PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografowanie w nocy - światło lamp sodowych



md0512
17-08-2004, 06:37
[scroll:b6bf72e978]:!: Cześć :!:[/scroll:b6bf72e978]

Wczoraj pobawiłem się trochę 300D w fotografię nocną :) . Fotografowałem z okna oświetlone ulice miasta. Żeby uniknąć szumów zastosowałem czułość ISO 100 no i wyszły mi czasy naświetlania rzędu 10 - 30 sekund (dla porównania dwa z ISO 1600 i odp. czasem). Kilka zdjęć zrobiłem z łokcia, ale później wypoasażyłem się w super statyw (jest na ostatniej fotce) ;) . Te ze "statywu" są oczywiście o niebo lepsze. Próbowałem też robić zdjęcia w prawie ciemnym pokoju (ISO 200) i zdjęcie mojej żonki (ISO 400, 15s). No cóż, 300D to nie noktowizor :lol:

OK. Czy ktoś z Was ma doświadczenia w fotografowaniu w świetle lamp sodowych :?: Jaki należy ustawić balans bilei :?: Ja ustawiłem dla światła żarowego, ale chyba lepiej by było użyć formatu RAW i ustawić jeszcze niższą temperaturę barwową... :roll:

Link do galerii zdjęć testowych (http://md.symboliczna.net/gallery/pub/2004-08-16_noc_test/index0.html) (bez jakiejkolwiek obróbki - tylko resize). Po otwarciu URLa - należy kliknąć na pasek adresu i wcisnąć ENTER.

Przemek Białek
17-08-2004, 21:32
Wczoraj pobawiłem się trochę 300D w fotografię nocną . Fotografowałem z okna oświetlone ulice miasta. Żeby uniknąć szumów zastosowałem czułość ISO 100 no i wyszły mi czasy naświetlania rzędu 10 - 30 sekund (dla porównania dwa z ISO 1600 i odp. czasem).

tak napewno jesli chcesz zrobic dobre nocne zdjecia pozbawione szomow to zastosowanie niskich czulosci to dobry sposob


OK. Czy ktoś z Was ma doświadczenia w fotografowaniu w świetle lamp sodowych Jaki należy ustawić balans bilei Ja ustawiłem dla światła żarowego

robiac na ta dlugich czasach warto sie pokuscic o dodatkowe przymniecie nawet do f11 przez co uzyskanie wiekszej GO da dodatkowy efekt a i tez ostrosc bedzie lepsza!

Wielu fotkom na w tej galeryjce brakuje jeszcze paru sekund, warto obserwowac histogram po wykonaniu zdjecia, poniewaz pozniejsze rozjasnianie w celu wyciagania szczegolow moze byc katastrofalne w skutkach!!!
chyba lepiej by było użyć formatu RAW i ustawić jeszcze niższą temperaturę barwową...

Napewno zastosowanie formatu RAW da cie najwieksza mozliwosc edycyjna, gdzie to zawsz mozna odpowiednio dopasowac temp barwowa![quote]

Tomasz Golinski
17-08-2004, 23:08
ja stosuje balans bieli na auto i wychodzi oczywiscie zielone, ale o to glownie mi chodzi. Calkowicie biale swiatlo zabiloby efekt moim zdaniem. Ale jesli tak chcesz, to polecam wylacznie custom. A jak juz gdzies pisalem, to wydaje mi sie, ze ruszanie tylko temperatura nie da wszystkiego. Niektore balansy bieli nie pasuja do rozkladu ciala dosk. czarnego o zadnej temperaturze. np. wlasnie lampa sodowa.

Vitez
18-08-2004, 07:56
ja stosuje balans bieli na auto i wychodzi oczywiscie zielone, ale o to glownie mi chodzi. Calkowicie biale swiatlo zabiloby efekt moim zdaniem.

Mam dokladnie to samo podejscie. Robie na auto i wychodzi tak jak oczy widza - nie trzeba na sile robic biale bo klimat wtedy zostanie zabity.

satriani
01-09-2004, 16:00
a przy fotografowaniu lamp sodowych analogową lustrzanką jakich radzilibyście użyć filtrów do barwy swiatła?

Tomasz Golinski
01-09-2004, 16:08
jw. raczej zadnych.