PDA

Zobacz pełną wersję : [krecio] Moja PRAWDZIWA pasja



krecio
27-12-2005, 15:53
Fotografowanie jest dla mnie tylko srodkiem do zachowania obrazu "rzeczywistosci" jaka mnie pasjonuje...
zapraszam www.zamki.neostrada.pl

Tomasz Golinski
27-12-2005, 16:10
niestety, pod Ffoxem nic nie widać. Fotka wielkości thumbnaila jest.

edit. poprawiłem tytuł wątku.

krecio
27-12-2005, 16:18
Jak w FF nie wiem, ale w Operze i IE jest OK.

muflon
27-12-2005, 16:19
Ja już chyba kiedyś byłem na tej stronie, ale z nieco szybszego łącza.. W tej chwili ładowanie tła strony tytułowej na moim nędznym domowym ADSL 640 kbit/s skutecznie zniechęciło mnie do klikania dalej :-(

Robert31-R1
27-12-2005, 16:27
w FF nie chce dobrze dzialać. z tego co widzialem w IE to wypadaloby przed wystawieniem popracować na perspektywą i pionami bo walą sie te zamki okrutnie....

Jac
27-12-2005, 17:36
poza 3 mniej istotnymi bledami na stronie pierwszej validator (http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.zamki.neostrada.pl%2F) nic nie znalazl wiecej wiec powinna sie kazdemu otworzyc, mi sie w FF otwiera, natomiast np taki link jak powstale z ruin (http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.zamki.neostrada.pl%2Fpo wstale%2Findex.html&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline) ma juz 10 bledow

generalnie nie za bardzo da sie to obejrzec w FF :-( a szkoda bo np u mnie na stronie to ponad 40% odwiedzin to wlasnie FF

Tomasz Golinski
27-12-2005, 17:46
mi chodzilo raczej o flasha, ze sie wywala

Jac
27-12-2005, 17:48
mi chodzilo raczej o flasha, ze sie wywala
dokladnie, ja tez widze male miniaturki i troche wieksze miniaturki :-(

krecio
27-12-2005, 17:49
Ja już chyba kiedyś byłem na tej stronie, (

Nie byles:roll: Dopiero dzisiaj to zapakowalem. A, ze prawie zupelnie nie mam pojecia o czym Wy mowicie to trudno mi sie do tego odniesc.
Perspektywa? Fakt. Nie od razu mialem statyw a i chyba lenistwo dalo znac o sobie (brak korekty). Natomiast moim zasadniczym celem jest pokazanie, ze skarby na Dolnym Slasku nie musza dotyczyc tylko mitycznej "szczeliny", Zlota Wroclawia, zlotego pociagu. Sa tam (jeszcze) i takie... materialne. Tylko trzeba umiec i chciec tam trafic. Nie chcialbym sie tlumaczyc ze spraw oczywistych (nieszczesna perspektywa) ale dla mnie duzo istotniejszy jest sam obraz jaki udalo mi sie utrwalic. Niektore z miejsc tam pokazanych wygladaja juz inaczej i nie mam na mysli tych starych fotografii.
Ale moglibyscie chociaz powiedziec, ze przynajmniej kilka jest fajnych:( :( Ja znam pojecie samokrytyki:roll:

Nemeo
27-12-2005, 20:55
Pod operą chodzi ok., fotki fajne. :D

krecio
27-12-2005, 21:06
Dziekiiiiiiiiiiiiiiiiii:roll: :lol: :roll: , Nemeo:p
Wiedzialem, ze jak sie mieszka w takiej okolicy to i o zrozumienie latwiej

Jac
27-12-2005, 21:25
A, ze prawie zupelnie nie mam pojecia o czym Wy mowicie to trudno mi sie do tego odniesc.

Tak to wyglada u mnie :-(, wiec zdjec za duzo sobie nie poogladalem


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img340.imageshack.us/my.php?image=krecio8wk.jpg)

KMV10
27-12-2005, 21:55
Krecio - zdjęcia obejrzałem, imponujący zbiór tematyczny, ja sam mam trochę zdjęć przeróżnych zamków (południe i północ Polski oraz część centralna - brak wschodu i zachodu kraju) i dobrze wiem ile czasu trzeba aby to zgromadzić. Dobra robota. :)

krecio
27-12-2005, 22:17
To co tam umiescilem to tylko maly ulamek tego co mam zdokumentowanego - 237 obiektow (ponad 7 tys. zdjec). A to znowu stanowi jakies 30% tego co jest do "zrobienia" na tym terenie. Tak wiec jest szansa, ze z czasem i jakosc i technika nabierze wlasciwego wymiaru.
Co do bledow... Zrobilem te galerie uzywajac programu Porta i MS Office Front Page oraz umiejetnosci pewnego mlodzienca. Ja sie na tym w zasadzie nie znam. Nie mam pojecia co robic zeby pod FF bylo OK. Uzywam Opery i nie mam problemow. Rozumiem te zastrzezenia i prosze o wyrozumialosc lub bardzo konkretna rade.

Tomasz Golinski
27-12-2005, 22:20
Właśnie z radą kiepsko, wiem tylko, że niektóre galerie na tym skrypcie pod FF jakoś działały. A młodzieńca najlepiej namówić na skrypt Muflona. Wtedy miałbys taką galerię jak my (Muflon, Kubaman, Gawryl i ja ;) )

KMV10
27-12-2005, 22:28
To co tam umiescilem to tylko maly ulamek tego co mam zdokumentowanego - 237 obiektow (ponad 7 tys. zdjec). A to znowu stanowi jakies 30% tego co jest do "zrobienia" na tym terenie. Tak wiec jest szansa, ze z czasem i jakosc i technika nabierze wlasciwego wymiaru.
Co do bledow... Zrobilem te galerie uzywajac programu Porta i MS Office Front Page oraz umiejetnosci pewnego mlodzienca. Ja sie na tym w zasadzie nie znam. Nie mam pojecia co robic zeby pod FF bylo OK. Uzywam Opery i nie mam problemow. Rozumiem te zastrzezenia i prosze o wyrozumialosc lub bardzo konkretna rade.
Może przegapiłem, ale nie zauważyłem ciekawego akcentu zamkowego - chodzi mi mianowicie o ogród w stylu francuskim (nie jestem specjalistą, może być to także styl włoski ;) ) przy zamku na Pieskowej Skale. Uważam, że to jest ciekawie ulokowane miejsce!

krecio
27-12-2005, 22:32
Nie przegapiles. Pieskowej Skaly nie mam bo ja pstrykam tylko Dolny Slask. A Pieskowa to juz Jura...:confused:

Tomek, napisz mi na priv o co chodzi z tym skryptem. Ja po prostu moge czegos nie zrozumiec albo przeoczyc jakies istotne slowo:roll: :roll:

KMV10
27-12-2005, 22:36
Nie przegapiles. Pieskowej Skaly nie mam bo ja pstrykam tylko Dolny Slask. A Pieskowa to juz Jura...:confused:

Rozumiem, może z czasem kolekcja się zatem jeszcze rozrośnie :)

krecio
27-12-2005, 23:29
Rozumiem, może z czasem kolekcja się zatem jeszcze rozrośnie :)

Ona sie caly czas rozrasta8-) Ale tylko na bardzo scisle okreslonym obszarze. To po prostu jest tak bajkowa kraina, ze mam obawy czy zdaze byc wszedzie gdzie cos takiego (palace, dwory) tam jest. Zreszta i tak ograniczylem sie tylko do siedzib ziemianskich, a przeciez dostalismy w spadku tyle zabytkow architektury sakralnej, technicznej, ludowej, turystycznej etc.

ChrisB
28-12-2005, 00:42
Ogląda się bardzo przyjemnie. Czy myślałeś o robiieniu danego zamku jesień - zima - takie zestawienie trochę doda ikry

krecio
28-12-2005, 09:26
Ogląda się bardzo przyjemnie. Czy myślałeś o robiieniu danego zamku jesień - zima - takie zestawienie trochę doda ikry

To by nawet fajnie wygladalo. Cos jak "cztery pory roku". Jeden z tych obiektow mialem okazje widziec wlasnie we wszystkich tych okresach (zamek Czocha) i wrazenie jest niesamowite. Tylko ja mam tam prawie 500 km. No i ograniczone mozliwosci czasowe, niestety.

Vitez
28-12-2005, 19:39
To by nawet fajnie wygladalo. Cos jak "cztery pory roku". Jeden z tych obiektow mialem okazje widziec wlasnie we wszystkich tych okresach (zamek Czocha) i wrazenie jest niesamowite. Tylko ja mam tam prawie 500 km. No i ograniczone mozliwosci czasowe, niestety.

Skonfrontuj ten pomysl z tematem tego watku... i nie probuj sie z gory tlumaczyc, bo przy prawdziwej pasji 500km to zadna przeszkoda :roll: .

krecio
28-12-2005, 20:38
A ja nie mam nawet najmniejszego zamiaru sie tlumaczyc. Jesli za cel postawilem sobie podazyc sladem Roberta Webera a nawet dalej - chce zdokumentowac wszystkie palace, zamki i dwory na D.Sl - to chyba mam swiadomosc tego jaka musi byc moja postawa do tego zadania:roll:
Mozna to oczywiscie rozwijac na pory roku etc. Z artystycznego punktu widzenia rzecz jak najbardziej zrozumiala. Tylko ja nie jestem artysta - po prostu brak mi talentu. Co nie przeszkadza mi cieszyc sie obrazem tego co juz mam. Bo wyobrazni mi jeszcze nie brakuje:roll: