PDA

Zobacz pełną wersję : pomoc przy wyzwoleniu blysku z dwoch lamp



macgaw
18-05-2011, 09:27
witam. mam pytanie o połaczenie zestawu z 7d

obecnie mam lapme quantuum r300 z sotfboxem i wyzwalam ja kablem polaczonym z aparatem.
dodatkowo mam lampe zewnetrzna ex430 i ja wlasnie chcialbym takze uzyc np do blysku z drugiej strony, niestety nie wiem jak ja podlaczyc do zestawu i czym wyzwolic.
czytam i czytam instrukcje jak podlaczyc dodatkowa lampe i ja wyzwolic, niestety mi to nie wychodzi, po wszelkich ustawieniach w aparacie udalo mi sie wyzwolic 430 tke blyskiem z lapmpy wbudowanej w aparat, ale... jednoczenie nie blyska mi lapma studyjna??

lapme zewnetrzna moge wyzwolic blyskiem z lampy na aparacie, ale nie moge powniewaz mam zamontowana stopke do podlaczenia lampy studyjnej....

juz nie mam pomyslu, choc pewnie to banalnie proste....
co ewentualnie powinienem dokupic zeby to wyzwolic
dziekuje za pomoc

r_m
18-05-2011, 10:14
Można odwrotnie, w studyjnej włączyć fotocelę, a 430 wyzwalać kablem.
Druga możliwość to dokupienie fotoceli do 430, wygodniejsze: dokupienie radia i dwóch odbiorników.

Kelpie
30-05-2011, 11:30
Ta ostatnia opcja będzie chyba najwygodniejsza, wtedy masz pełną kontrolę nad wyzwalaniem błysku - na stronie Quantuuma mają nawet profesjonalny zestaw do wyzwalania, z możliwością podpięcia dowolnej liczby odbiorników - w większych studiach to bardzo się przydaje.

hekselman
30-05-2011, 16:02
Problem polega na tym że "goła" lampa Canona to wciąż lampa Canona - z uporem chce być lampą systemową z przedbłyskami.
Ale wystarczy pozostawic jej tylko centralny styk z przesyłanych sygnałów - i jest zwykłą lampą z regulowaną siłą błysku w trybie M.
Spróbuj zwierać cetralny największy styk z masą - wali jak trza!
Co będzie zwierać ten styk - kabel z aparatu, fotocela, radiowywalacz - to wyłącznie twój wybór.
Najtańsza jest kostka z gniazdkiem PC - kablem z kostki do aparatu a lampę studyjną ustawiasz na fotocelę.

KuzynPit
30-05-2011, 17:41
Jeśli chcesz zachować w studio użytkowanie systemówki w czasach krótkich pow 1/200s to polecam do 430tki kupić wyzwalacz pixela przenoszący sygnał TTL albo droższe opcje pockety wizardy(zależy ile masz kasy). Wtedy po właczeniu fotoceli w lampie R300 i opcji HSS w 430tce możesz korzystać studyjnie z krótkich czasów. Natomiast jeśli Ci na tym nie zależy to kup zwykłe wyzwalacze za 100-150zł(polecam yongnuo rf602) i wtedy jesteś tylko ograniczony przy uzyciu czasów- max 1/200-250s.

michal_sokolowski
31-05-2011, 08:59
Przy yongnuo rf 602 maksymalny czas raczej 1/ 160

dinderi
31-05-2011, 09:26
(polecam yongnuo rf602) i wtedy jesteś tylko ograniczony przy uzyciu czasów- max 1/200-250s.
I na to jest sposób: http://www.canon-board.info/showthread.php?p=970865#post970865