PDA

Zobacz pełną wersję : Brak wstecznej kompatybilności w Zoom Browser



LuMa
23-05-2011, 22:24
Witam, mam problem. Nie wiem, czy dobrze zatytułowałam wątek. Proszę o poradę.
Do niedawna zgrywałam zdjęcia z Canona S5 IS przez Zoom Browser EX v.4.6.
Niedawno kupiłam Canona 500D i musiałam zainstalować nowszego Zoom Browser'a EX v. 6.6.
I niestety ten nowszy nie widzi Canona S5. Zdziwiłam się, bo przecież na ogół nowsze wersje programów widzą starsze aparaty, a tu kicha, nie widzi kompakta. Czy to jest wersja tylko pod lustrzanki?
Czy da się to jakoś obejść?
Zależy mi na tym, gdyż inaczej będę musiała zgrywać zdjęcia z Canona S5 na innym kompie i przerzucać je na ten właściwy, a to jest dosyć czasochłonne i niewygodne. Bo chyba niemożliwe jest technicznie mieć obie wersje Zoom Browser 'a na jednym kompie równolegle? Ten nowy nadinstalował się na ten stary.
Zależy mi na zgrywaniu tym programem, ponieważ bardzo odpowiada mi dzielenie zdjęć na foldery wg dat i automatyczne odwracanie zdjęć pionowych. A z resztą przyzwyczaiłam się do tego programu.;-)
Z góry dziękuję.
Pzdr

Maroos
23-05-2011, 22:28
w menu body 500D ustaw odwracanie zdjęć. A co z EOS Utility?

LuMa
23-05-2011, 22:48
W body mam ustawione auto obracanie w aparacie i w kompie.
Coś z tym EOS Utility też mi nie idzie. A może się nie znam. Nie wiem.
Nie lubię zgrywać zdjęć normalnie prosto z karty, bo trzeba je samemu segregować, a przez Zoom'a B. mam wszystko datami ułożone.

jinks
23-05-2011, 23:08
Co do ZB się nie wypowiadam, ale myslę, że warto teraz zaprzyjaźnić się z EOS Utility.

Maroos
23-05-2011, 23:09
zainstaluj eos utility z płytki z EOSem
następnie podepnij kabel usb od aparatu
włącz aparat
poczekaj momencik aż windows zapyta co zrobić
wskaż eos utility
Uwaga: w preferencjach eos utility ustaw:
- start automatycznie kiedy włączany jest aparat
- folder docelowy ściąganych zdjęć
- images don't yet downloaded /"zdjęcia jeszcze nie ściągnięte" w innym przypadku za każdym razem będą ściągane wszystkie fotki/
- zaznacz kwadracik "rotate image"
- oraz w software to link - wybierz Zoom Browser / możesz zaznaczyć włączanie się zoom browsera po ściągnięciu zdjęć/

LuMa
30-05-2011, 21:16
Niestety, Canon Eos Utility też nie widzi canona S5.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Wymyśliłam inną metodę. Przekładam kartę pamięci z C S5 do C 500D i zgrywam. C 500 D służy jak czytnik. Działa :-) Zdjęcia zgrywają się po staremu. Nie będę musiała kombinować z przenoszeniem między kompami. Szkoda, że wcześniej na to nie wpadłam. Pzdr