PDA

Zobacz pełną wersję : Nie wiem co jest grana - oceńcie sami.



dr Dundersztyc
26-04-2011, 20:13
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img703.imageshack.us/img703/6169/img0012lr.jpg)

zdjęcie zrobione 5dmk2 + 24-70L
f10
1/160


w sumie to drugie zdjęcie tego typu, poprzednie miało miejsce 3000 klapnięć wcześniej i o ile dobrze pamiętam miało mniejszą ilość różu. wiem, nie wygląda to dobrze ... może ktoś zna przyczynę lub miał z takim zafarbem do czynienia ?

MC_
26-04-2011, 20:14
Najprawdopodobniej - karta lub czytnik.

Kolekcjoner
26-04-2011, 20:25
Ja stawiam na kartę.

7osiem
26-04-2011, 20:44
miałem to rok temu i tu uwaga..winna była płyta głowna pc'ta :D
ale najpierw sprawdz na innym kompie czytanik..karte i czy po kablu wszystko jest ok :)

dinderi
26-04-2011, 20:49
Z czymś podobnym spotkałem się ostatnio w PowerShot'cie winna była karta.

Sławek
26-04-2011, 21:13
Miałem dawno temu (20D) Winna była karta.

model
26-04-2011, 22:12
jak poprzednicy piszą - karta. miałem to samo w 400D i 40D z kartą PQI za 20 zł.

iso
26-04-2011, 22:25
karta, to samo na starym kingstonie CF w minolcie a200

xxkomarxx
26-04-2011, 22:57
Kolega sobie takie coś machnął w PS i był ciekaw co wymyślą forumowicze :)

Ale tak jak mówisz jak takie coś zdarza się raz na 3 tys klepnięć to nie ma się czym przejmować. Nie za bardzo jest to jak sprawdzić. Zmień kartę i cykaj jak się powtórzy to może czytnik.
Po prostu odcinasz kolejne urządzenia które mogą mieć na to wpływ.

jinks
26-04-2011, 23:03
miałem podobnie - chwilowo musiałem skorzystać z taniego, chińskiego czytnika;)

dr Dundersztyc
27-04-2011, 05:44
Kolega sobie takie coś machnął w PS i był ciekaw co wymyślą forumowicze :)

Ale tak jak mówisz jak takie coś zdarza się raz na 3 tys klepnięć to nie ma się czym przejmować. Nie za bardzo jest to jak sprawdzić. Zmień kartę i cykaj jak się powtórzy to może czytnik.
Po prostu odcinasz kolejne urządzenia które mogą mieć na to wpływ.

nie, nie - to nie jest machnięte w PS'ie :roll:

zapomniałem jeszcze dodać, że miałem wtedy podłączonego phottix'a pt-04 ... czy to może mieć coś wspólnego?

popstrykam, pobawię się w "eliminatora" i dam znać co to było ;-)

dzięki za odpowiedzi :-D

dinderi
27-04-2011, 06:20
zapomniałem jeszcze dodać, że miałem wtedy podłączonego phottix'a pt-04 ... czy to może mieć coś wspólnego?

Kiedyś, dawno temu, kolega fotograf opowiadał, że jego kolega fotograf miał problem z nadajnikiem radiowym, który był ponoć przyczyną powstawania dziwnych zafarbów na zdjęciach z DSLR.
Nie wiem jednak, jaki nadajnik, jakie zafarby i czy to wogóle potwierdzona prawda.

Jeśli masz podejrzenia, zrób więcej testó.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
testów

abyss
27-04-2011, 09:34
Fotki robisz TYLKO w jpg? Czy to z RAW'a?
Wygląda na problem z zapisem lub transferowaniem danych. Na błąd jpg'a to mi do końca nie wygląda - te które widziałem miały trochę inny charakter ("ostrzejsze" obcięcie składowych).
Niekoniecznie (niestety) na poziomie karty. Przed wyjęciem karty z aparatu przeleć na szybko wszystkie fotki czy także na podglądzie nie trafił ci się taki efekt i rób fotki w RAW+jpg. Jeżeli masz tak samo na obu wersjach zdjęcia, to poważniejszy problem.

Dzygit-Dublin
27-04-2011, 10:55
witam
widzialem starego dsa w serwisie i to byl procesor , robil podluzne linie na jpg i rawach .

Darek

dr Dundersztyc
27-04-2011, 11:36
Fotki robisz TYLKO w jpg? Czy to z RAW'a?
Wygląda na problem z zapisem lub transferowaniem danych. Na błąd jpg'a to mi do końca nie wygląda - te które widziałem miały trochę inny charakter ("ostrzejsze" obcięcie składowych).
Niekoniecznie (niestety) na poziomie karty. Przed wyjęciem karty z aparatu przeleć na szybko wszystkie fotki czy także na podglądzie nie trafił ci się taki efekt i rób fotki w RAW+jpg. Jeżeli masz tak samo na obu wersjach zdjęcia, to poważniejszy problem.

dzięki za wskazówki :-D

RAW jest w porządku na karcie i PC, z kolei RAW w LR jest "ze skazą" i w ten sposób eksportuje jpeg'a - czyli puszka i czytnik są ok :rolleyes:

MacGyver
27-04-2011, 11:41
Jeśli zdarza się to raz na 3k zdjęć to trudno zrobić jakiekolwiek testy karty czy czytnika.
Miałem, ładnych parę lat temu. coś podobnego w prościutkim kompakciku HP. Wyskoczyło ze dwa lub trzy razy w okresie miesiąca czy dwóch (plik z błędem widoczny był nawet na wyświetlaczu aparatu) i ustało. Ciągu dalszego nie było.

model
27-04-2011, 20:05
RAW jest w porządku na karcie i PC, z kolei RAW w LR jest "ze skazą" i w ten sposób eksportuje jpeg'a - czyli puszka i czytnik są ok :rolleyes:

Podgląd zdjęcia jest generowany zazwyczaj z "zaszytego" jpga, dopiero w LR okazuje się, że faktyczny raw jest uszkodzony, także nie można na tej podstawie wykluczyć uszkodzenia puszki, czytnika, czy karty.

kuzi4
28-04-2011, 21:20
W kompakcie Panasonica było podobnie (cała fota była liliowa) - serwis wymienił płytę główną w aparacie, a powodem jej awarii była... karta pamięci.

clark_kent
03-05-2011, 09:43
karta karta, ale elimiuj możliwości