PDA

Zobacz pełną wersję : Gwarancja na 600D



raladan
18-05-2011, 15:29
"2lata gwarancji polskiej tzn realizowanej przez polski serwis canona"
Moje pytanie na szybko odnosi sie do tego zdania - Canon Polska daje dwa lata gwarancji na swoj sprzet (w tym przypadku EOS 600D) ?

krisnrj
18-05-2011, 17:15
według mnie daje rok, natomiast odpowiedzialność sprzedawcy z ustawy wynosi dwa lata.
czyli rok nosisz na żytnią, a kolejny rok do sprzedawcy a on już wysyła tam gdzie może.

raladan
18-05-2011, 18:21
Szukalem na poslkiej stronce Canona i nie moglem znalzezc zadnej wzmianki co do tego ile daja gwarancji na tego EOS 600D. W "PasazFoto" daje mi gwarancje dwa lata, dokladnie napisal "2lata gwarancji polskiej tzn realizowanej przez polski serwis canona - nie bedzie najmniejszych problemow z gwaracją."


Pytam dlatego, bo gdzies czytalem na forum, ze ktos mial problem odnosnie gwarancji na obiektyw w tym sklepie... Nie wiem jak jest dokladnie z ta gwarancja na 600D dlatego pytam sie, moze ktos z was wie...

Bolek02
18-05-2011, 18:26
według mnie daje rok, natomiast odpowiedzialność sprzedawcy z ustawy wynosi dwa lata.
czyli rok nosisz na żytnią, a kolejny rok do sprzedawcy a on już wysyła tam gdzie może.

Jest dokladnie tak jak napisałes, nie inaczej :)

mlody911
18-05-2011, 20:03
Z tego co się dowiedziałem jest tak:
- przy zakupie na paragon obowiązuje 1 rok gwarancji + 1 rok rękojmi.
- przy zakupie na fakturę 1 rok gwarancji.
Informacje mam od osób sprzedających na co dzień różne rzeczy przez internet.
Doradzali abym brał na paragon.

MC_
18-05-2011, 20:18
Co jak co, ale rękojmia to z całą pewnością to nie będzie.

mlody911
18-05-2011, 21:04
Może i nie rękojmia ale na pewno " z tytułu niezgodności towaru z umową " ;)

MC_
18-05-2011, 21:09
Czyli "może i nie samochód, ale na pewno rower" ;)

raladan
19-05-2011, 01:30
według mnie daje rok, natomiast odpowiedzialność sprzedawcy z ustawy wynosi dwa lata.
czyli rok nosisz na żytnią, a kolejny rok do sprzedawcy a on już wysyła tam gdzie może.

W wiadomosci bylo dokladnie takie zapytanie i potwierdzil. No coz, wyglada jednak na to, ze dowiemy sie przy zakupie, ale dzieki za chec pomocy... :roll:

krisnrj
19-05-2011, 08:49
to cóż mogę więcej powiedzieć, chyba tylko życzyć bezawaryjności sprzętu - oby gwarancja nigdy się nie przydała i zżółkła w spokoju w pudełku położonym gdzieś w piwnicy, pod workiem ziemniaków ;)

raladan
19-05-2011, 11:20
Sadze, ze kazdy by tak chcial... :wink:

Ale jak to mowia "Przezorny, zawsze ubezpieczony" :roll:

raladan
20-05-2011, 11:01
"pucha" juz jest :grin:

Co do sprzedawcy, to nie mam zastrzezen wedlug mnie wzorowo. Co do gwarancji to jest tak jak wspomnial @ krisnrj - rok daje Canon a prawo Polskie zobowiazuje sprzedajacego do udzielenia dwuletniej gwarancji. Tak jezeli cos sie dzieje, to on jest zobowiazany do podjecia dalszych dzialan... :roll:

Temat mozna zamknac.

krisnrj
20-05-2011, 12:51
Baw się dobrze - jest czym! Ja bym zaczął od makra np. kwiatków - po coś ten uchylny ekran jest! :]

przepraszam za OT :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
p.s. ach to drżenie przy zakupie nowego - i w szczególności przy 'unboxingu' - bezcenne! aż się chyba wybiorę w sobotę na zakupy ;)

Bolek02
20-05-2011, 14:33
"pucha" juz jest :grin:

Co do sprzedawcy, to nie mam zastrzezen wedlug mnie wzorowo. Co do gwarancji to jest tak jak wspomnial @ krisnrj - rok daje Canon a prawo Polskie zobowiazuje sprzedajacego do udzielenia dwuletniej gwarancji. Tak jezeli cos sie dzieje, to on jest zobowiazany do podjecia dalszych dzialan... :roll:

Temat mozna zamknac.

Najważniejsze, że jesteś zadowolony i oby gwarancja wogóle nie była potrzebna :)

Bangi
23-05-2011, 12:13
należy pamiętać o jednym, a mianowiecie gwarancji udziela gwarant, czyli zazwyczaj producent (nie spotkałem dotychczas innej sytuacji) danego sprzętu i jej warunki są określone w dokumencie gwarancji, z tego co wiem dla Canona standardem jest 12 miesięcy - wszystko jest opisane w karcie gwarancyjnej,
jak można zauważyć w praktyce sprzdawcy częstokroć stosują różne zabiega marketingowe, aby uaktrakcyjnić swoją ofertę, np. ściemniają , że jest 2 lata...
najprostrza droga do sprawdzenia takiej informacji to po prostu poprosić sprzedawcę o okazanie dokumentu gwarancji...

Bangi
23-05-2011, 13:57
pofatygowałem się napisałem do Pasażfoto i odpowiedzilei, że 12 miesięcy Canon i 12 u nich, zapytałem, czy dostanę na te 12 miesiećy u nich dodatkowy dokument gwarancji i odpowiedizli, że tak... dalej nie chce mi się już nimi pisać :cool:

MC_
23-05-2011, 13:58
A to ciekawe... chętnie bym zobaczył ten dokument.

Z resztą i bez tego dokumentu mają obowiązek usuwać usterki.

Bangi
23-05-2011, 14:07
w regulaminie mają tak ogólnie o gwarancji http://www.pasazfoto.pl/regulamin-pm-5.html
wieć jak dają to OK, w sumie mogą, ale rzeczywiście przed zakupem zażadałbym tego dokumentu, tylko, że ja nie kupuję, a sprawę ma raladan więc niech pisze ;)