PDA

Zobacz pełną wersję : Masowe obrabianie zdjęć- czyli szybko a dobrze



Pentagonalny
14-05-2011, 14:00
Witam!
Chciałbym zaznaczyć na wstępie że jest to mój pierwszy post więc za niedoskonałości odrazu przepraszam.
Obrabiał foty w lr i szopie i szukam sposobu na jak najszybszą obróbkę zdjęć w konkretnym stylu. Wyciągając poszczególne kolory na zdjęciu tracę często na kolorze skóry człowieka sfotografowanego.
Można też wywołaś 3 zdjęcia i nasycić elementy o które chodzi i porzeźbić na warstwach. Maski warstw opóźniają znacznie pracę i przy 300 trzeba spędzić ładnych pare dni. Czy zna ktoś jakiś fajny i przyjemny sposób lub podsunie mi jakiś dobry pomysł ?
W świetny sposób obrabia to Krzysztof Tkacz. A może ktoś był na jego warsztatach i uchili rąbka tajemnicy ?

Serdecznie pozdrawiam i czekam na wasze odpowiedzi.

Czacha
14-05-2011, 14:07
Skoro Krzysiek zdradza sekrety swojej pracy na warsztatach to nie pozostalo nic innego jak wybrac sie na nie. A na skroty nie da sie zrobic niczego ...

naras
14-05-2011, 14:10
Praca na presetsach w LR powinna Ci pomóc :) Ja np. stworzyłem sobie kilka różnych presetsów (już pomijam dziesiątki zassanych z sieci) i na nich obrabiam 'masówki' :) Czasami wystarczy lekko machnąć pasek ekspozycji lub fill light, ewentualnie balans bieli i to wszystko.

szmitkens
14-05-2011, 15:59
Wiem, że może nie jest to odpowiedz na jaką czekasz, ale jeśli chcesz mieć wszystko bardzo szybko gotowe, i żeby przy tym nie siedzieć, to przełącz na tryb zielony w aparacie i wszystko będziesz miał zrobione- i do tego w jpg. :mrgreen:
A tak naprawdę, to jeśli chcesz mieć dobrze obrobione zdjęcia, to musisz trochę czasu poświęcić.


...i przy 300 trzeba spędzić ładnych pare dni.
Ja i pewnie co niektórzy(może nawet większość) siedzi nad tym te parę dni :)
Dlatego fotografia nie jest dla tych, którzy myślą, że wszystko zrobią w jedną chwilę i do tego jeszcze wezmą za to kupę kasy (ale tacy też są :???:)

Przepraszam-jest, ale nie każdy typ fotografii :mrgreen:

Czacha
14-05-2011, 16:02
Ale obrobka to nie fotografia, to jedynie jeden z elementow pozniejszego postprocessingu. Obrobka powinni zajmowac sie graficy, a fotografowie robieniem zdjec :mrgreen:

szmitkens
14-05-2011, 16:17
Ale obrobka to nie fotografia, to jedynie jeden z elementow pozniejszego postprocessingu. Obrobka powinni zajmowac sie graficy, a fotografowie robieniem zdjec :mrgreen:

Może i trochę w tym racji, tylko że kiedyś fotograf nie miał do dyspozycji grafików, wywoływał negatywy w ciemni(nadawał im barwę, jasność itp), a teraz można wywołać je cyfrowo(obróbka w programie graficznym)-dla mnie to to samo, tylko, że czasy się trochę zmieniły. Jedno z drugim się nieodłącznie wiąże, dlatego napisałem o robieniu zdjęć i obróbce jako o fotografii.
Też jestem tego zdania, że fotograf powinien pracować z grafikiem, ale ja na taki komfort nie mogę sobie jeszcze pozwolić :-|