PDA

Zobacz pełną wersję : Pierścienie pośrednie



p13ka
18-08-2004, 12:41
Zaintersowałem się pierścieniami. Ponieważ bawię się w makro szukam wciąż nowych możliwości aby uzyskać większą skalę odwzorowania bez utraty na jakości. Dlatego odpadły już konwertery i soczewki powiększające. Pozostały jeszcze pierścienie. Moja wiedza na ich temat jest w praktyce zerowa. Czy ktoś z forumowiczów używał pierścieni do makrofotografii? Na Allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29790152 można je kupić w zestawie, na który składają się 3 sztuki. Jak się z nimi pracuje? Czy rzeczywiście przenoszą pełne sterowanie? Ma znaczenie marka? Mają jakiś wpływ na jakość zdjęć? Myślałem o tym aby je dokręcić do 10D i Sigmy 180 f/3.5 Macro. Generalnie, jest w ogóle sens je kupować? :roll:
Będę wdzięczny niezmiernie za wszelkie dodatkowe informacje.

tpop
31-08-2004, 16:11
Moze to Ci troche rozjaśni temat: http://fotohobby.terramail.pl/makro/sprzet_makro.htm

(mec)
21-10-2004, 21:57
Jeśli stosujesz dedykowane pierścienie, przeniesiona zostaje automatyka obiektywu, wraz z autofocusem. Niestety w praktyce lepiej przełączyć autofocus na manual (przy pierścieniach, głębia ostrości jest niezwykle mała i wygląda tak, jak by obiektyw nie był w stanie ustawić ostrości - "biega" w tył i przód i długo trwa zanim się ustawi).
Ja stosuję zestaw pierścieni firmy Kenko i jak na razie jestem z nich zadowolony, choć jednak to nie to samo co obiektyw makro.

Jurek Plieth
29-10-2004, 13:33
Zaintersowałem się pierścieniami...
...Będę wdzięczny niezmiernie za wszelkie dodatkowe informacje.
Pierścienie Kenko w niczym nie odbiegają od firmowych Canona, a nawet wręcz przeciwnie :wink: bo są dużo tańsze (na Ebayu średnio za 140 USD) oraz występują w ilości 3 sztuk o grubościach 12, 20 i 36 mm, podczas gdy Canon produkuje tylko dwie grubości. Oczywiście jedne i drugie przenoszą przysłonę. Przy większych szerokościach pierścienia utrata jasności obiektywu może być na tyle duża, że AF przestaje działać, ale na co komu AF przy macro. Przy średnich skalach odwzorowania lepszym rozwiązaniem wydaje się być obiektyw macro, ale przy większych skalach taki obiektyw dodatkowo 'wydłuża się' pierścieniami, a nawet mieszkiem! Patrz choćby tutaj (http://www.stopa.cso.pl/technika/index.html)

p13ka
29-10-2004, 15:35
Dzięki za porady chłopaki. Kupiłem komplet 3. pierścieni dedykowanych do EOS'a firmy Marumi. Rewelacja! :P Zrobiłem kilka próbnych fotek zegarka, przy różnych kombinacjach z pierścieniami, i... zobaczyłem wyraźnie strukturę nierównej powierzchni cyferblatu! :shock: Mało tego - zero spadku jakości jak to jest przy soczewkach makro. O to mi właśnie chodziło. Teraz tylko jest problem z odpowiednim doświetleniem przy małej przysłonie. Lampa pierścieniowa? Eh... same wydatki :cry:
Na Allegro ktoś sprzedaje dość tanią lampę Soligora http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33594624 ale nie będzie pasował pierścien redukcyjny do Sigmy 180 (72mm). Sprzedający ma pierscień do mniejszych średnic :cry: :cry: a nie wiem czy Canon Reduction Ring ML372 znowuż będzie pasował do tego Soligora.

Jurek Plieth
29-10-2004, 16:42
Kupiłem komplet 3. pierścieni dedykowanych do EOS'a firmy Marumi. Rewelacja!
:D

Na Allegro ktoś sprzedaje dość tanią lampę Soligora http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33594624
No i lampa ta nie pracuje w trybie E-TTL w przeciwieństwie do canonowskiej MR-14EX. Nie wiem na ile jest to ważne dla macro, ale fakt jest faktem.

Tomasz Golinski
29-10-2004, 16:59
Na Allegro ktoś sprzedaje dość tanią lampę Soligora http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33594624
Ladna zabawka i dość tania. Będe musiał kiedyś coś takiego kupić. Póki co, to tylko pakuje swoją lampę w jakieś kawałki papieru. Można zawsze zrobić patent jak A. Stopa (http://www.stopa.cso.pl/technika/index.html)

Matias
30-11-2004, 14:13
już kupiłeś, więc za późno ale może ktoś inny skorzysta. IMO ciekawą alternatywą dla drogich pierścieni do EOSów jest przejściówka na m42 (40-50 zł), komplet pierścieni (30-50zł) + obiektyw m42 (np.: zeiss sonar 135 w cenie 150-200zł), jedyne co tracisz w takim przypadku to autofokus.

p13ka
30-11-2004, 14:21
jedyne co tracisz w takim przypadku to autofokus.
Nie tylko - pozostałą automatykę też szlag trafia :(

Tomasz Golinski
30-11-2004, 14:21
jedyne co tracisz w takim przypadku to autofokus.
nie prawda. AF jest i tak nie przydatny. Tracisz przede wszystkim automatyczne domykanie przesłony. Na f22 jest b. kiepsko ostrzyć TTL :) a gdy się domknie tuż przed zrobieniem zdjęcia, to można trochę się rozjechać z ostrością.

p13ka
30-11-2004, 14:26
Tomek Goliński, zareagowaliśmy chyba w tej samej sekundzie :lol:

Matias
30-11-2004, 15:05
a gdy się domknie tuż przed zrobieniem zdjęcia, to można trochę się rozjechać z ostrością.

hmmm... no o tym nie pomyślałem

tygryssssss
08-12-2004, 11:58
Ja mam przejściówkę EOS/M58
Czyli wpinam w body przejściówkę i wkręcam drugą stroną obiektyw i focę ...

A właśnie co oznacza (jak to odczytujecie ?) MACRO 0,5/1,8ft przy obiektywach USM 28-105

DoMiNiQuE
08-12-2004, 12:36
A właśnie co oznacza (jak to odczytujecie ?) MACRO 0,5/1,8ft przy obiektywach USM 28-105

parametr ten (symbol kwiatka :lol: ) oznacza minimalna odleglosc ostrzenia, czyli w tym przypadki 50cm

P.S.
Ostrów pozdrawia Kalisz !! :mrgreen:

tygryssssss
08-12-2004, 14:27
Kiedyś zfociłem motylka tym obiektywem z ogniskową 105 i z odległości 50 cm ( NAPIS na obiektywie canona MACRO ) na zdięciu 10x15 cm motyl zajmował niecały centymetr kwadratowy straszna porażka MAKRO!

Myślałem że ten napis coś więcej oznacza

POZDRAWIAM OSTRÓW !

Jurek Plieth
08-12-2004, 14:59
Kiedyś zfociłem motylka tym obiektywem z ogniskową 105 i z odległości 50 cm ( NAPIS na obiektywie canona MACRO ) na zdięciu 10x15 cm motyl zajmował niecały centymetr kwadratowy straszna porażka MAKRO!
Prawdziwe macro to odwzorowanie 1:1, lub ew. 1:2, a z dodatkowym pierscieniem 1:1 (stary Tamron 90 mm). Poza tym jest mnóstwo tanich obiektywów ze skalą odwzorowania 1:4 noszących nazwę Macro, ale to jest oczywiście nadużycie :cry:

aqua
23-02-2005, 10:27
Czy pierścienie Canona sa lepszę od innych, czy ktoś to porównywał?

akustyk
23-02-2005, 11:01
maja napis Canon, a inne nie ;-)

a tak zupelnie serio... jesli sie nie myle, jedyne co jest madrego w pierscieniu to bezposrednie polaczenie "drucikami" stykow od strony korpusu z wlasciwymi stykami po stronie obiektywu - tak, zeby dzialalo przeniesienie automatyki.

a to ze zestaw pierscieni kosztuje co najmniej 500zl (np. Marumi) to tylko kwestia rzadkosci tego towaru i pazernosci producentow :(

aqua
23-02-2005, 11:28
500 to jest mało w porównaniu z cena 2 pierścieni Canona.
Czy te nie firmowe moga spowalniać prace AF?

Tomasz Golinski
23-02-2005, 11:33
AF i pierścienie makro nie ma sensu. Przy makro tylko MF i ewentualnie potwierdzenie ostrości.

Jurek Plieth
23-02-2005, 11:33
Czy te nie firmowe moga spowalniać prace AF?
Nic takiego nie ma miejsca! Nie są gorsze w żaden sposób, również wizualny, od oryginalnych canonowskich.

aqua
23-02-2005, 15:49
Czasem fotografuje małe ptaszki a moja 300 ma nim. 2.5m, ptszki sa bizej i wtedy pierścienie potrzebne, a obiekty sa ruchome.

Drozdi
09-08-2006, 10:43
Chcialem Was zapytac czy pierscienie posrednie firmy Kenko sa w 100 % kompatibilne z EOSami?

Znalazlem dwa "modele" w niemieckich sklepach:
- pierscienie posrednie DNG KENKO CANON (12mm, 20mm und 36mm)
- pierscienie posrednie KENKO CANON EOS (12mm, 25mm, ???*)

Dziwne jest to, ze przy EOSie jest inna szerokosc pierscieni.

Moze model DNG tez jest w pelni kompatybilny z EOSami?

Ktos cos wie na ten temat?

* trzeciej wielkosci nigdzie nie znalazlem (moze nie ma)

Jac
09-08-2006, 10:49
Tak pierscienie jesli sa z bagnetem EOSa to beda dzialac to jest tylko/az prezeniesienie elektroniki, zwykle kabelki ;-)

Drozdi
09-08-2006, 10:55
DNG tez dzialaja z EOSami tylko nie wiem czy w 100%

Ma ktos moze te pierscienie ?

DoMiNiQuE
09-08-2006, 11:10
Jesli sa kompatybilne z EF to musza dzialac. To tylko rurka z dziurka i kilka kabelkow w srodku ;)

ULTIMA PRIME
14-08-2006, 22:51
No właśnie, jak to jest z tymi pierścieniami DG?
Są kompatybilne z mocowaniem EF-S czy tylko EF?

Cytat z Aukcji (http://www.allegro.pl/item120192495_kenko_pierscienie_posrednie_dg_canon _f_vat_.html) na Allegro:

"UWAGA!!!
Pierścienie nie współpracują z obiektywami Canon EF-S!
Między innymi z: EF-S 10-22 mm, EF-S 17-85 mm, EF-S 18-55 mm, EF-S 60 mm Macro"

Priest
16-08-2006, 21:44
ja miałem pierścienie marumi, nie dało się do nich podpiąć obiektywów EF-S, z kenko pewnie tak samo bedzie

Mac
16-08-2006, 21:59
Ja mam pierścienie Marumi i działąją bez zastrzeżeń ale fakt, że nie mam obiektywów EF-S.

Tomasz1972
16-08-2006, 22:03
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=13501

ULTIMA PRIME
16-08-2006, 22:39
Jasność, widze jasność...

Czyli koleś z Allegro miał rację...
Bez pilnika się nie obejdzie :)

MARANTZ
16-08-2006, 23:29
Polecam Pana Kubiska z Allegro, solidna firma. Podpinałem u niego te pierścienie i wszystko działało jak należy. Ale ja nie mam szkieł EF-S. Jeżeli pisze, że na takich nie działa to z całą pewnością tak właśnie jest. A te Kenko bardzo solidnie wyglądaję. Zresztą to dobra firma, mam ich TC 1.4 i wszystkim gorąco polecam.

Repsol
19-08-2006, 01:05
witam
chcialbym zakupic pierscienie posrednie do makro firmy marumi badz tez kenko,oczywiscie zdaje sobie sprawe ze najlepszym rozwiazaniem bylby obiektyw do makro, ale niestety cena :)
co myslicie o tych pierscieniach?
pozdrawiam
Repsol

alx_80
19-08-2006, 06:29
posiadam pierscienie marumi i jestem zadowolony :) ale to tylko kawalek plastiku i metalu.. wiec zasadniczych roznic nie powinno byc pomiedzy innymi firmami (w moich bez pilowania nie da sie podlaczyc obiektywu APS-C)

Janusz Body
19-08-2006, 09:49
Było tu ostatnio bardzo dużo na ten temat. Poszukaj trochę :)

http://canon-board.info/showthread.php?t=13112
http://canon-board.info/showthread.php?t=13294

to tylko niektóre linki.

Tomasz1972
19-08-2006, 12:57
posiadam pierscienie marumi i jestem zadowolony :) ale to tylko kawalek plastiku i metalu.. wiec zasadniczych roznic nie powinno byc pomiedzy innymi firmami (w moich bez pilowania nie da sie podlaczyc obiektywu APS-C)
Da się podłączyć obiektyw do APS-C !!!!! Bez piłowania nie da się podłączyć obiektywu EF-S . Wszystkie sigmy , tamrony i inne szkła przeznaczone do APS-C da się założyć .

alx_80
19-08-2006, 13:23
Da się podłączyć obiektyw do APS-C !!!!! Bez piłowania nie da się podłączyć obiektywu EF-S . Wszystkie sigmy , tamrony i inne szkła przeznaczone do APS-C da się założyć .

hmmm racja :) ale mi chodzilo o szkla robione tylko pod aps-c (czyli np EF-S u canona itd) wiec w tej kwestii sie zgadzamy :) z tym ze nie wszystkie tamrony i inne szkla przeznaczone do APS-C da sie zalozyc (tokina 12-24 np)
Mozna zalozyc tylko te obiektywy ktore dzialaja z FF :)
chociaz nowsze wersje pierscieni posrednich nie maja juz takich ograniczen :)

Tomasz1972
19-08-2006, 13:41
hmmm racja :) ale mi chodzilo o szkla robione tylko pod aps-c (czyli np EF-S u canona itd) wiec w tej kwestii sie zgadzamy :) z tym ze nie wszystkie tamrony i inne szkla przeznaczone do APS-C da sie zalozyc (tokina 12-24 np)
Mozna zalozyc tylko te obiektywy ktore dzialaja z FF :)
chociaz nowsze wersje pierscieni posrednich nie maja juz takich ograniczen :)
Wszystkie tamrony , sigmy itd da się założyć pomimo tego , że są przeznaczone dla APS-C :) Tylko CANON EF-S ma wystającą dupkę , która nie wchodzi do pierścieni .

alx_80
19-08-2006, 13:45
Wszystkie tamrony , sigmy itd da się założyć pomimo tego , że są przeznaczone dla APS-C :) Tylko CANON EF-S ma wystającą dupkę , która nie wchodzi do pierścieni .
:) hehe no z ta wystajaca dupka to przesadzili :) w kazdym razie bez bicia przyznaje sie do bledu :oops: :) bylem pewny ze to przypadlosc wszystkich obiektywow robionych pod cropa :roll: :)
...ale podobno czlowiek cale zycie sie uczy a i tak glupi umiera :):):)
pozdrawiam :cool:

Repsol
19-08-2006, 23:21
czyli generalnie zakladam ze makro z tychze pierscieni wychodzi calkiem calkiem, czy tak? :)

k.y.h
20-08-2006, 01:17
napisał Repsol
czyli generalnie zakladam ze makro z tychze pierscieni wychodzi calkiem calkiem, czy tak?

IMO to puszka jest potrzebna do zdjęcia :) chyba samym pierścieniem się nie da...
Zależy jakiego powiększenia(odwzorowania) się spodziewasz i przy pomocy jakiego szkla...
Bardziej ekstremalne "makro" "wychodzi" z mieszka, co może być nawet bardziej korzystne finansowo...

Repsol
21-08-2006, 00:22
najlepiej jak najlepszego :)
generalnie chodzi o fotki robaszkow, listkow, kwiatkow i tego typu rzeczy a szklo to tamron 28-75 f/2,8

lukimy
07-04-2008, 20:56
Witajcie canonierzy!! chciałem spóbować fotog. makro, więc pytam praktykujących jakie pierścienie pośrednie będą właściwe do canon 400D ?? dziękuje z góry za odpowiedzi....pozdr.

Lulu1988
07-04-2008, 21:11
oszczędzę moderatorów ;)
:arrow: http://canon-board.info/search.php + kenko

bruckner
07-04-2008, 21:58
dokładnie. Nalepiej a przynajmniej najtanej na początek pierścienie pośrednie Kenko, nadadzą się napewno :)
pozdr.

wiwo
07-04-2008, 22:04
a moze przejsciowka na m42, pierscienie i jakis np helios na poczatek
bo jezeli mowicie o pierscieniach kenko z przeniesieniem elektroniki to jak dobrze pamietam to troche kosztuja

macro na m42 moze wyjsc taniej a przeciez i tak raczej w macro ostrzy sie manualnie wiec nie jest to jakis wielki problem (tak mi sie wydaje, w macro sie raczej nie bawie poza przystawianiem odwróconej 50/1.8 do jupitera 135 xD) wyjdzie cos kolo 30zl przejsciowka, 30 pierscienie i 40-50 helios, a kenko z przeniesienem elektroniki to cos kolo 300 (o ile dobrze kojarze, moge sie mylic, nie bijcie ;))

robgr85
07-04-2008, 22:14
a moze przejsciowka na m42, pierscienie i jakis np helios na poczatek
bo jezeli mowicie o pierscieniach kenko z przeniesieniem elektroniki to jak dobrze pamietam to troche kosztuja

macro na m42 moze wyjsc taniej a przeciez i tak raczej w macro ostrzy sie manualnie wiec nie jest to jakis wielki problem (tak mi sie wydaje, w macro sie raczej nie bawie poza przystawianiem odwróconej 50/1.8 do jupitera 135 xD) wyjdzie cos kolo 30zl przejsciowka, 30 pierscienie i 40-50 helios, a kenko z przeniesienem elektroniki to cos kolo 300 (o ile dobrze kojarze, moge sie mylic, nie bijcie ;))

nowe koło 500-600 :P

Marek69
08-04-2008, 12:46
nowe koło 500-600 :P

Marumi 13mm, 21mm,i31mm, które posiadam koszt około 450 zł 3 szt spisują się rewelacyjnie nie ma najmniejszych problemów mogę je polecić.:D
Poniżej lin do kenko, marummi obecnie nie znalazałem


Kenko
http://www.allegro.pl/item336181704_pierscienie_posrednie_kenko_canon_f_ vat_tuleje.html

Tomasz1972
08-04-2008, 12:51
http://www.canon-board.info/search.php

+makro szukaj tylko w tytułach

romko
26-05-2008, 22:42
Otóż od pewnego czasu na allegro pojawiają się takowe zamienniki, http://www.allegro.pl/item369177887_pierscienie_posrednie_13_21_31mm_can on_ze_stykami.html Mają przeniesienie automatyki do EF, cena zachęcająca, czy ktoś miał do czynienia z takimi zamiennikami. Skoro pierścienie nie ingerują w optykę to w ich przypadku może mieć znaczenie jedynie jakość wykonania, trwałość, dopasowanie, bezawaryjność. Ciekawy jestem, czy używa ktoś w forumowiczów i jak się spisują. Myślę, że gdyby okazały się sprawdzone to można spróbować, :roll: Zawsze zostają Kenko i Canonw razie czego.

Kolaj
26-05-2008, 22:54
W tych pierścieniach z aukcji widać, że bolce z przeniesieniem automatyki idą "wierzchem". Trochę bym się obawiał, czy nie będą powodowały jakiś niekontrolowanych odbić światła. Powiem tak: Wiele osób ma Kenko i jest zadowolonych. Zaliczam się do tego grona. Na forum od czasu do czasu pojawiają się oferty sprzedaży nowych Kenko po 350-360 zł. Wydaje mi się, że w Twoim przypadku - sądząc po stopce, na biednego nie trafiło ;) - lepiej zrobisz nie eksperymentując i nie próbując przyoszczędzić tych kilkudziesięciu złotych.

BTW - Czy ktokolwiek na forum używa oryginalnych pierścieni Canona? Odnoszę wrażenie, że one w ogóle nie istnieją w rzeczywistości poza folderami reklamowymi.

m_o_b_y
26-05-2008, 23:01
Otóż od pewnego czasu na allegro pojawiają się takowe zamienniki, http://www.allegro.pl/item369177887_pierscienie_posrednie_13_21_31mm_can on_ze_stykami.html Mają przeniesienie automatyki do EF, cena zachęcająca, czy ktoś miał do czynienia z takimi zamiennikami. Skoro pierścienie nie ingerują w optykę to w ich przypadku może mieć znaczenie jedynie jakość wykonania, trwałość, dopasowanie, bezawaryjność. Ciekawy jestem, czy używa ktoś w forumowiczów i jak się spisują. Myślę, że gdyby okazały się sprawdzone to można spróbować, :roll: Zawsze zostają Kenko i Canonw razie czego.


Przymierzałem się do tych pierścieni i dowiedziałem się od sprzedawcy, że producentem jest firma Delta.
Ale kupiłem inne.
Pozdrówka
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

W tych pierścieniach z aukcji widać, że bolce z przeniesieniem automatyki idą "wierzchem". Trochę bym się obawiał, czy nie będą powodowały jakiś niekontrolowanych odbić światła. Powiem tak: Wiele osób ma Kenko i jest zadowolonych. Zaliczam się do tego grona. Na forum od czasu do czasu pojawiają się oferty sprzedaży nowych Kenko po 350-360 zł. Wydaje mi się, że w Twoim przypadku - sądząc po stopce, na biednego nie trafiło ;) - lepiej zrobisz nie eksperymentując i nie próbując przyoszczędzić tych kilkudziesięciu złotych.



Pierścienie Kenko są o co najmniej 120 PLN droższe od tej oferty.
Pozdrówka

romko
26-05-2008, 23:06
Racja, pomyślę jednak o Kenko, stara zasada, o której się często zapomina (nawet jak cię stać na droższy zakup:wink: ), kupujesz tanio -kupujesz 2 razy, dzięki

Kolaj
26-05-2008, 23:08
Pierścienie Kenko są o co najmniej 120 PLN droższe od tej oferty.Ja kupiłem w połowie kwietnia nowe za 350 zł. Nijak mi nie wychodzi 120 zł różnicy :)

m_o_b_y
26-05-2008, 23:17
Ja kupiłem w połowie kwietnia nowe za 350 zł. Nijak mi nie wychodzi 120 zł różnicy :)

A ja obserwowałem 3 aukcje:
1. tę, o której pisze autor wątku - chyba za 279 PLN,
2. Kenko za 399 PLN (te właśnie kupiłem) oraz
3. Kenko za 499 PLN (na pudełku napis że do EF/EFS).
W pierwszym przypadku 15 sztuk sprzedano w ciągu ca. 2 tygodni, w drugim - 2 sztuki w tydzień, w trzeci 2 sztuki nie zostały w ogóle sprzedane.
Pozdrówka

akustyk
26-05-2008, 23:22
BTW - Czy ktokolwiek na forum używa oryginalnych pierścieni Canona? Odnoszę wrażenie, że one w ogóle nie istnieją w rzeczywistości poza folderami reklamowymi.
a owszem... moj ukochany sklep foto ma je na stanie: http://kamera-express.nl/index.php?page=subsubtypes&subsubtype=476

tak ze yeti to to nie jest :)

Misiaque
26-05-2008, 23:36
A ile to coś jest warte? Ile są warte hiperzaawansowane kawałki druta lub kabla i styki? Brr, z tymi pierścieniami to spore przegięcie.

Dlatego dobrze, że ktoś (owa Delta) zbija cenę, ja bym kupił, zawsze można sobie te styki czymś przesłonić lub zamazać, jeśli okaże się, że przeszkadzają, a w razie złej jakości (jeśli takie coś można skopać), to można zareklamować i tyle. Płacić 400 zł za trzy kawałki rury, jezu. I 280 zł przyszłoby mi z trudem ;)

kamelor
26-05-2008, 23:50
Na zdjęciach wyglądają dość porządnie. Ja również uważam, że nie ma co przepłacać za kawałek czysto mechanicznego sprzętu.

m_o_b_y
26-05-2008, 23:56
A ile to coś jest warte? Ile są warte hiperzaawansowane kawałki druta lub kabla i styki? Brr, z tymi pierścieniami to spore przegięcie.

Dlatego dobrze, że ktoś (owa Delta) zbija cenę, ja bym kupił, zawsze można sobie te styki czymś przesłonić lub zamazać, jeśli okaże się, że przeszkadzają, a w razie złej jakości (jeśli takie coś można skopać), to można zareklamować i tyle. Płacić 400 zł za trzy kawałki rury, jezu. I 280 zł przyszłoby mi z trudem ;)

Te wystające druty wyglądają nieciekawie, ale sprzedawca daje gwarancję
2 lata.
POzdrówka

akustyk
26-05-2008, 23:59
a to jest czysto mechaniczne?

jesli sie nie myle, to body w jakis sposob dostaje informacje, ze dziura jest do przemnozenia przez krotnosc konwertera. na chama to sie to pewnie da nawet na poziomie drucikow zrobic, ale czy to tak wlasnie wyglada?

tak pytam, bo nie wiem. ani bynajmniej nie upieram sie, ze te dodatkowe cuda "mnozace" wartosc przeslony uzasadniaja mordercze ceny tych kawalkow plastiku

schabu
27-05-2008, 02:43
w konwerterach nie ma szkła? pytam bo nie wiem.

MacGyver
27-05-2008, 02:55
...
BTW - Czy ktokolwiek na forum używa oryginalnych pierścieni Canona? Odnoszę wrażenie, że one w ogóle nie istnieją w rzeczywistości poza folderami reklamowymi.
Ja mam jeden taki pierścień :-)

Canclerz
27-05-2008, 08:12
w konwerterach nie ma szkła? pytam bo nie wiem.

W konwenterach (1.4x 2x itp.) jest szkło, w pierścieniach pośrednich nie ma.

CYNIG
27-05-2008, 08:58
A ile to coś jest warte? Ile są warte hiperzaawansowane kawałki druta lub kabla i styki? Brr, z tymi pierścieniami to spore przegięcie.


Masz racje, ale nie do konca:)
Pomijam sprawe ceny, ale pierscienie to nie tylko troche rury i drutu:)
Wszystkie wady tanich pierscieni (np kenko) wychodza wraz z laczeniem pierscieni w wieksze zestawy. Przykladowa podpinajac 100/2,8 makro pod 4 pierscienie Kenko musze juz miedzy sanki makro a koniec obiektywu wlozyc kawalek gumku do mazania zeby podtrzymywala mi obiektyw. Bez tego usprawnienia obiektyw opada na tyle (brak sztywnosci zestawu) ze pojawia sie delikatna winieta w dwoch górnych rogach kadru.

dazz
27-05-2008, 13:56
Masz racje, ale nie do konca:)
Pomijam sprawe ceny, ale pierscienie to nie tylko troche rury i drutu:)
Wszystkie wady tanich pierscieni (np kenko) wychodza wraz z laczeniem pierscieni w wieksze zestawy. Przykladowa podpinajac 100/2,8 makro pod 4 pierscienie Kenko musze juz miedzy sanki makro a koniec obiektywu wlozyc kawalek gumku do mazania zeby podtrzymywala mi obiektyw. Bez tego usprawnienia obiektyw opada na tyle (brak sztywnosci zestawu) ze pojawia sie delikatna winieta w dwoch górnych rogach kadru.


Cenna uwaga Cynig! Sam zastanawiam się czy kupić te Kenko czy oryginalne Canona, których nigdy nie widziałem na żywo. Potrzeba mi właśnie takich uwag, jak macie inne PRAKTYCZNE uwagi to dawajcie :)

CYNIG
27-05-2008, 14:02
Cenna uwaga Cynig! Sam zastanawiam się czy kupić te Kenko czy oryginalne Canona, których nigdy nie widziałem na żywo. Potrzeba mi właśnie takich uwag, jak macie inne PRAKTYCZNE uwagi to dawajcie :)

Jesli moge doradzic to wobec horrendalnej ceny pierscieni canona proponuje kupic kenko, godzac sie z ich niedogodnosciami (ten kawalek gumki czy zwitka kawalka karimaty nie jest az tak uciazliwy).

sfw
07-06-2008, 19:19
Masz racje, ale nie do konca:)
Pomijam sprawe ceny, ale pierscienie to nie tylko troche rury i drutu:)
Wszystkie wady tanich pierscieni (np kenko) wychodza wraz z laczeniem pierscieni w wieksze zestawy. Przykladowa podpinajac 100/2,8 makro pod 4 pierscienie Kenko musze juz miedzy sanki makro a koniec obiektywu wlozyc kawalek gumku do mazania zeby podtrzymywala mi obiektyw. Bez tego usprawnienia obiektyw opada na tyle (brak sztywnosci zestawu) ze pojawia sie delikatna winieta w dwoch górnych rogach kadru.

To dziwne,

Ja swój zestaw kenko podłączałem pod 20D wcześniej a aktualnie 40D wraz z 300/4 L IS i 70-200/2,8 L IS i nie zauważyłem żadnych luzów ... Może sprawdź czy sa prawidłowo skręcone?

pzdr

CYNIG
07-06-2008, 19:45
To dziwne,

Ja swój zestaw kenko podłączałem pod 20D wcześniej a aktualnie 40D wraz z 300/4 L IS i 70-200/2,8 L IS i nie zauważyłem żadnych luzów ... Może sprawdź czy sa prawidłowo skręcone?

pzdr

Skrecone sa prawidlowo :)
Problem sie zaczyna przy min 3 pierscieniach, przy podpiecie 5 czy 6 jest juz bardzo dokuczliwy. Fakt ze swoje pierscienie uzywam kilka lat, ale w koncu nie jest to sprzet ktory kupuje sie na jeden sezon.

Kolaj
07-06-2008, 21:32
Cynig,

czy sprawdzałeś, jak analogicznie długi tunel złożony z pierścieni Canona by się sprawował? Mi 3 pierścienie Kenko nie winietują. Nigdy nie podłączałem większej ilości. Zresztą już się chyba zaczyna wtedy robić ciemno? Jak potrzeba takich ekstremalnych powiększeń, to już chyba warto pomyśleć o Canon MP-E 65mm zamiast bawić się pierścionkami.

CYNIG
07-06-2008, 21:55
Cynig,

czy sprawdzałeś, jak analogicznie długi tunel złożony z pierścieni Canona by się sprawował? Mi 3 pierścienie Kenko nie winietują. Nigdy nie podłączałem większej ilości. Zresztą już się chyba zaczyna wtedy robić ciemno? Jak potrzeba takich ekstremalnych powiększeń, to już chyba warto pomyśleć o Canon MP-E 65mm zamiast bawić się pierścionkami.

Osobiscie takiego zestawu pierscieni nie uzywalem, znam to jedynie z opinii jednego ze znajomych bawiacych sie w makro i dysponujacych 3 pierscieniami canonowskimi.

Dla uscislenia nie jest to normalne winietowanie jak na szerokich katach tylko sciemnienie 2 gornych rogow (pisze to tylko dlatego zeby za chwile ktos czytajac watek "po lebkach" nie wysnul wniosku ze pierscienie kenko winietuja :))

Jasne ze robi sie ciemniej, ale dawalem sobie rade ostrzac manualnie i na EOS30 i na EOS 20d i oczywiscie teraz na 5d

Pierscienie daja mi mozliwosc podpinania czasami ciut dluzszych ogniskowych a poza tym jak zaczynalem zabawe z makro to o MP-E 65 jeszcze nikt nie slyszal:)

Budziej
05-07-2008, 21:32
Witam wszystkich :)

Planuje zakup EOSa 400d. I jako że uwielbiam zdjęcia makro mam pare pytań:

1. Jak sie sprawują pierścienie pośrednie z obiektywem kitowym (wiem że jest nie za dobry na max ogniskowych także nie spodziewam sie dobrych wyników)
2. Czy nada się Canon EF 50 mm f/1.8 z tymi pierścieniami??

Niestety po zakupie aparatu na razie nie bede mial funduszy na coś lepszego do makro (np Canon 100mm), dlatego szukam czegoś przejściowego za w miarę przystępną cenę.

No i jeszcze jedno
http://www.allegro.pl/item390669922_pierscienie_posrednie_makro_canon_45 0d_400d_40d.html
co sądzicie o tych tanich pierścieniach? Domyślam się że automatyki mi nie przeniosą ale czy pozatym mają jakieś wady??

rallus
05-07-2008, 22:51
Lepszym rozwiązaniem będzie 50 plus pierścienie.
A co do pierścieni. Największym brakiem tych jest brak przenoszenia sterowania przysłoną.
Robienie zdjęć makro przy pełnej dziurze daje bardzo małą głębię ostrości. A przysłoną sterujemy z korpusu więc nie mamy jej jak przymknąć.
Z innych wad to mają kłopotliwy sposób dobierania długości zestawu pierścieni. Trzeba je rozkręcać bo mają tylko jeden przedni i tylny bagnet. Te droższe mogą pracować każdy osobno a w tych tanich już nie.

Kolaj
05-07-2008, 23:02
No i jeszcze jedno
http://www.allegro.pl/item390669922_pierscienie_posrednie_makro_canon_45 0d_400d_40d.html
co sądzicie o tych tanich pierścieniach? Domyślam się że automatyki mi nie przeniosą ale czy pozatym mają jakieś wady??
Szkoda kasy na takie pierścienie. Już lepiej kupić pierścienie na M42, przejściówkę i jakieś szkiełko np. 85mm w tym systemie. Będziesz miał przynajmniej możliwość ręcznego domknięcia przysłony. Pierścienie ze złączem Canona i bez przeniesienia automatyki są nieużywalne. Szkoda pieniędzy.

Budziej
05-07-2008, 23:19
A co powiecie na przerobione ruskie mieszki (ala Arkadiusz Stopa)?
Regulowana odległość szkła od lustra to chyba niezła opcja. Wspomniany Arek Stopa pisał że może wykonać adaptery za opłatą, orientujecie się może w cenie?

Kolaj możesz jakiś konkretny model polecić? Na Allegro znalazłem tylko 2 Jupitery 9/85.

Kolaj
06-07-2008, 00:01
Próbowałem używać mieszka z obiektywami M42 Pancolar (50mm) i Sonnar (135mm). Jupiter też by się nadał. Efekty nawet niezłe ale zarzuciłem to rozwiązanie bo używanie mieszka w plenerze jest strasznie niewygodne. Jest za duży i ciągle dotyka różnych gałązek płosząc modelki. Także mieszka nie polecam chyba, że do studyjnego macro, tam, gdzie potrzebujemy ekstremalnie dużych powiększeń i mamy czas na ustawienie sceny i sprzętu.

Aktualnie używam Canon EF 100/2.8 Macro oraz pierścieni Kenko i ten zestaw mogę polecić.

bercow
06-07-2008, 00:11
moze tu sie nada:d

ktore szklo jest lepsze ten tamron 90 czy canon, canon 100, canon ma dluzsza ogniskowa, ale tamron byl chyba ostrzejszy (stwierdzenie z czyjejs wypowiedzi), dajmy na to zeby cenowo wyszlo canon vs. tamron + pierscienie ?? ew. canon z pierscieniami, jaka skale bym uzyskal, majac np. canona 100 albo tamron 90 z kompletem kenko (68mm)

Kolaj
06-07-2008, 00:19
moze tu sie nada:d

ktore szklo jest lepsze ten tamron 90 czy canon, canon 100, canon ma dluzsza ogniskowa, ale tamron byl chyba ostrzejszy (stwierdzenie z czyjejs wypowiedzi), dajmy na to zeby cenowo wyszlo canon vs. tamron + pierscienie ?? ew. canon z pierscieniami, jaka skale bym uzyskal, majac np. canona 100 albo tamron 90 z kompletem kenko (68mm)Tamron da ci tym samym kompletem pierścieni minimalnie większą skalę ze względu na to, że ma krótszą ogniskową. Canon jest ostry jak brzytwa. Tamrona nie znam. Wzorów na wyliczenie skali odwzorowania przy zastosowaniu pierścieni poszukaj sobie w sieci. Było wiele razy.

canis_lupus
06-07-2008, 11:01
a z czyms takim ktoś miał o czynienia?
http://www.allegro.pl/item394093981_pierscienie_posrednie_13_21_31mm_can on_ze_stykami.html
Są wyraźnie tańsze od Kenko, optyki tam brak więc powinno to śmigać. Wyglądają zachęcająco.

Misiaque
06-07-2008, 11:57
Tamronowi tubus się wysuwa w trakcie ostrzenia i ma głośnawy AF (raczej mało używalny przy bardzo dużych skalach, ale do kwiatów np. OK, nie wiem, czy z Canonem można polować na owady z AF, ale podejrzewam, że też nie do końca?), poza tym raczej nie ustępuje Canonowi, a nawet przewyższa w testach. Do tego w zestawie jest osłona przeciwsłoneczna i fajny futerał. Kupiłem ze względu na niższą cenę i świetne opinie i nie żałuję - szkło prześwietne. O dziwo najwięcej używałem go póki co na koncertach :-)

Z różnicy między Canonem a Tamronem kupisz zapewne pierścienie, jeśli potrzebujesz tak ekstremalnych skal odzworowania. Niemniej zapewne jeśli zbywa Ci na pieniądzach to Canon da Ci jeszcze więcej zadowolenia dzięki AF USM.

HooMaR
06-07-2008, 16:16
A co powiecie na przerobione ruskie mieszki (ala Arkadiusz Stopa)?
Regulowana odległość szkła od lustra to chyba niezła opcja. Wspomniany Arek Stopa pisał że może wykonać adaptery za opłatą, orientujecie się może w cenie?


Z tego co pamiętam, to kiedyś pisałem do Pana Arkadiusza i odpisał, że zestawik mieszek z automatyką, kosztuje u niego 680 zł.

Pozdrawiam

Titanus
27-01-2009, 10:09
Nie mogłem znaleźć więc założyłem.

Obecnie do makro używam Tokiny 100/2,8 i czekam właśnie na pierścienie pośrednie i "ring flesha".
Nie miałem jeszcze do czynienie z pieścieniami i w związku z tym czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jaki one mają wpływ na expozycje?
Zastanawiam się też co sięstanie jeśli np załozymy pierścienie do jakiegoś tele.. Czy nie zadziałą to jak konwerter... tylko, że zmniejszy GO?
I jeszcze sięchciałem dowiedzieć jak mogę obliczyćskalę odwzorowania przy pierścieniach. obecnie mam 1:1 w mojej tokince. (przy minimalnej odległości oczywście)
Z góry dzieki za pomoc.

HuleLam
27-01-2009, 10:33
Nie miałem jeszcze do czynienie z pieścieniami i w związku z tym czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jaki one mają wpływ na expozycje?
Rule of Thumb mówi, że przy skali 1:1 efektywna jasność jest dwukrotnie mniejsza (o 2 działki) od nominalnej - czyli dla maksymalnej skali "natywnej" Twojego obiektywu masz ekspozycję jak dla f/5.6 dla otwartego obiektywu. Dla pierścieni lub mieszka... dalej tą metodą (2:1 -> jak dla f/11 przy otwartym obiektywie)

Zastanawiam się też co sięstanie jeśli np załozymy pierścienie do jakiegoś tele.. Czy nie zadziałą to jak konwerter... tylko, że zmniejszy GO?
Zabierze Ci możliwość ostrzenia na nieskończoność - to jest podstawowa różnica. Ogniskowa pozostanie bez zmian, a skala odwzorowania się zwiększy.

I jeszcze sięchciałem dowiedzieć jak mogę obliczyćskalę odwzorowania przy pierścieniach. obecnie mam 1:1 w mojej tokince. (przy minimalnej odległości oczywście)
Krótkie poszukiwanie (google na Forum) i znalazłem tę stronę:
http://www.fotografia-przyrodnicza.art.pl/porady.php

mate00sh
27-01-2009, 10:57
... efektywna jasność jest dwukrotnie mniejsza (o 2 działki)...

2 działki oznaczają czterokrotny spadek ilości światła.
Tu masz fajny przewodnik Marka Wyszomirskiego na temat makrofotografii, opisujący ten temat:
http://galeria-zdjec.pl/ksiazki/Makrofotografia.pdf

Titanus
27-01-2009, 11:44
OK. Dzięki wielkie za pomoc... Materiały naprawdę fajne.
Ale pwiedzcie jeszcze mi jedno... spadek światła o którym piszecie tyczy się jakiego zestawu pierścieni bo mój zestaw to 13mm, 21mm, 31mm więc piszecie o całym komplecie skręconym razem czy może tylko o jednym z nich?

HuleLam
27-01-2009, 12:30
OK. Dzięki wielkie za pomoc... Materiały naprawdę fajne.
Ale pwiedzcie jeszcze mi jedno... spadek światła o którym piszecie tyczy się jakiego zestawu pierścieni bo mój zestaw to 13mm, 21mm, 31mm więc piszecie o całym komplecie skręconym razem czy może tylko o jednym z nich?

mate00sh - dzięki za poprawkę :). Na marginesie - książkowy poradnik Marka Wyszomirskiego jest pewnie rozwinięciem tego, który ja podlinkowałem
Titanus - to zależy od wyciągu, natywnej skali odwzorowania, ogniskowej obiektywu.
Przykładowo:
1. Dla obiektywu 100mm, który masz, natywna skala odwzorowania wynosi 1:1, przy efektywnej jasności f/5.6.
2. Dla tego obiektywu dodanie 100mm wyciągu (mieszek lub pierścienie) zwiększy skalę do 2:1, zmniejszy efektywną jasność do f/11.
3. Zatem dla Twojego zestawu w całości (64mm) spadek będzie o ok. 1,5-1.7 działki.

Titanus
04-02-2009, 14:36
Czyli tak na dobrą sprawę pierścienie mają największe saztosowanie do obiektywów które mają ogniskową około 60mm bo skręcając cały komplet razem uzyskujemy wzrost skali odwzorowania o około 100%.
W moim przypadku przy 100mm i 64mm pierścieni uzyskam tylko około 64% zwiekszenia skali więc bez rewelacji... ;]
OK dziękuję wszystkim za pomoc. Poczekam aż się jakie robactwo pojawi i zobaczę jakie efekty mogę uzyskać.

kisman
04-02-2009, 17:42
Czyli tak na dobrą sprawę pierścienie mają największe saztosowanie do obiektywów które mają ogniskową około 60mm bo skręcając cały komplet razem uzyskujemy wzrost skali odwzorowania o około 100%.
W moim przypadku przy 100mm i 64mm pierścieni uzyskam tylko około 64% zwiekszenia skali więc bez rewelacji... ;]
OK dziękuję wszystkim za pomoc. Poczekam aż się jakie robactwo pojawi i zobaczę jakie efekty mogę uzyskać.
Pamiętaj też że im krótsza ogniskowa tym bliżej musisz się zbliżyć obiektywem do przedmiotu i w tym przypadku wzrost mm daje Ci większą wygodę/szansę na to że np robal się nie wystraszy ;-)

bigjon
20-02-2009, 15:12
Rule of Thumb


Zastanawiam się też co sięstanie jeśli np załozymy pierścienie do jakiegoś tele.. Czy nie zadziałą to jak konwerter... tylko, że zmniejszy GO?

Zabierze Ci możliwość ostrzenia na nieskończoność - to jest podstawowa różnica. Ogniskowa pozostanie bez zmian, a skala odwzorowania się zwiększy.


Moje pytanie właśnie nie o zmianę skali odwzorowania lecz o wpływ na zakres odległości na którą mogę wyostrzyć. Mam obiektyw 400mm z możliwością ostrzenia 4m - nieskończoność. Te 4m to troszkę za dużo… jaki muszę zastosować pierścień by móc ostrzyć od 2m, i jaka będzie wtedy maksymalna odległość ostrzenia?

FlatEric
21-02-2009, 00:23
Ze wzoru 1/f = 1/a' + 1/a wynika mi orientacyjnie, że obiektyw 400 mm wydłuża się do ostrzenia na 3,6 m (jako, że to wzór liczący od teoretycznego środka układu optycznego, nie matrycy) o ok. 5 cm, do ogniskowania na 1,6 m potrzebuje mniej więcej 13,5 cm, czyli ~8,5 cm pierścieni.

A maksymalna odległość ogniskowania dla 13,5 cm pierścieni wyniesie ledwo 276 cm.

Pzdr

Grzesiu

krzysiek187
17-03-2009, 15:10
a co poweicie na Canona 100 macro + Rynox 250?
dobry zestaw?

mor_feusz
17-03-2009, 17:44
dobry tylko bez Rynox DCR-250

Raus
17-03-2009, 18:49
dobry tylko bez Rynox DCR-250

Wtedy to już nie zestaw hehe:wink:
Właściwie zdubluje pytanie

Co do mojego 60mm macro + C400D można dokupić zeby zwiekszyć skale odwzorowania? Pierścienie? Raynox?

janmar
17-03-2009, 19:37
No,najwięcej dałby mieszek makrograficzny.Starsze mieszki bez przeniesienia elektroniki .plus pierścienie dostosowujące mocowanie to niedrogi zakup.Z elektroniką droższe.W obu wypadkach plynna zmiana odwzorowania.

Raus
17-03-2009, 19:49
No,najwięcej dałby mieszek makrograficzny.Starsze mieszki bez przeniesienia elektroniki .plus pierścienie dostosowujące mocowanie to niedrogi zakup.Z elektroniką droższe.W obu wypadkach plynna zmiana odwzorowania.

Np. takie cos będzie ok tak?

http://www.allegro.pl/item578130762_mieszek_makro_canon_450d_400d_350d_4 0d_30d_20d_10d.html

Czy z takim czymś wygodnie iść do lasu na polowanie na mikro-zwierzyne?

Jakie uzyskam odwzorowanie z Canon 60mm macro?

janmar
17-03-2009, 20:06
No,wlasnie takie coś.Czy wygodnie?? :shock: Hmm..no dobrze nic nie napiszę. :idea: Nie dam nawet przykladów co jest wygodne. :twisted:
Jest klamot,jest ciemno,wymaga statywu ,przydaje się dodatkowy suwak na statyw ,ale nic nie jest w stanie dorownać mieszkowi {za wyjatkiem b.drogiego obiektywu Canona z odwzorowaniem do pięciu.bodajże MTP 5 jak nie pomylilem nazwy}Pozdrawiam

krzysiek187
18-03-2009, 13:00
no dobra ale jesli do mojego sprzętu (100mm macro) dokupię takowy mieszek to chyba już makro nie będzie tylko mikro,prawda?

Potrzebuję większego odwzorowania, tak żeby bobrze było widać oczy muchy,pierścienie wystarczą??

i jeszcze jedno pytanie czysto techniczne, co zrobić żeby ostrość zajmowała jak największy obszar owada, np nie tylko samą głowę a głowę i pół tułowia np.(mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi)

i na co ustawiać ostrość przy fotografowaniu owadów, na łeb?

mate00sh
18-03-2009, 13:05
Ten mieszek sobie daruj. Po co mieszek EF, który nie przenosi elektroniki - pal licho AF (i tak przy makro nie byłoby z niego pozytku), ale przymknięcie przysłony to jest sprawa oczywista przy makro. Lepiej kupić jakiś ruski lub NRDowski mieszek, przejściówkę M42->EF i Tessara 2.8/50.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Możesz jeszcze napisać do Arkadiusza Stopy - on robił kiedyś mieszki do systemu EF z przeniesieniem elektroniki:
http://www.stopa.cso.pl/index.php?st=technika/mieszekef
Poza tym pewnie będzie w stanie odpowiedzieć także na inne Twoje pytania.

krzysiek187
18-03-2009, 13:52
dzięki,
już tam napisałęm

krystian123
19-03-2009, 12:10
jak beda sie sprawowaly pierscienie posrednie z tamronem 28-75 i c40d, chodzi mi glownie o skale odwzorowania, czy osiagne 1:1 i jaka bedzie najmniejsza odleglosc ostrzenia? moze sa jakies wzory zeby to wyliczyc?

mate00sh
20-03-2009, 09:51
Skalę 1:1 osiągniesz odsuwając obiektyw (ustawiony na nieskończoność) o jego ogniskową od aparatu. Poczytaj ten dokument Marka Wyszomirskiego:
http://galeria-zdjec.pl/ksiazki/Makrofotografia.pdf

krystian123
20-03-2009, 13:16
bardzo fajny artykol, wiem juz wszystko. dzieki za pomoc

Chmurka
23-02-2011, 01:32
A jakie pierścienie polecacie do obiektywu canona 50 1.4 ?

ArturBonoVox
23-02-2011, 01:46
50/1.4 zostal sprawdzony z pierscieniami kenko i bylo super:)

Chmurka
23-02-2011, 22:12
50/1.4 zostal sprawdzony z pierscieniami kenko i bylo super:)

Dzięki za odpowiedź :)
Gdzie mogę w Dublinie dostać te pierścienie ?

ArturBonoVox
24-02-2011, 00:42
napisalem na pm.

Chmurka
25-02-2011, 19:55
napisalem na pm.
ok:-d

vinietu
25-02-2011, 21:43
50/1.4 zostal sprawdzony z pierscieniami kenko i bylo super:)
Zależy do czego odnieść to super,... działanie owszem ,działa. W praktyce i użytkowaniu już mniej, podpinam czasem dwa 31 i 21 do pięcdziesiątki i odległość obiektu od przedniej soczewki to ok.5 cm , ciężko z tym trochę, jednak ogniskowe tak ok. 100mm wzwyż lepiej się sprawdzają.

goobie
29-08-2012, 22:42
Hej, czy jest sens stosowanie takich pierścieni z zoomami:

Tamron 17-50/2,8
Canon EF 28-80/3,5-5,6 IV

??

Do tej pory użytkuję Industara 50/2,8 z pierścieniami M42, ale borykam się ;) z przysłoną i myślę o Kenko, albo Deltach z metalowym wykończeniem. Czy ktoś praktykował, czy są one za krótkie?

AdamMaxx
13-03-2013, 16:47
Trochę stary temat ale zaryzykuję może nie dostanę bury. Mój obiektyw 24-70 L 2.8 jest ciężki czy rozważne używanie "plastikowych" pierścieni może skończyć się połamaniem, wyłamaniem ... . Może rozsądniejsze (i tańsze) będzie dokupienie do posiadanej redukcji na m42 pierścieni i jakiejś jasnej 135? Chciało by się żeby to był Zeiss ale jak się nie uda Practicar Pentacona też wydaje mi się nie najgorszy. Na automatyce absolutnie mi nie zależy może najwyżej na pomiarze światła ale w tym z tego co mi się wydaje obiektyw nie bierze udziału.

Qbańczyk
31-10-2013, 19:54
Czy może ktoś powiedzieć czy warto kupić te pierścienie ?

DELTA PIERŚCIENIE POŚREDNIE 13/ 21/ 31MM DO APARATÓW Z BAGNETEM CANON EF WERSJA ECO - Cyfrowe.pl (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/delta-pierscienie-posrednie-13--21--31mm-do-aparatow-z-bagnetem-canon-ef-wersja-eco.html)


Czy lepiej dopłacić do tych z metalowymi stykami ?

Delta pierścienie pośrednie AF Canon (http://www.multifoto.pl/szczegolyProduktu.php?src=ceneo&item=5965&kat=35)

tomphoto
01-11-2013, 19:10
Jak będziesz często podpinał kup metalowe..mam dość ciasno się zapinają. Nie wiele droższe.
Jak masz zamiar podpinać pod kit ten z IS II, to pewnie jak sam dobrze wiesz te obiektywy mają plastikowe bagnety, i też działają.

salas
01-11-2013, 19:27
a może takie :>
DELTA MEIKE PIERŚCIENIE POŚREDNIE Z PŁYNNĄ REGULACJĄ DO CANON EF - Cyfrowe.pl (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/delta-meike-pierscienie-posrednie-z-plynna-regulacja-do-canon-ef-.html)

Voyager70
02-11-2013, 11:02
Czy może ktoś powiedzieć czy warto kupić te pierścienie ?

DELTA PIERŚCIENIE POŚREDNIE 13/ 21/ 31MM DO APARATÓW Z BAGNETEM CANON EF WERSJA ECO - Cyfrowe.pl (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/delta-pierscienie-posrednie-13--21--31mm-do-aparatow-z-bagnetem-canon-ef-wersja-eco.html)


Czy lepiej dopłacić do tych z metalowymi stykami ?


Delta pierścienie pośrednie AF Canon (http://www.multifoto.pl/szczegolyProduktu.php?src=ceneo&item=5965&kat=35)

Wersja z drugiego linku to też Delta, tyle że solidniejsza, bo z metalowymi stykami. Kuszące "ECO" w wersji plastikowej to chyba tylko dla portfela... :). Moim zdaniem te droższe są trwalsze.

--- Kolejny post ---

A tu masz przykład Meike (chyba to samo co delta...), ale trochę taniej - obie wersje:
http://fotozakupy.pl/adapter/meike-pierscienie-posrednie-af-13-21-31-canon-econo,13660s
vs.
http://fotozakupy.pl/adapter/meike-pierscienie-posrednie-13mm-21mm-31mm-canon,9070s

Tam nie ma żadnej optyki, tylko dystans, więc jeśli są starannie wykonane, moim zdaniem Meike czy Delta - wsio rybka :)

--- Kolejny post ---


a może takie :>
DELTA MEIKE PIERŚCIENIE POŚREDNIE Z PŁYNNĄ REGULACJĄ DO CANON EF - Cyfrowe.pl (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/delta-meike-pierscienie-posrednie-z-plynna-regulacja-do-canon-ef-.html)

No proszę, już i Delta Meike się w opisach pojawia :) . Na innych stronach jako samo Meike (http://fotozakupy.pl/adapter/meike-extension-tube-set-dg-canon,11149s), a w treści opisu przedmiotu i Kinga czasem można znaleźć. To chyba jedna fabryka, a etykiety są... różne :)

salas
02-11-2013, 12:52
no wlaśnie przeglądając allegro czy sklepy foto to jeszcze te same są jako newell :p prawdopodobnie te plastikowe to wszystkie te same tylko pod różnymi nazwami tak jak mówisz.
Wersja ECO najtańsza u jakiegoś typa na promocji - 99zł
Pierścienie pośrednie Makro AF autofocus Canon HIT (3670531817) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/pierscienie-posrednie-makro-af-autofocus-canon-hit-i3670531817.html)
najtańsze aluminiowe:
Pierścienie pośrednie AUTO Canon-metalowy bagnet (3608649472) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/pierscienie-posrednie-auto-canon-metalowy-bagnet-i3608649472.html)