PDA

Zobacz pełną wersję : Sprowadzony sprzęt z USA - jak z GWARANCJĄ w Polsce??



ryzzownick
24-12-2005, 17:13
Witam!
Tak jak w temacie chciałem sie dowowiedzieć czy spowadzany sprzęt z USA będzie miał gwarancje w naszym kraju. I czy będzie uznawana? Sprzęt będzie kupiony w USA i przez znajomego przywieziony do Polski.

Pozdrawiam i czekam na wasze posty...

Pszczola
24-12-2005, 17:16
Obstawiam odpowiedz na NIE.

guest1
24-12-2005, 17:27
nie ma bo juz sie dowiadywałem a szkoda bo canon to canon w koncu i niewazne gdzie kupuje naprawic powinni wszedzie

Andee
24-12-2005, 17:47
Canon ma inna polityke cenowa na USA a inna na Europe, zreszta wiekszosc firm tak ma. Brak gwarancji po sprowadzeniu do Europy ma na celu ukrocenie szarego importu...

oszołom
24-12-2005, 17:59
Ja też mam sprzęt sprowadzony z USA. Sprowadzony sprzęt nie ma gwarancji w polsce - dzwoniłem do Canon Polska. Mam nadzieję , że nie będzie z nim żadnych problemów. Na razie spisuje się super !

Coronado
24-12-2005, 20:38
Witam!
Tak jak w temacie chciałem sie dowowiedzieć czy spowadzany sprzęt z USA będzie miał gwarancje w naszym kraju. I czy będzie uznawana? Sprzęt będzie kupiony w USA i przez znajomego przywieziony do Polski.


Na kazdej karcie gwarancyjnej sprzetu kupionego w USA pisze wielkimi literami, ze jest ona wazna tylko w USA i Kanadzie. Jak kupujesz u TIPa sprzet z USA to lepiej u takiego, ktory Ciebie potem na lodzie nie zostawi w razie problemow.

Pozdrawiam
Coronado

Przemoc
25-12-2005, 00:21
.......... Jak kupujesz u TIPa sprzet z USA to lepiej u takiego, ktory Ciebie potem na lodzie nie zostawi w razie problemow.


Dokładanie tak, kiedyś kupiłem palmtopa (Dell) w techmarket.pl , popsuł się jeszcze w czasie gwarancji, wysłałem do nich (do Wrocławia) i po trzech dniach odesłali mi nowego. Dlatego uważam, że najważniejszy jest wybór odpowiedniego sprzedawcy, czasem warto zapłacić kilka procent więcej niż później szukać w polu dostawcy.