PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia z mikroskopu



kazper
26-12-2005, 10:45
Wiatm !
Tak się złożyło że mam teraz dużo do czynienia z mikroskopem. Czy ktróryś z was robił zdjęcia tego co widać w okularze mikroskopu ???
Ja robiłem to ręcznie i skuki były co najwyżej średnie.

Pszczola
26-12-2005, 19:23
Do wielu dobrych mikroskopow sa przejsciowki okularowe na mocowanie M42. Po drobnych staraniach da sie to podlaczyc do EOSa (z przejsciowka M42).

kazper
27-12-2005, 14:18
Dzięki za odpowiedź. Obawiam sie że ten z którym mam doczynienia do dobrych nie należy. To można powiedzieć taki "szkolny miroskop".

b'Art
27-12-2005, 14:26
Dzięki za odpowiedź. Obawiam sie że ten z którym mam doczynienia do dobrych nie należy. To można powiedzieć taki "szkolny miroskop".

Witaj.
Z ta Turkmenią to sobie żartujesz?

KMV10
27-12-2005, 14:46
http://www.fallingrain.com/world/TX/0/Yoloten.html ?

Vitez
28-12-2005, 02:09
Witaj.
Z ta Turkmenią to sobie żartujesz?

Co ty myslisz ze w Turkmenii nie ma internetu? :roll:

kazper
28-12-2005, 06:14
Witaj.
Z ta Turkmenią to sobie żartujesz?

Absolutnie nie. Jestem tu od 9 grudnia a wracam 9 stycznia. Co do internetu to jest satelitarny.
Nie jestem w samym Yoloten a w stepie na wierni w pobliżu, dla dociekliwych podaje namiary: N 37st, 11min, 26,3sek; E 62st, 48min, 59sek.

Pracuje tu jako geolog i oglądam różne ciekawostki z pod ziemi (np. sól z gł.3421m) pod mikroskopem. Ma ze sobą 300D + kit + canon 28-90.
Do mikroskopu nic nie da się ci podłaczyć (model "szkolny").
Nie mam jeszcze wlasnej galerii ale postaram sie gdzieś wrzucić to co udało mi się popełnić.

ps. będę miał sylwestra 4 godzimy wcześniej

Andee
28-12-2005, 08:17
Czy ten "model szkolny" nie ma zdejmowanej nasadki okularowej?

kazper
28-12-2005, 10:38
Czy ten "model szkolny" nie ma zdejmowanej nasadki okularowej?

Niestety nie. Jest jedynie rozkręcalny. Chętnie bym go rozłożył ale sprzęt służbowy i niech by coś się nie udało ....

No nic, nikt nie mówił że będzie łatwo....

KuchateK
28-12-2005, 22:09
Bez dodatkow (do ktorych pewnie tam nie masz dostepu) nic nie zdzialasz. Nie ma ktos kompakta? Powinno byc go nieco latwiej przystawic i cos sfocic.

b'Art
29-12-2005, 01:32
Co ty myslisz ze w Turkmenii nie ma internetu? :roll:

Wiem że jest Vitez. Sprawdziłem. Wróciłem od Turkmenbaszy tydzień temu.

b'Art
29-12-2005, 01:45
Absolutnie nie. Jestem tu od 9 grudnia a wracam 9 stycznia. Co do internetu to jest satelitarny.
Nie jestem w samym Yoloten ...

Jak to jest daleko od Aszchabadu? Okolice Merv? Pozdrawiam! Smacznej czorby! Plovu masz juz pewnie dość?

kazper
29-12-2005, 05:04
Jak to jest daleko od Aszchabadu? Okolice Merv? Pozdrawiam! Smacznej czorby! Plovu masz juz pewnie dość?

Z tego co kojarze bo na zwiedzanie będę miał czas jak będę wracał to Merv jest blisko Mary. Ja do Mary przyleciałem samolotem z Aszchbadu. A Mary to około 100 km do miejsca gdzie stoi wiernia.
Co do potraw to nie wiem co to czorby bo zełaga tu jest między narodowa (USA, Rosja, Filipiny,Turcja i autochtony) więc kuchnia jest uniwesalna i chyba raz jadłem plovu i :-x wystarczy, a co to czorby to jeszcze nie wiem.

Ale wróćmy do spraw fofo... Jest jakiś końpakt Olimpusa ale mam jakieś problemy z AF.

A oto co popełniłem....

Andee
29-12-2005, 09:03
Na Allegro fajny mikroskop mozna wyrwac za okolo 300-500zl, przystawke do foto za 50-150zl, przystawki zwykle maja gwint M42 wiec wystarczy adapter do EOS'a. Tobie chyba przydal by sie mikroskop geologiczny z mozliwoscia obserwacji w swietle spolaryzowanym...

kazper
29-12-2005, 09:27
... Tobie chyba przydal by sie mikroskop geologiczny z mozliwoscia obserwacji w swietle spolaryzowanym...


Dzięki, ale ten który tu mamy jest wystarczający do naszej pracy, a nie sądzę aby mój boss zakupił lepszy mikroskop z przystawką foto bo jeden pracownik "chciał se fotki porobić". Musze jeszcze się rozeznać jakie modele mają moi koledzy na innych wiertniach.

Pszczola
29-12-2005, 10:34
A to trzeba szefowi wytlumaczyc, ze fotki beda do celow dokumentacyjnych, do publikacji naukowych (ew. naukawych ;-) ), i ze sprawe niezwykle kosztownego sprzetu foto finansujesz z wlasnych srodkow.

kazper
30-12-2005, 11:57
Witam ponownie.
Poczytałe trochę i w ramach walki z nudą skleiłem zapomocą taśmy dwa obiektywy że tak powiem głowami. Zrezygnowałem a mikroskopu i oto co wyszło. To wszystko jest sól kamiennna z gł. około 3390-3416m.




Napisał pszczoł:
A to trzeba szefowi wytlumaczyc, ze fotki beda do celow dokumentacyjnych, do publikacji naukowych (ew. naukawych ), i ze sprawe niezwykle kosztownego sprzetu foto finansujesz z wlasnych srodkow.

Z tym jeszcze poczekam bo chodzą słuchy o jakiś nowych folderach itp. więc nie będę się wychylał z "finansowaniem z własnych środków". Ale dzięki za pomysł.

Pszczola
30-12-2005, 12:12
Z tym jeszcze poczekam bo chodzą słuchy o jakiś nowych folderach itp. więc nie będę się wychylał z "finansowaniem z własnych środków". Ale dzięki za pomysł.

Z tym, ze ja zakladalem, ze cyfre i tak juz masz, wiec nie poniesiesz zadnych dodatkowych nakladow, a w oczach szefa wypadniesz jako 'dobry' pracownik ;-)

kazper
30-12-2005, 12:26
Z tym, ze ja zakladalem, ze cyfre i tak juz masz, wiec nie poniesiesz zadnych dodatkowych nakladow, a w oczach szefa wypadniesz jako 'dobry' pracownik ;-)

Bardzo słuszna uwaga. Jak wrócę i tak muszę biuro odwiedzić więc zarzucę temat. Bardzo dziękuję za podpowiedź.

Pszczola
30-12-2005, 12:31
Nie ma za co. Technika ta w praktyce kilka razy u mnie zafunkcjonowala jak trzeba.