Zobacz pełną wersję : 16-35/2.8 L USM - potrzebny dobry serwis
Witam kolegów.
Mam opiektyw jak w temacie - niestety w środku coś delikanie "lata" obiektyw daje mydło - a powinien tak ostrzyć, że można się zaciąć !
Czy możecie polecić dobry serwis - nie konieczni autoryzowany. Jestem z okolic Bydgoszczy, ale pasują mi też 2 inne miatsa Barlin i Hamburg.
Pozdrawiam
Simonto
wiktor2323
26-04-2011, 00:04
Żytnia ?
Jeżeli tak delikatnie lata\ puka to może to być przysłona. Pokaż jakieś zdjęcie z tego szkła, może po prostu nie trafia ?
:)dzięku, może taka ocena ostudzi moje zamiary:)
Poniżej link do zdjęcia:
http://w986.wrzuta.pl/obraz/anAojjEGllv/wieta_wielkanocne_067
Widać, ze obiektyw trafia ale powinno dać się policzyć każdy włosek (tak jak jest to na np. 70-200/4 L) a nie da się - włoski są rozmydlone, a cały obraz bardzo miękki. Zdjęcie jest na pełnej dziurze ale domknięcie przysłony do np. f8 daje tylko zwiększenie GO ale nie ostrości. W obiektywie coś lata - jakby delikatnie poluzowana soczewka. Może stąd czasami udaje sie zrobić bardzo ostre zdjęcie - soczewka czasami ułoży się w dobrej pozycji.
Zobaczcie koledzy to zdjęcie i podpowiecie co robić.
wiktor2323
26-04-2011, 10:39
No rzeczywiście ostre to to nie jest. Wyślij na żytnią, wycena jest za darmo więc powiedzą Ci co jest do roboty..:) Jeżeli czasami robi ostre zdjęcia to być może jest to soczewka albo AF.
Koledze z Katowic udało się kiedyś naprawić taki obiektyw co do którego Żytnia zawyrokowała, iż nie da się tego naprawić ;-)
Koledze z Katowic udało się kiedyś naprawić taki obiektyw co do którego Żytnia zawyrokowała, iż nie da się tego naprawić ;-)
Hmm, a spodziewaliście się, że Żytnia cokolwiek będzie naprawiać? :shock:
Z tego co pamiętam, to szkło było poważnie rozwalone, ale jakoś mu się to udało.
W Berlinie masz autoryzowany serwis Canona.
Zapytaj posiadaczy tego szkła, ale z tego, co pamietam wielu narzekało na ostrość tego obiektywu.
Dla mnie aż tak tragicznie ta fotka nie wygląda, bardziej martwi fakt, że "coś lata w środku".
marekbodzioch
29-04-2011, 10:15
nie wiem jaka masz puszkę
ale na 5dII rawy są zawsze lekko rozmyte na poziomie 2-3 pixele
ten obiektyw taki poprostu jest
wydaje się ze rodzielczośc matrycy jest wieksza niż obiektywu
popatrz sobie na zdjecia tablic testowych na optyczne.pl
http://www.optyczne.pl/130.4-Test_obiektywu-Canon_EF_16-35_mm_f_2.8L_II_USM_Rozdzielczość_obrazu.html
nie zmienia to faktu że robi foty bardzo ładnie jeśli nie potrzebujesz gigantycznych powiększeń
To prawda :( Żyletka to to nie jest... Mam mark I i o niej mówię.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.