PDA

Zobacz pełną wersję : 20D + Metz 36 AF - 4C



meus
28-04-2011, 20:26
Witam
Dzisiaj dostałem lampę Metz 36 AF-4C i problem polega na tym że nie chce ona współpracować z 20D.
Po podłączeniu zapala się dioda ready oraz E-TTL, czasami zapali się też dioda o.k., ale póki co nic z tego nie wynika.
Błysk wyzwalany przyciskiem oraz czerwona dioda z przodu działają, jednak na wszystkich trybach w aparacie nie można wyzwolić lampy, chociaż raz mi się to udało (nie pamiętam jakim cudem).
Muszę zmienić coś w ustawieniach aparatu? Czy lampa po prostu nie jest kompatybilna z tym modelem?

Kolekcjoner
28-04-2011, 20:56
Przeniosłem do właściwego działu i proszę nie zakładaj klonów w innych działach 8-).

N00bek
30-04-2011, 12:14
A spróbuj ustawić ją tylko na lampie, a nie w korpusie aparatu.

Stawiam, że baterie których używasz są bardzo słabe i należy je wymienić na lepsze. W moim przypadku lampa na bateriach startowała tylko i padała po czasie ;) Więc spróbuj na innych.

meus
30-04-2011, 16:52
Na tej lampie nie ma niczego co by można było ustawić.
Baterie to prawie nowe eneloopy, czyli to raczej nie ich wina, na drugiej lampie działają prawidłowo.
Dzisiaj bawiłem się chwilę lampą i zaczęła błyskać za każdym razem w trybie A i P, na połmanualach i manualu lampa się nie wyzwala. To jest dla niej normalne?