PDA

Zobacz pełną wersję : Kłopotliwa sprawa



Asik (początkująca)
05-05-2011, 07:52
Cześć, jestem tu zupełnie nowa i zielona. A w zasadzie to występuję nie w swojej sprawie bo jak na razie to moje umiejętności nie są za wielkie. Ale do rzeczy. Chodzi o obiektyw sigma 17-70 mm F2.8-4 DC MACRO OS. Kupiony po wysłuchaniu rad kolegi od fotografii, a ja sama mam w domu lustrzankę sony alfa 230. No i ni jak nie mogę nawet jednego zdjęcia zrobić. Obiektyw zamocowany a tu cały czas pokazuje się komunikat że nie zamocowano obiektywu i pojawia się hasło "lens". O co chodzi pytam po ludzku. Pomóżcie bo wstyd mi znowu kumplowi głowę zawracać.

januszP.
05-05-2011, 08:30
Czy aby ten obiektyw nie ma mocowania do innego aparatu niz sony? Musisz mieć obiektyw z mocowaniem do body danej firmy. (Canon, Nikon, Pentax, Sony) lub stosowna przejściówkę.

Czacha
05-05-2011, 08:45
Asik, musisz zajrzec do instrukcji aparatu i sprawdzic co oznacza ten napis na ekranie. Zapytaj tez na forum Sony - http://www.klubkm.pl/forum/ ... my tu robimy Canonami ;)

Bangi
05-05-2011, 09:10
z tego co na szybko przejrzałem dostepną w necie instrukcję to hasło chyba powinno być "No lens attached. Shutter is locked."
tak czy owak...
1. albo nie to mocowanie,
2. albo źle założony obiektyw - jeśli masz pewność, że mocowanie jest właściwe wyłącz aparat zdejmij obiektyw i zalóż jeszcze raz i włącz...
3. albo jakaś awaria obiektywu
4. albo styki nie łączą - przetrzyj styki
innych pomysłów nie mam, no ewentulanie kup Canon-a ;)

ulver
05-05-2011, 09:15
ja bym jednak zawrócił znów głowę koledze od rad, albo po prostu mu ją urwał

Bangi
05-05-2011, 09:28
ja bym jednak zawrócił znów głowę koledze od rad, albo po prostu mu ją urwał

szczególnie jak się okażę, że mocowanie nie to :cool:

zbychu
05-05-2011, 11:32
Może jest zamocowany, ale nie do końca? Bez tego "klik" ?

Asik (początkująca)
05-05-2011, 11:39
mocowanie takie że do sony i nikon pasuje, acha i w prametrach technicznych pisza z jakimi aparatami jest kompatybilny
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Słychać słychać kliknięcie i to już kolejny obiektyw jaki w swojej karierze miałam możliwość montować do aparatu. Nie kumam
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
chyba tak zrobię

MC_
05-05-2011, 11:41
Nie ma Sigmy, która pasuje do Sony i do Nikona jednocześnie.

Co masz napisane na tylnym dekielku od obiektywu?

Kolaj
05-05-2011, 11:48
Nie ma Sigmy, która pasuje do Sony i do Nikona jednocześnie.

No własnie, zatem skoro ...

Słychać słychać kliknięcie i to już kolejny obiektyw jaki w swojej karierze miałam możliwość montować do aparatu., to znaczy, że mocowanie jest ok, natomiast być może obiektyw jest zwyczajnie uszkodzony.

Tak, czy siak tutaj jest forum Canona a nie Sony. Forum Sony znajdziesz bez problemu. Tam, ewentualnie w serwisie szukaj dalszej pomocy. Zamykam.