PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka karta CF do 20D



Andrew
25-12-2005, 02:37
Jak w temacie, jaka karta do 20D? San Disk Ultra II (zapis do 9MB/s, odczyt do 10MB/s) czy San Disk Extreme III (Ciągła prędkość zapisu 20MB/s. Transfer przy odczycie lub kopiowaniu danych 20MB/s)
Czy 20D wykorzysta możliwości karty Extreme III ?
Proszę o opinie, może ktoś korzystał z obydwu kart?

Nemeo
25-12-2005, 03:08
Zależy ile masz keszu do wydania, jeśli kasa nie gra roli to, ta druga.

architect
26-12-2005, 00:47
U nie SanDisk Ultra II chodzi wolniej niż Kingston Elite Pro a powinno być inaczej - szybkość zależy również od tego jaka karta bardzioej podejdzie sprzętowi. Poszukaj na forum jest sporo tematów o tym.

fICHU
26-12-2005, 01:01
http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=6007-7303

Takie cos kiedys znalazlem w necie ... mam nadzieje pomoze :)

pozdrawiam.
f.

KMV10
26-12-2005, 01:15
Ten test to już może być trochę nieaktualny, od czasu jego zrobienia pojawiło się kilka wersji firmware, spośród których jeden modyfikował obsługę CF. Tak więc podchodziłbym do tych tabelek z dystansem.
Niewątpliwie każdy z wymienionych w wątku CF-ów ma swoich zwolenników i przeciwników. Aczkolwiek Lexarowcy na razie się nie wypowiadają. ;)

MARANTZ
26-12-2005, 01:33
Mam kartę Lexara 80x z "popsutej" serii, aparat ma oprpgramowanie w wersji 1.0.5 i karta chodzi jak burza. Jest szybsza od Kingstona Elite Pro. Niestety widać to najbardziej przy robieniu zdjęć w jpg i długich seriach. Odkąd robię w RAW to aparat jest za słaby (tylko 6 zdjęć w serii) a nie karta. Jeżeli chodzi o normalne focenie w zupełności wystarczy Kingston.

Kubaman
26-12-2005, 10:33
a ja mam pytanie, po co ci tak szybka karta do 20D jak E3 :-o
Gdybyś pytał o 1DMk2 lub 1DsMk2 to rozumiem, ale przy 20D nie zauważysz różnicy. Moim zdaniem powinieneś postawić pytanie inaczej - jaka pojemność ma sens przy tym aparacie. Minimum 1Gb, a najlepiej 2Gb. Więc może wydaj dodatkową kasę na pojemność, a nie na oszczędzone 15 sekund przy zgrywaniu całej katry na PC :roll:

Andrew
26-12-2005, 11:55
a ja mam pytanie, po co ci tak szybka karta do 20D jak E3 :-o
Gdybyś pytał o 1DMk2 lub 1DsMk2 to rozumiem, ale przy 20D nie zauważysz różnicy. Moim zdaniem powinieneś postawić pytanie inaczej - jaka pojemność ma sens przy tym aparacie. Minimum 1Gb, a najlepiej 2Gb. Więc może wydaj dodatkową kasę na pojemność, a nie na oszczędzone 15 sekund przy zgrywaniu całej katry na PC :roll:

Ok , dzięki mój wybór San Disk Ultra II 2 Gb. Dzieki Kubaman
Wesołych Świąt wszystkim forumowiczom

MARANTZ
26-12-2005, 13:01
Mam dostęp w pracy do San Diska w wersji Ultra II. Nie widzę różnicy w porównaniu do Kingstona Elite Pro. Poza ceną oczywiście. Gdybym teraz wybierał to pewnie zamiast Lexara 1 GB byłby ten Kingston 2 GB. Swojego kupiłem kilka miesięcy temu za całe 416 złotych. Teraz są pewnie jeszcze tańsze. Pozdrawiam.

Pszczola
26-12-2005, 17:20
U nie SanDisk Ultra II chodzi wolniej niż Kingston Elite Pro a powinno być inaczej - szybkość zależy również od tego jaka karta bardzioej podejdzie sprzętowi. Poszukaj na forum jest sporo tematów o tym.

A u mnie na 350d jest zupelnie odwrotnie.

Pszczola
26-12-2005, 17:23
Ok , dzięki mój wybór San Disk Ultra II 2 Gb. Dzieki Kubaman
Wesołych Świąt wszystkim forumowiczom

Jesli ma to byc Twoja kolejna karta to jest bardzo ok. Jesli pierwsza, to raczej rozwazylbym 2x1GB. Dla bezpieczenstwa. Robisz wlasnie zdjecia zycia i karta Ci pada. I co... Plakac sie chce. A tak to wyciagasz z kieszenie druga i strzelasz dalej.

Kubaman
26-12-2005, 21:05
Jesli ma to byc Twoja kolejna karta to jest bardzo ok. Jesli pierwsza, to raczej rozwazylbym 2x1GB. Dla bezpieczenstwa. Robisz wlasnie zdjecia zycia i karta Ci pada. I co... Plakac sie chce. A tak to wyciagasz z kieszenie druga i strzelasz dalej.
Zgadzam się w 100%, jeśli tylko masz trochę więcej kasy. Karty padają jednak dosyć powszechnie, a kiedy cię to spotka w czasie roboty lub wakacji itp. zapasowa zawsze pozwoli jakoś przeżyć. Tylko trochę więcej kosztuje.

Pszczola
26-12-2005, 22:28
Zgadzam się w 100%, jeśli tylko masz trochę więcej kasy. Karty padają jednak dosyć powszechnie, a kiedy cię to spotka w czasie roboty lub wakacji itp. zapasowa zawsze pozwoli jakoś przeżyć. Tylko trochę więcej kosztuje.

karty padaja chyba jednak niezbyt masowo, ale Kubman ma racje, ze zapasowa karta 'zycie' potrafi uratowac. Jak biore analoga w teren to zawsze biare wiecej klisz niz mi sie wydaje, ze bede potrzebowal. Nie raz taki zapasik sie przydal i w brode pluc sobie potem nie musialem. Ta sama strategie warto przyjac takze w przypadku kart. Takze wtedy gdy posiadamy nawet data bank. Niech zapasik (jak krotko mamy z kasa) bedzie nawet 512 MB, ale niech bedzie.

Kubaman
26-12-2005, 22:49
mnie padła Kingston, koledze Sandisc E2. Było tez kilka postów na forum. Pewnie w sumie mały proent, ale z pewnośącią nie chcielibyście do niego należeć ;)

Andrew
26-12-2005, 23:10
Jesli ma to byc Twoja kolejna karta to jest bardzo ok. Jesli pierwsza, to raczej rozwazylbym 2x1GB. Dla bezpieczenstwa. Robisz wlasnie zdjecia zycia i karta Ci pada. I co... Plakac sie chce. A tak to wyciagasz z kieszenie druga i strzelasz dalej.
Macie rację chłopaki ale to będzie druga karta, pierwszą jest sandisk ultra II 1Gb.
Dzięki

Pszczola
27-12-2005, 03:55
Macie rację chłopaki ale to będzie druga karta, pierwszą jest sandisk ultra II 1Gb.
Dzięki

Tylko w tej dyskusji chodzi o to, aby miec 2 karty jednoczesnie.