PDA

Zobacz pełną wersję : CANON EOS 300 baterie



katarzyna088
28-04-2011, 00:39
Witam! Zwracam się do państwa z pytaniem, a w zasadzie z prośbą udzielenia mi informacji...
Posiadam aparat Canon EOS 300. Sprzęt zasilany jest bateriami litowymi CR123A.
Ostatnie zdjęcia przy użyciu tych baterii wykonywałam ok. 10 miesięcy temu. Baterie były nowe i działały, a zostały użyte tylko raz, do jakichś 5-6 zdjęć.
Następnie zostały wyjęte i przez cały czas aż to teraz były przechowywane luzem w temperaturze pokojowej, podobnie jak aparat.
W ostatnim czasie chciałam ponownie z niego skorzystać przy użyciu tych właśnie baterii... i niestety aparat nie działa. Na panelu nie pojawia się nawet informacja mówiąca o rozładowaniu baterii.
I tu pojawia się pytanie, czy baterie litowe leżąc nieużywane przez tyle czasu mogły się rozładować? Powinnam kupić nowe? Czy może to aparat jest w jakiś sposób uszkodzony?
Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje :)

qbanez
28-04-2011, 02:20
Baterie leżąc mogły rozładować się do zera i teraz albo są trwale uszkodzone, albo trzeba je naładować. Najlepiej sprawdzisz to wkładając baterie do ładowarki na parę godzin, po wyjęciu sprawdź czy aparat działa. Proste? Myślę, że banalnie proste...

Krzychu
28-04-2011, 05:52
Baterie leżąc mogły rozładować się do zera i teraz albo są trwale uszkodzone, albo trzeba je naładować. Najlepiej sprawdzisz to wkładając baterie do ładowarki na parę godzin, po wyjęciu sprawdź czy aparat działa. Proste? Myślę, że banalnie proste...

Skąd pomysł że te CR123 to są akumulatory ?

MacGyver
28-04-2011, 07:22
CR123 jak najbardziej mogły umrzeć. Nie jest to chodliwy towar, czasami miesiącami leżą w sklepie zanim ktoś je kupi.
Baterie można sprawdzić miernikiem (multimetrem), który posiada niemal każdy "domowy majsterkowicz".

katarzyna088
28-04-2011, 14:29
Ok, serdeczne dzięki

apstryk
28-04-2011, 17:33
Na przyszłość kup sobie battery packa i ładuj 4 zwykłe paluszki (akumulatory albo alkaliczne), do EOS 300 pasuje BP-200

qbanez
29-04-2011, 08:40
Skąd pomysł że te CR123 to są akumulatory ?

Ach, bo sam miałem akumulatory CR123 kiedyś i jakoś tak se wkręciłem, że to normalne ;) Sorry.