PDA

Zobacz pełną wersję : Fomei Panther 600 Mini



MatusP
31-05-2011, 23:06
Niedawno pojawił się na rynku arcyciekawy zestaw od Fomei - Panther 600 Mini. Przypominająca w niemal każdym aspekcie seksowną Elinchromowską Quadrę, a ponadto będąca od niej mocniejszą i parę razy tańszą, od razu namieszała mi w głowie. W dodatku, po skończonej dziś osiemnastce i dzięki nielichej dotacji z nią związanej, jestem niebezpiecznie bliski ulegnięcia jej czarowi ;)


Słyszał ktoś jakieś opinie o tym sprzęcie? Wiem, że to trochę za wcześnie, ale może już ktoś coś działał. Na papierze Pantera wydaje się być czymś, o czym w zasadzie zawsze marzyłem (filigranowym 600Ws bez wygórowanych wymagań finansowych), ale brzmi trochę zbyt pięknie...

Maggot
01-06-2011, 03:19
Pierwsze co mi na stronie Medikona wpadlo w oko to to "Zakres regulacji mocy 9 stopni" bedac przyzwyczajonym do tego ze zakres regulacji podaje sie zazwyczaj w F-stopniach to bym sie ostro zdziwil gdyz lampa ta posiada zakresik od 150ws do 600ws w 9 krokach. O ile to czy lampa blysnie z moca 150, 180 czy nawet 215Ws nie ma dla mnie wiekszego znaczenia to jednak w wielu przypadkach 150 Ws moze okazac sie wartoscia zbyt duza.

Cichy
01-06-2011, 08:21
Lampę już mam i testuję, wyniki niebawem. Postaram się zrobić porównanie z Q Dual Power 600, o ile będzie to technicznie możliwe, bo na razie mam mały kłopot z Quantuumem, ale to chyba jakiś feler pojedyńczego egzemplarza.

W każdy bądź razie po pierwszych próbach z lampką wrzuciłem Fomei na sklep, a obiecałem sobie, że byle czym handlować nie będę :)

Oczywiście Fomei ma wady, musi mieć jakieś za tą cenę, ale o tym już napiszę w teście :)

Czacha
01-06-2011, 10:22
I mnie zastanowila ta cena, bo tuz po zakupie Elinchroma na rynku pojawil sie ten Fomei i sobie pomyslalem "no to sie zrobilem w bambuko" ;) Ciekawe jakie ma ogarniczenia wzgledem chocby pelnego Panthera 600 ... bo roznica w cenie jest kolosalna.

marszull
01-06-2011, 12:14
podstawowa roznica jest taka ze do mini mozna podpiac jedna glowke a do panthera 2
i w mini jest kabel do lampy 1,5 m (co moim zdaniem jest zartem)
chyba ze to sie juz zmienilo

Sic
01-06-2011, 12:27
1,5m w zupełności starcza. Większość z tego co widziałem (sam zresztą też tak robię) wiesza na statywie battery packa co by go dociążyć maxymalnie :mrgreen:

Cichy
01-06-2011, 13:25
podstawowa roznica jest taka ze do mini mozna podpiac jedna glowke a do panthera 2

tyle tylko, że wtedy lampy działają symetrycznie (muszą błyskać z tą samą mocą) i wtedy jest max 2 x 300 WS.

Czacha
01-06-2011, 13:31
W Elinchromie gniazda sa asymetryczne i dzialaja z moca 2/3 oraz 1/3 przy podlaczeniu obu. Nie znam sie, ale podobno jest to bardziej porzadane niz 1:1. Fajnie bylo by jednak miec mozliwosc wyboru mocy oddzielnie dla kazdej z lamp, a jest to do osiagniecia tylko z oddzielnymi generatorami.

Ze swojego niewielkiego doswiadczenia w blyskaniu widze jedno .. czasem i 30Ws to za duzo wiec lampy ktore schodza najnizej do 60Ws lub wiecej moga czasem przysporzyc problemow. W Elinchromie da sie zejsc na gniezdzie B do 8Ws.. niestety wada jest to, ze nie da sie przeskoczyc gornej granicy czyli 400Ws, chociaz narazie nie bylem za bardzo zmuszony uzywania pelnej mocy ;)

marszull
01-06-2011, 13:50
To ze dzialaja symetrycznie to wiem ;)
chodzi tylko o to ze mozesz miec dwie glowki (przy mniejszej mocy)
lub jedna przy 600
a w mini masz tylko jedna mozliwosc
a co do dlugosci kabla, to tez korzystajac z generatora wieszam go najczesciej na statywie, ale na samym dole i jak potrzebuje blysnac z booma z wiekszej wysokosci to nie ma z tym problemu (przy dluzszych kablach), a przy 1,5 m to jednak moze to byc niewygodne
tak czy inacej wolalbym miec w zapasie troche nizby mialo sie okazac ze brakuje 30cm ;)

Cichy
01-06-2011, 13:55
Wstrzymajcie sę jeszcze chwilę z komentarzami, troszkę danych podanych przez producenta Fomei rozmija się z rzeczywistością, ale już niebawem o tym w teście :)

marszull
01-06-2011, 14:54
to wrzuc tu linka do testu ;)

Cichy
01-06-2011, 15:48
to wrzuc tu linka do testu ;)

A proszę:
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=76182

marszull
02-06-2011, 11:00
dzieki, przeczytalem trafiajac tam z innego forum ;)
bardzo dokladny test
jedyne co by sie przydalo to ilosc blyskow na jednym ladowaniu

Lukasfot
07-06-2011, 16:19
@marszull - producent podaje 170-200 z pełną mocą/ładowanie.
PantherMINI (http://www.sklep.medikon.pl/GENERATOR_FOMEI_PANTHER_600_MINI-1952.html)

Kabu
08-06-2011, 23:07
Kolega Marek też przetestował taki zestaw. Jakby ktoś był zainteresowany to tu jest link do opisu.
http://blog.bodzioch.pl/2011/06/generator-fomei-panther-600-mini-maly-test/

Michał Świerkot
17-07-2011, 17:56
Korzystałem z tej głowicy, moim zdaniem tandeta. Założyłem beautydish z mocowaniem bowensa i po dwóch błyskach odkryłem zasadniczą wadę tej głowicy, mianowicie palnik "schowany" jest za głęboko w głowicy i przez to mamy ogromną stratę światła. Poza tym za delikatna do podłączenia nawet najmniejszego softa przy niewielkim wietrze. Kupiłem Explorera xt se i korzystam ze swych bowensów. Może bardziej kłopotliwe ale za to pewniejsze i solidniejsze. tutaj pozwolę sobie pokazać przykład:

digart.pl/praca/6508924/Dominik.html


Co do Panther 600 Mini, na oryginalnej czaszy na tak, ale po podpięciu innych modyfikatorów jestem na nie.

Cichy
17-07-2011, 18:04
Korzystałem z tej głowicy, moim zdaniem tandeta. Założyłem beautydish z mocowaniem bowensa i po dwóch błyskach odkryłem zasadniczą wadę tej głowicy, mianowicie palnik "schowany" jest za głęboko w głowicy(...)

Jak za głęboko ?? Ja mam dystans ok 3 cm (palnik głębiej o 3cm od oryginału) i z Beauty Dishem śmiga jak złoto.


mianowicie palnik "schowany" jest za głęboko w głowicy i przez to mamy ogromną stratę światła.

A gdzie to stracone światło ucieka ?

Michał Świerkot
17-07-2011, 20:46
Świetnie, że śmiga jak złoto. Wyraziłem swoją opinię i nie mam zamiaru polemizować.
Jetem bardziej zadowolony ze studyjnej i explorera.

Cichy
17-07-2011, 21:47
OK, ale mimo wszystko chciałbym się dowiedzieć, gdzie stracone światło się podziewa.

Dla ciekawych, wygląda to tak:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img143.imageshack.us/img143/9412/img3254k.jpg)

janmar
17-07-2011, 21:57
IMHO.Wygląda poprawnie.Nie powinno zabierać światła [które jeśli jest przesłaniane czy odbijane zamienia się w ciepło]Pozdrawiam

Michał Świerkot
17-07-2011, 22:25
Cichy, ile wysokości ma ta " tuleja z mocowaniem" w Twoim beautydishu ?

7osiem
04-08-2011, 15:44
ktos jeszcze sie bawił tą błyskotka ?:) moze jakis hss itd? :)

yerzu
20-08-2011, 11:31
Ja jestem bardzo zadowolony. Świetne mobilne urządzenie o dużej mocy. Nic nie trzeszczy, działa jak działać powinno.