PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana palnika w F&V



krtk2
10-06-2011, 18:30
Próbował ktoś może wymienić panik w lampie F&V 600?
Zostało mi takie ustrojstwo z padniętym palnikiem i w żaden ludzki sposób nie można się z importerem dogadać na wymianę palnika, wychodzi że to takie jednorazówki :).
Ale pomyślałem że i tak większość palników z jednej chińskiej fabryki więc może ktoś miał doświadczenia z podmianą palnika z innej lampy.

Cichy
10-06-2011, 20:53
Co to znaczy "w żaden ludzki sposób nie można się importerem dogadać" ? Nie chcą przyjąć lampy do naprawy ??

Maggot
11-06-2011, 06:50
Wymiana powinna byc prosta. Pewnie trzeba bedzie rozkrecic obudowe (na kondensatorach moze byc niebezpieczne dla zycia napiecie) wiec dobrze gdy lampa dlugo lezala nie uzywana (to tak dla elektrycznych laikow). Sam palnik jest na dosc dlugich elektrodach ktore powinny byc zacisniete w gniazdach.Wystarczy poluzowac srubki i wyciagnac palnik. Wkladajac nowy pamietac zeby nie dotykac go bezposrednio reka. Zle wlozyc sie raczej nie da chociaz ponoc Polak potrafi.

krtk2
11-06-2011, 13:56
Co do ludzkiego sposobu: próbowałem 3 krotnie, telefonicznie i osobiście w sklepie, za każdym razem ten sam tekst że najbliższy kontener będzie za 3 miesiące zamawiany i proszę przyjść w tym czasie a w tym czasie jest że najbliższy kontener będzie zamawiany za 3 miesiące. Rozumiem że F&V są sprzętem jednorazowym i nie mają palników na wymianę a na gwarancji po prostu dostajesz nową lampę.

Co do wymiany taki mądry to ja też jestem :) tylko czy np palnik z Quantuum 600 będzie odpalał prawidłowo z bebechami od F&V

Maggot
11-06-2011, 16:16
to jak taki madry to trzeba pisac konkretnie co boli :P jak by mi padl palnik to bym kupil inny podobny bo uwazam ze dzialac powinien. Tylko mi nigdy palnik nie padl. A kilka lamp mam w tym tez samorobki.

meehas
05-07-2011, 08:45
Trochę temat odgrzewam ale jak się sprawa palnika rozwiązała? Mam podobny problem w F400 i nawet firma nie odp na maila o możliwości kupna samego palnika od nich. Jeden mi niestety padł z tego co widzę.

meehas
24-08-2011, 08:36
Zatem mogę polecić z doświadczenia firmę Marko Flash (http://www.markoflash.pl) która sprawnie wymieniła palnik w F&V 400. Uczciwi, szybko pracujący fachowcy, więc gorąco polecam.

Maggot
26-08-2011, 22:14
usluga kosztowala duzo wiecej jak sam palnik do samodzielnego montazu?

meehas
29-08-2011, 08:31
Nie wiem jaka byłaby cena samego palnika. Szukałem takiego palnika, ale były tylko tam w pakiecie z montażem wiec pozostało mi to. Sprzęt firmowy więc grzebanie samemu było nierozsądne ;)