PDA

Zobacz pełną wersję : paski przy filmowaniu w 5dmkII



rudek5
06-06-2011, 12:51
Cześć, ostatnio zauwazyłem ze działo sie coś dziwnego jak przelaczylem na tryb filmowania w 5DII, jakies takei dziwne paski ktore sie ruszały z gory w dol. Ponizej link do krotkiego filmiku na ktorym przedstawiam to co sie działo

www.from.okay.pl/rudys/film.MOV

moze ktos wyjaśnic co to moze byc i czym spowodowane ?, bo po kilkunastu godzinach z ciekawosci sprawdzilem i problem sam sie schował.

El Hombre Blanco
06-06-2011, 17:48
To migotanie może i najprawdopodobniej jest spowodowane przez sztuczne oświetlenie. Mimo że tego nie widzimy to żarówki migotają co wyłapuje sensor aparatu.

rudek5
06-06-2011, 20:17
w takim razie czemu na zdjęciach tego nie widac ?

dinderi
06-06-2011, 22:00
Włącz w burzę z piorunami nagrywanie filmów i zobacz czy będa błyskawice. A potem spróbuj uwiecznić błyskawicę na zdjęciu. Dlatego na filmie widac, a na zdjęciach nie musi być widać.

El Hombre Blanco
07-06-2011, 20:41
To poprostu fizyka. Świetlówki i wszechobecne żarówki energooszczędne migotają z częstotliwością 50HZ. Oko tego nie widzi natomiast aparat tak szczególnie kiedy czas naświetlania jest inny niż 1/50 sek co powoduje wyłapanie przez aparat momentu przygaśnięcia świetlówki. Nie wiem jak w innych lustrzankach ale w nikonie D3s jest możliwość wyboru częstotliwości filmowania 50 lub 60Hz co pozwala na uniknięcie migotania.

rudek5
08-06-2011, 09:42
wrzyciłem film na youtube dla tych co nie mogli sciagac

http://www.youtube.com/watch?v=NPgcXY8Qw08