PDA

Zobacz pełną wersję : Canon A610 - czarny LCD, ale robi zdjęcia



lucasville
09-05-2011, 19:46
Witam.
Rozkręcałem dzisiaj Canona A610, by sprawdzić taśmę od lampy błyskowej czy nie jest poluzowana, bo czasem się zacinał flash. Po sprawdzeniu taśmy i jej lekkiemu poprawieniu przystąpiłem do skręcania.
Po skręceniu zrobiłem parę próbnych zdjęć i wszystko było w porządku. Jednak jak zauważyłem zostawiłem na wierzchu osłonkę od wejść/wyjść AV/USB. Po rozkręceniu obudowy i włożeniu brakującej osłonki ponownie skręciłem aparat.

Przy kolejnej próbie zrobienia zdjęć okazało się, że ekran LCD jest czarny. A dokładnie taki minimalnie jaśniejszy od czarnego. Jak robi się zdjęcie to przygasał całkowicie (podczas zapisywania) i po chwili robił się znowu minimalnie jaśniejszy. Na początku przeszukując sieć zobaczyłem, że może to być wina matrycy, ale wtedy gdyby robił czarne zdjęcia.

A zdjęcia wychodzą normalne, flash błyska. Brakuje tylko podglądu (jak i funkcji MENU) na ekranie LCD. Przycisk DISPLAY naciskałem, bez skutku.


Z góry dzięki za sugestie.

Pozdrawiam
Łukasz

Naprawiacz
09-05-2011, 20:27
Właśnie uszkodziłeś taśmę łączącą płytę główną z wiązką wyświetlacza LCD. Zostaje tylko wymiana tej taśmy.

lucasville
09-05-2011, 22:52
Szkoda, że uszkodziłem. Nie wiem w sumie jak, bo w tamtych rejonach nic nie grzebałem. A jak patrzyłem to nie wyglądało tam nic na ruszone.

A ile taka przyjemność może kosztować?

Naprawiacz
10-05-2011, 09:02
Uszkodziłeś wkręcając za długi wkręt w obudowie w miejscu gdzie winien być najkrótszy.
Taśma to koszt ca. 30zł. Do tego dochodzi montaż. Musisz poszukać tasiemek w necie.