PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kartą SanDisk Extreme III



raaf
11-06-2011, 15:34
Witam

Mam taką właśnie kartę i pojawił się problem:

- zdjęcia w aparacie jak najbardziej są ( mogę przeglądać )

- kiedy chciałem za pomocą czytnika przerzucić do kompa okazało się że nic na karcie nie
ma ( tzn. TC pokazał że karta nazywa EKS DIGITAL ale wejść do folderu nie można )

- spróbowałem kolejnego czytnika - to samo

- aparat podłączony do kompa - to samo

Czy to karta padła? Czy jest jakaś szansa na odzyskanie fot?

Jeśli temat zdublowałem przepraszam.

McMelassa
12-06-2011, 19:21
Jeżeli to jeden komputer i wszystkie połączenia idą przez USB, może to oznaczac dwie rzeczy:
1. Uszkodzony kontroler USB w komputerze
2. W jakiś sposób następuje blokada urządzeń USB (np. opcja w programie antywirusowym Nod32)

Co można zrobić - przetestować kartę w innym komputerze.

dziobolek
12-06-2011, 19:37
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=41599&page=8

Pozdrówka!

ptr8
12-06-2011, 21:56
Czy to jakaś czarna seria kart sandiska ? ! ! ! może czas poszukać alternatyw ! :) co polecacie ?

ToleDo
12-06-2011, 23:23
Ja używam:
Pretec Secure Digital 8GB (SDHC Class 10) x233
Pretec Secure Digital 16GB (SDHC Class 10) x233
Z opinii również innych są szybkie i w miarę nie zawodne.
Bo w sumie niema kart idealnych ;)

axk
13-06-2011, 14:57
...może czas poszukać alternatyw ! :) co polecacie ?

Jeżeli mają być to karty z "wyższej półki" to Lexar'y.

Bolek02
13-06-2011, 17:10
IMHO to nie jest problem z kartą jeśli w body można przeglądać zdjęcia. Marka karty nie ma tu nic do rzeczy. Problem prawdopodobnie po stronie kompa albo transferu danych.

raaf
13-06-2011, 21:57
IMHO to nie jest problem z kartą jeśli w body można przeglądać zdjęcia. Marka karty nie ma tu nic do rzeczy. Problem prawdopodobnie po stronie kompa albo transferu danych.

Używałem 2 różnych czytników - żaden nie dał rady, na 2 różnych komputerach też bez efektu.

Starsza karta tez SanDisk ale II zwykła? bez problemów na obu czytnikach i na obu kompach hulała.

Spróbuję odzyskać zdjęcia i zrobić format karty, może pomoże :)

dziobolek
13-06-2011, 22:33
Karta w aparacie - zdjęcia są, czy tak??? Możesz przeglądać???
Aparat podłączony do kompa i próba transfeu za pomocą TC=ZONK!

Próbowałeś "dorwać" te fotki czy transferować innym softem,
tak dla przykładu z dołączonej płytki, Lightroom, Bridge...???

Pozdrówka!

oasisman
14-06-2011, 05:12
Czy to jakaś czarna seria kart sandiska ? ! ! ! może czas poszukać alternatyw ! :) co polecacie ?


Myślę, że to zbieg okoliczności.
Ja jadę na Sandiskach Extreme III 8 i 4gb trzecie rok i nigdy nie było problemu.
Jak pisali w innym wątku, dużo jest podróbek a z drugiej strony zauważyłem że dużo problemów zgłaszanych leży po stronie czytników...ja zwykle zgrywam po kablu z puszki.

Co do alteratywy to ostatnio się rozglądałem i jeśli chodzi o opinie na zachodnich stronach to najlepsze miały Lexar'y z serii professional. Ale kosztują też trochę...

raaf
14-06-2011, 14:41
Karta w aparacie - zdjęcia są, czy tak??? Możesz przeglądać???Próbowałeś "dorwać" te fotki czy transferować innym softem,
tak dla przykładu z dołączonej płytki, Lightroom, Bridge...???

Tak - karta włożona do aparatu - zdjęcia obecne, po podłączeniu aparatu do kompa TC pokazuje kartę ale dostęp do niej jest niemożliwy.

Aparat podłączony bezpośrednio do kompa - w folderze jakieś 2 dziwne pliki z dziwnymi datami.

Softem nie :( - dotychczas nie był potrzebny.

Bolek02
14-06-2011, 15:46
Używałem 2 różnych czytników - żaden nie dał rady, na 2 różnych komputerach też bez efektu.

Starsza karta tez SanDisk ale II zwykła? bez problemów na obu czytnikach i na obu kompach hulała.

Spróbuję odzyskać zdjęcia i zrobić format karty, może pomoże :)

Wcześniej tego nie napisałeś - to już trochę inny problem. Zrób jak radzi dziobolek - spróbuj transferu w Lightroomie albo jakimś innym dostępnym programem.