PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 40D + Tamron 17-50 VC



skczajnik
07-06-2011, 11:48
Hej,

mój problem wygląda następująco:

Przez kilka miesięcy używalem Canona 450D z Tamronem 17-50 VC, testowałem zestaw pod względem FF/BF i nie było z tym żadnego problemu - działał jak należy. Niedawno zakupiłem 40D, zapiąłem ten sam obiektyw pod nowy korpus i jest ewidentnie FF (dosyć spory). Pewnie nie trzeba być Einsteinem żeby się domyśleć, że problem leży po stronie body, ale wolę zapytać, bo może ktoś miał podobny problem i poradzil sobie z tym w inny (domowy) sposób.

Jeżeli wyślę body do serwisu na Żytniej i skalibrują go do wzorca to problem zniknie?
Firmware, które mam wgrane w body to 1.0.8, więc jest niezaktualizowane, ale podejrzewam to pewnie nie ma wpływu na FF/BF

Z góry dziękuję za pomoc.

retter
16-06-2011, 22:24
A masz 100% pewność ze 450d miało dobrze ustawiony AF ?

mlaskota
04-10-2011, 23:18
Mam i miałem Tamrona 17-50mm VC, pierwsza sztuka z polskiej dystrybucji miała ogromne problemy z powtarzalnością, po kalibracji zresztą bardzo szybką nie było problemu. Pierwsze szkło było testowane z C350D i C40D. Z takich czy innych powodów musiałem się go pozbyć, ale po jakimś czasie zabrakło standardowego zooma do 40D i znowu popatrzyłem łaskawym okiem na tamiego głównie z powodu ceny. I tak zjawił się drugi, z dystrybucji niemieckiej... I tu sie zaczyna domniemanie czy do nas trafiają gorsze sztuki czy to przypadek, obiektyw mechanicznie jak by pracował lepiej ( pierwsza sztuka miala ewidętne opory przy końcu zakresu przy zmianie ogniskowej) a do tego af trafia dokładnie tam gdzie powinien, ostrość też jest jak by lepsza...generalnie zupełnie dwa rózne obiektywy.... dla jasności, pierwsza sztuka była ok ale co do drugiej nie mam żadnych podejrzeń o ff lub bf... :)

zbirr
05-10-2011, 09:49
Jeżeli wyślę body do serwisu na Żytniej i skalibrują go do wzorca to problem zniknie?

Miałem problem z 100 2.8 macro i 70-200 4L oraz wspomnianym tamim 17-50. body 50D. jako że sprzęt na gwarancji posłałem na żytnią całego C na gwarancji. Tamiego zostawiłem. Wysłałem w poniedziałek, we środę sprzęt był z powrotem. Na kartkach w pudelkach było że body skalibrowane do wzorcowego szkła, oraz że oba obiektywy zostały skalibrowane do body. Trochę nieufnie podpiąłem ale radość do dzisiaj. Wszystko ostrzy jak powinno. Jedynie tami na starym 350D ostrzył ok. Reszta byle jak.
Wniosek taki że tamron ma lepszą kontrolę jakości niż canon (trefne body i 2 sztuki szkieł w tym jedno L).

Jeśli możesz to sprawdź tamrona pod innym body. jeśli tamrona kupowałeś pod 450D a nie pierwszy lepszy z brzegu to wina może być w zwalonym AF 450D i źle dobranym w ostatecznym rozliczeniu tamim. Chociaż z drugiej strony jeśli 450D działało ok też na innych szkłach to wina wydaje się być po stronie 40D. Sam musisz zweryfikować po której stronie leży problem.
CSI Service na żytniej za kalibrację krzyczał sobie 160zł wiosną za jedno urządzenie. Czyli jak wysyłasz razem z obiektywem to cena rośnie do 320zł.