PDA

Zobacz pełną wersję : Lightroom 3 importuje mniej zdjęć niż jest na dysku



gooduser
31-05-2011, 21:35
Witam
Jak w temacie.
System Mac OSX 10.6.7
Soft LR 3.4.1
podczas importu zdjęć z dysku USB (1,5 TB Samsung) metodą Add LR informuje, że w danej lokalizacji a więc w/w dysku znalazł 97113 zdjęć. Jednak gdy chciałem sprawdzić, czy faktycznie tyle zdjęć mam na dysku finder systemowy wyświetlił mi 102778 też w tej samej lokalizacji. Skąd ta różnica?

Rzecz jasna, opcja "przeszukuj podfoldery" została włączona, dodatkowo na niekorzyść, LR uwzględnia jeszcze w tej liczbie filmy /widziałem w czasie przygotowania do importu/, co powiększa różnicę w brakującej ilości zdjęć.

Dzięki za odpowiedzi.

Smile
31-05-2011, 21:47
Systemowy może zliczać Ci pliki ukryte, np. w Win Thumbs.db - nie wiem co śmieci w Mac - ale właśnie coś takiego obstawiam.
Przetestuj na mniejszym folderze, np. 10 zdjęć, porównaj wyniki i sprawdź zawartość folderu.

gooduser
31-05-2011, 21:57
Systemowy może zliczać Ci pliki ukryte

system wyraźnie ma ograniczone wyszukiwanie tylko do zdjęć...

Strebor
31-05-2011, 22:47
Zakładam że system pokazuje Ci wszystkie zdjęcia które masz na dysku natomiast LR nie importuje chyba duplikatów zdjęć.

arra
01-06-2011, 01:02
Zakładam że system pokazuje Ci wszystkie zdjęcia które masz na dysku natomiast LR nie importuje chyba duplikatów zdjęć.

Nie do końca duplikatów, ale fotek które już ma w swojej bazie (zostały wcześniej dodane) i do tego chyba wystarczy, żeby się tylko nazwa zgadzała (o ile pamiętam jak używałem tego okropnego softa).

gooduser
01-06-2011, 05:51
Nie do końca duplikatów, ale fotek które już ma w swojej bazie (zostały wcześniej dodane) i do tego chyba wystarczy, żeby się tylko nazwa zgadzała

możesz bardziej wyjaśnić tę kwestię. Jeśli chodzi o LR to jest to wersja "dziewicza", a więc wyczyszczona ze wszystkich zdjęć oraz ew. do nich odwołań.

AMMarshall
01-06-2011, 08:38
Najszybciej pomogą zapewne Ci co używają MakOsy.

Ale pytanie z mojej strony - Gooduser, Ty do jednego katalogu LR chcesz zaimportować 100 tysięcy zdjęć?

gooduser
01-06-2011, 09:40
Ale pytanie z mojej strony - Gooduser, Ty do jednego katalogu LR chcesz zaimportować 100 tysięcy zdjęć?

tak jak pisałem w pierwszym poście – zdjęcia nie będą importowane poprzez przeniesienie, a jedynie poprzez funkcję Add - "import without moving items" czyli zdjęcia de facto pozostają na dysku, a LR nimi zarządza.