PDA

Zobacz pełną wersję : ACR vs DPP z przestrzenia kolor.



lukadegroot2
25-04-2011, 14:10
Witam
Zauważylem, że robiąc zdjecia w trybie RAW w canonowskim DPP mozna w zakladce ADJUSTMENT -> WORK COLOR SPACE wybrać pomiedzy sRGB i Adobe RGB. W zalezności od wybranej opcji sa zauwazalne roznice w wyswietlanych kolorach. I tu jest wszystko ok.
Natomiast w na samym dole okna ACR pod nr. zdjecia mozna kliknąc i wyswietlane jest okno "Opcje obiegu pracy" gdzie w oknie "odstęp" mozna wybrac pomiedzy sRGB, ProPhoto RGB, ColorMatch RGB i Adobe RGB (1998). Nie wiem czy tak ma byc ale tutaj po wybraniu tych roznych ustawien nie widze zadnej roznicy. Kolory sa te same niezależnie czy wybieram sRGB czy Adobe RGB.
Czy to jest ok??

dariuszsankowski
25-04-2011, 17:20
Bo na monitorze nie zobaczysz różnicy, prawdę mówiąc na wydruku też nie bardzo (zależy od maszyny która to namaluje)

k0r3k
09-05-2011, 18:12
Różnice możesz zobaczyć jak włączysz sobie Shadow clipping warning i Highlight clipping warning. Przestrzenie z większą ilością kolorów będą miały mniej obszarów gdzie clipping występuje. Różnicy na monitorze nie widać gdyż te zwykłe często nie wyświetlają nawet całego sRGB.

lukadegroot2
19-05-2011, 12:28
te zwykłe często nie wyświetlają nawet całego sRGB.

ja mam EIZO s2233w. W DPP zmiana sRGB na Adobe zmienia nieznacznie barwy kolorów, gdy tak zrobie w ACR żadnej różnicy niet