielu watkow wiec odpowem tak:
Pentax Ashi Sportmatic z mocowaniem m42, jesli chodzi o baterie to wyglada jak zwykla zegarkowa wiec nie powinno byc problemow. A jaki to dobry BW negatw bo nie mam pojecia? np. IFORD??

akustyk
28-12-2005, 23:30
nie umiem cytowac z wielu watkow wiec odpowem tak:
Pentax Ashi Sportmatic
przez zdeklarowanych Pentaksiarzy zwany "Czolgiem". wytrzymalosc na uderzenia godna Zenita, trwalosc i niezawodnosc wzbudzajaca podejrzenia, ze to kontruowali jacys Germanie, nie Japonczycy


z mocowaniem m42, jesli chodzi o baterie to wyglada jak zwykla zegarkowa wiec nie powinno byc problemow.
sprawdz oznaczenie. i poczytaj, czy ew. sa jakies zamienniki.



A jaki to dobry BW negatw bo nie mam pojecia? np. IFORD??
jak masz w czym moczyc to Delta, T-Max, HP5.... w zaleznosci od tego co chcesz focic. jak nie masz ciemni to pozostaje XP2 i BW400CN. no ew. Profoto BW, ktore rzekomo nie jest tak tragiczne

Arkan
28-12-2005, 23:31
nie umiem cytowac z wielu watkow wiec odpowem tak:
Pentax Ashi Sportmatic z mocowaniem m42, jesli chodzi o baterie to wyglada jak zwykla zegarkowa wiec nie powinno byc problemow. A jaki to dobry BW negatw bo nie mam pojecia? np. IFORD??
Jak odbitki to Kodak Trix400, jak skan + odbitki to Ilford XP2.

kwiatas
28-12-2005, 23:34
jak masz w czym moczyc to Delta, T-Max, HP5....

Czy to ma oznaczac ze laby juz nie wywoluja negatywow w procesie C-41???

PS. Sorki za lamerstwo ale jestem "cyfrowym" dzieckiem :)

akustyk
28-12-2005, 23:38
Czy to ma oznaczac ze laby juz nie wywoluja negatywow w procesie C-41???


na C-41 sa wspomniane XP2, BW400CN (jesli to w ogole mozna kupic), Profoto.

inne: Delta, HP, T-Max sa na standardowy proces ciemniowy. no a do tego trzeba miec kuwety, maskownice, suszarke, powiekszalnik, czerwone swiatlo, cala mase chemii, itd. itp.



PS. Sorki za lamerstwo ale jestem "cyfrowym" dzieckiem :)
no i wlasnie dlatego byla uwaga, czy masz w czym moczyc. zgaduje, ze nie masz :) no chyba, ze obok aparatu znalazles torbe z ww. gratami :)

chyrus
28-12-2005, 23:40
Niestety, bateria tylko wyglada na zegarkowa w rzeczywistosci jest cholernie ciezko znalezc jej zamiennik

kwiatas
29-12-2005, 00:06
Oki dzieki za podpowiedzi jak cos juz splodze to sie pochwale - pozdr