PDA

Zobacz pełną wersję : Głębsze zabiegi ulepszające zdjęcie?... Grafika



k-9
05-05-2011, 21:12
Hej!
Przejrzałem trochę forum i nie znalazłem takowego tematu dlatego chciałbym poprosić przede wszystkim o wypowiedzi grafików.
Bardzo dużo osób ma problem z finalną wizją zdjęcia. Moim założeniem są zdjęcia komercyjna gdzie wszystko jest pięknie wyeksponowane i zachęca nas do kupna danego przedmiotu.
Z martwymi przedmiotami jest o tyle łatwiej, że można stosować triki jak pleksi aby uzyskać przyjemne odbicie czy ustawić sobie wszystkie lampy jak nam pasuje.
Z fotografią ludzi jest znacznie trudniej (jeśli jest dobrze naświetlona)... Zwykła obróbka jak usuwanie niedoskonałości na twarzy, wybielanie zębów, pędzle glamour w Lr itp czyli podstawy... Używam ich i jakoś efekt mnie nie zadowala... Jakie jeszcze sztuczki są wykorzystywane w foto komercyjnych?
Czy cała tajemnica jest w aparacie? np. Marcin Tyszka używa (nie swojego xD) haselblad... Czy osoba która ma canona/nikona ( crop) nie ma co liczyć na uzyskanie efektów jakie daje średnia klatka?
Powołując się na film z yt http://www.youtube.com/watch?v=_sUh-9of5SQ to widać, że zdjęcia są robione pełnym słońcu. Osobie robiącej w takich samych warunkach zdjęcia wyszły by po prostu kaszaniarsko... Wiedz na pewno została użyta obróbka w Ps czy ktoś się może zorientować co oni tam zrobili?? To raczej pytanie do fachowców.

molsar
05-05-2011, 21:44
dlaczego kaszaniarsko by wyszlo
swiecili tam blenda i dyfuzowali slonce. a tym da sie i zorka 5 zrobic ;)
sredni format tu hasel czy co tam mial, ma gigantyczna rozpietosc tonalna i mega skalowalnosc na media (duza rozdzialka)
Wiec "w razie czego" naprawde mozna robic z takim materialem naprawde duzo na duzo roznych nosnikach.
nic szczegolnego na tym filmie nie widac.
mi sie rzucilo w oczy podczas ujecia przy kolorowym murze, ze np. wywalili ludzi w tle.
z pewnoscia w post produkcji zespol foto-edytorow siedzial nad tym materialem i piescil.
ale cudow z nim nie robili bo to sesja casualu.

dziobolek
05-05-2011, 21:50
A po co jeszcze raz to samo???

http://canon-board.info/showthread.php?t=74832

Pozdrówka!