PDA

Zobacz pełną wersję : Technicolor CineStyle - jak przenieść do ACR/Lightroom



myslidar
08-06-2011, 10:08
Ma ktoś pomysł jak zrobić, żeby ten profil działał w ACR/Lightroom? A może jest już coś gotowego? Po kilku testach dochodzę do wniosku, że takie ustawienia pasują mi jako profil wejściowy do późniejszej obróbki RAWa, a że nie za bardzo przepadam za interfejsem DPP to chciałbym móc się tym pobawić w w/w programach.

Jakieś pomysły? Rozwiązania?

saer
08-06-2011, 10:17
z tego co sam już sie ********* przy Nikonach i Canonach to w LR chyba nie ma opcji aby RAW wyświetlił się tak jak sobie go zrobisz "bazowo" w puszce.. to chyba największa wada lajtruma wg mnie :/

myslidar
08-06-2011, 10:42
Tak jak piszesz, prosto z RAW nie da się tego odczytać. Natomiast widzę 2 możliwości:

1. profil kolorów do ACR/Lightroom
2. preset do ACR/Lightroom

Ta pierwsza opcja chyba byłaby najlepsza. Pytanie czy coś takiego da się utworzyć / przekonwertować z profilu Technicolor CineStyle...

Przy konkretnym zdjęciu mogę się jeszcze pomęczyć z DPP, ale z większą ilością nie ma takiej opcji :)

strideer
08-06-2011, 14:01
z tego co sam już sie nawku**iałem przy Nikonach i Canonach to w LR chyba nie ma opcji aby RAW wyświetlił się tak jak sobie go zrobisz "bazowo" w puszce.. to chyba największa wada lajtruma wg mnie :/

W Lightroomie masz symulowane ustawienia kolorystyczne dla standardowych profili w puszkach Canona, Nikona i pewnie innych. Można je zmienić w module Develop, paleta Camera Calibration, lista Profile i pozycje, które zaczynają się od Camera.

CineStyle oczywiście tam nie ma. Zawsze można pisać do Technicoloru żeby przygotowali wersję profilu Picture Style z Canona jako tak zwany profil DNG do Lighrooma/ACR. Wtedy mógłby się pojawić na wspomnianej wyżej liście wyboru.

Oba rodzaje profili są w gruncie rzeczy bardzo podobne, więc problemu z przeniesieniem być nie powinno. Samemu tego się raczej nie da zrobić w prosty sposób - profil od Technicoloru jest zabezpieczony przed edycją i nie daje się podejrzeć go w Picture Style Editor, żeby przynajmniej sprawdzić co on tam zmienia, na co i przygotować coś podobnego w formie profilu DNG.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!


Przy konkretnym zdjęciu mogę się jeszcze pomęczyć z DPP, ale z większą ilością nie ma takiej opcji :)

A potrzebujesz zmieniać wiele opcji w RAW-ach? Przy CineStyle cała obróbka i tak jest właściwie poza DPP. Wystarczy skorygować tutaj ekspozycję w razie potrzeby i wyeksportować cały materiał w formie 16-bitowych TIFF-ów, które potem wrzucasz do Lightrooma.

myslidar
08-06-2011, 14:20
Tak robię generalnie, ale jakoś bardzo lubię ACR i zastanawiałem się czy da się to jakoś rozwiązać.

Dają coś takiego, ale nie wiem czym to można otworzyć (może jest tam info jak ta krzywa wygląda):

Also available is the Raw color correction and/or viewing S-curve look-up table (LUT)

http://www.technicolor.com/uploads/s-curve_for_cinestyle_raw.zip

Plexa
09-06-2011, 20:01
Technicolor Cinestyle został napisany dla filmowania lustrzankami Canon ze wskazaniem na 5D Mark II ale z innymi Canonami tez chodzi doskonale. Z RAW raczej nic zrobić się nie da, gdyż style te zostały zoptymalizowane do wyciągania szczegółów z jasnych i ciemnych sekwencji filmu. Tutaj masz przykłady, co trzeba zrobić by korzystać z dobrodziejstw tegoż : http://blog.vincentlaforet.com/2011/04/29/technicolor-cinestyle-profile-available-for-canon-5dmkii/#comment-31315

myslidar
09-06-2011, 23:31
Wiem do czego ten profil został stworzony, natomiast chciałbym otworzyć RAW w ACR właśnie z takimi samymi ustawieniami.

Merde
13-06-2011, 19:26
Wiem do czego ten profil został stworzony, natomiast chciałbym otworzyć RAW w ACR właśnie z takimi samymi ustawieniami.

A ja chciałbym z Picture style: standard.
To jest soft third party i jedyne co sobie możesz zrobić (niestety), to wybrać preset General - zeroed i ew. dodatkowo zjechać suwakiem kontrastu (Lr), albo stworzyć analogiczny preset dla ACR.