PDA

Zobacz pełną wersję : Minolta 7D



Zeus
22-12-2005, 20:13
Witam


Jak w Waszej ocenie wypada Minolta 7D. Bardzo jestem ciekawy opini osób którzy na co dzień korzystają z Canona.

Jak 7D wypada w porównaniu z 20D.

Szczególnie interesuje mnie jakość obrazu i szybkość AF. Czy jest duża róznica miedzy 7D a 20D.

dominpok
22-12-2005, 23:53
Robiłem testy 7D i 350D
w tych samych warunkach i przy tym samym oświetleniu
W 7D obiektyw f:2,8
W 350D kit
kolorystycznie podobnie ale 7D traciła szczegóły w cieniach
w światłach podobnie
7D ma może lepszą ergonomię ale nawet dla użytkownika 7-ki analogowej troszeczkę za gruby

Zeus
23-12-2005, 11:07
Robiłem testy 7D i 350D
w tych samych warunkach i przy tym samym oświetleniu
W 7D obiektyw f:2,8
W 350D kit
kolorystycznie podobnie ale 7D traciła szczegóły w cieniach
w światłach podobnie
7D ma może lepszą ergonomię ale nawet dla użytkownika 7-ki analogowej troszeczkę za gruby


No dobrze a jeżeli chodzi o szybkość AF, jak to wygląda?

pn_
23-12-2005, 11:26
Witam


Jak w Waszej ocenie wypada Minolta 7D. Bardzo jestem ciekawy opini osób którzy na co dzień korzystają z Canona.

Jak 7D wypada w porównaniu z 20D.

Szczególnie interesuje mnie jakość obrazu i szybkość AF. Czy jest duża róznica miedzy 7D a 20D.

Ja zmienilem Nikon D70 na Minolte 7D. W porownaniu z D70 7D jest lepsza pod kazdym wzgledem, ani przez chwile nie zalowalem przesiadki. Jedynie AF jest slabszy. To znaczy, moze nie tyle slabszy, co: AF w Nikonie z obiektywem bez silnika jest podobny jak w Minolcie, ale z silniczkiem smiga szybko i raczej niezawodnie. A Minolta ma niestety caly JEDEN obiektyw z silniczkiem, reszta jedzie na srubokrecie.

W stosunku do 20D (bo takie bylo pytanie): co do jakosci fotek, to nie ma co ukrywac 20D ma wiecej szczegolow, i mniej szumi. ISO3200 w Minolcie jest w praktyce malo uzyteczne, do 1600 jest ok, ale troche gorzej niz w 20D.

Uwaga. Minolta ma slabe obiektywy kitowe: 28-100 nadaje sie tylko na gadzet dla dzieci, a 18-70 jest przecietny. Ja kupilem w promocji z 28-100 (wychodzilo taniej niz sama puszka bez promocji), i po dwoch tygodniach udalo mi sie ten dziadowski obiektyw opchnac na eBayu za 40 euro (mialem fuksa). Testowalem tez 18-70, nieciekawie. Gorzej niz kit 18-70 DX Nikona. W koncu kupilem uzywany 24-105/3,5-4,5 i jestem bardzo zadowolony. Skok jakosciowy znaczacy. I przyjemnie sie trzyma calosc w rece :-) (obiektyw 2 razy ciezszy od kita).

Ergonomia: super. Do dzisiaj jeszcze nie zdazylem przeczytac instrukcji. Guzikologia pierwsza klasa, wszystko oczywiste.

Akumulator: koniecznie dwa. Albo grip. Ciagnie sporo. Ale trudno sie dziwic - wszystkie parametry sa wyswietlane na swietnym, duzym LCD. A to niestety ciagnie. Ale za to ogromna przejrzystosc, wszystko bardzo przemyslanie pokazane.

Kubaman
23-12-2005, 12:38
pn_ jeden z lepszych twoich postów :-o - konkretny i wartościowy.
Może byś tak w dziale testy strzelił dłuższą analizę według naszego wzorca np tak jak tutaj (http://www.canon-board.info/showthread.php?t=3066) lub tutaj (http://www.canon-board.info/showthread.php?t=2005).

Gorąco zachęcam, przyda się do naszej bazy wiedzy.

pn_
23-12-2005, 12:55
pn_ jeden z lepszych twoich postów :-o - konkretny i wartościowy.
Może byś tak w dziale testy strzelił dłuższą analizę według naszego wzorca np tak jak tutaj (http://www.canon-board.info/showthread.php?t=3066) lub tutaj (http://www.canon-board.info/showthread.php?t=2005).

Gorąco zachęcam, przyda się do naszej bazy wiedzy.

OK, po swietach zrobie (ale przed Sylwkiem), bo teraz wlasnie siedzie na walizkach w pracy i zaraz ruszam do PL (tym ladnym pociagiem z mojego avatara :-)).

Zeus
23-12-2005, 21:02
W stosunku do 20D (bo takie bylo pytanie): co do jakosci fotek, to nie ma co ukrywac 20D ma wiecej szczegolow, i mniej szumi. ISO3200 w Minolcie jest w praktyce malo uzyteczne, do 1600 jest ok, ale troche gorzej niz w 20D.



Przyznam się że pytam dlatego bo mam cały czas wątpliwości co mam kupić
20D czy Minolta 7D.

Dotychczas fociłem Minolta A2 i drażni mnie to że zdjęcia są rozmyte, są ostre ale takie miękkie. Mam też Canona A95 i widzę różnicę miedzy zdjęciami z A2 i Canona i bardziej podobją mi się te z canona chciaż są to aparaty z innej półki.

Ale z drugiej strony mam kilka szkieł Minolty, które mógę uzywać z 7D.
Ograniczone fundusze finansowe mają tu znaczenie.

Jakie obiektywy w systemie Canona mogą być odpowiednikem dla

24-105 D i 100-300 APO D Minolty.

Kitowe obiektywy jak np. 28-100 rzeczywiście mają słabą optykę ale w/w dwa obiektyw są bardzo dobre optycznie.

Na dzisiaj jestem zdecydowany na 20D ale za body już muszę zaplacic 1000zl więcej no i kupić nowe obiektywy dlatego cały czas poszukuje jakiś przekonywujących argumentów.

pn_
24-12-2005, 00:53
Na dzisiaj jestem zdecydowany na 20D ale za body już muszę zaplacic 1000zl więcej no i kupić nowe obiektywy dlatego cały czas poszukuje jakiś przekonywujących argumentów.

Tym razem juz z PL (dotarlem wlasnie :-)):

Fotki z 7D sa jak najbardziej przyzwoite, ja jestem bardzo zadowolony, co nie zmienia faktu, ze:

1. 20D ma 8mpx, a Minolta 6mpx
2. 20D na wysokich ISO troche mniej szumi (ale z kolei szum z Minolty jest bardziej monochromatyczny, bardziej zblizony do ziarna filmu)

Szklo 24-105 D Minolty jest rzeczywiscie bardzo przyzwoite, ostre, dosyc jasne na dlugim koncu (4,5), aberracje znikome.

Nie wiem jakie sa dobre szkla Canona w tej klasie cenowej. Nowka Minolty kosztuje w Niemczech 440 euro, ja kupilem na niemieckim eBayu uzywane, w idealnym stanie, za 260 euro.

Pozostaje jeszcze aspekt cenowy:

Body 20D od 1120 euro (http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/241003.html)

Body 7D od 730 euro (http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/244660.html)

Bach
24-12-2005, 05:42
A ja poprosze jeszcze o foteczki. System mam otwarty i stoje przed wyborem D7D albo 20D. nie wiem dlaczego ale cały czas mnie ciągnie w strone D7D. ale martwi mnie mniej rozbudwany system niż w canonie. Jak bede kupował KM to z kitowym 17-35. widziałem zdjatka i bardzo przyzwoitą jakość prezentuje to szkło. pozdrawiam

pn_
24-12-2005, 10:18
A ja poprosze jeszcze o foteczki. System mam otwarty i stoje przed wyborem D7D albo 20D. nie wiem dlaczego ale cały czas mnie ciągnie w strone D7D. ale martwi mnie mniej rozbudwany system niż w canonie. Jak bede kupował KM to z kitowym 17-35. widziałem zdjatka i bardzo przyzwoitą jakość prezentuje to szkło. pozdrawiam

Wrzuce testowe fotki z 7D na wszystkich czulosciach we wtorek, jak wroce do domu.

Zeus
24-12-2005, 16:32
A ja poprosze jeszcze o foteczki. System mam otwarty i stoje przed wyborem D7D albo 20D. nie wiem dlaczego ale cały czas mnie ciągnie w strone D7D. ale martwi mnie mniej rozbudwany system niż w canonie. Jak bede kupował KM to z kitowym 17-35. widziałem zdjatka i bardzo przyzwoitą jakość prezentuje to szkło. pozdrawiam


Ja mam podobnie cały czas ciągnie mnie do D7D mimo że sumie Canona robi lepsze zdjęcia. Korpus Minolty lepiej leże w ręce no i ta ergonomia.

Jeżeli chodzi o 17-35/2.8-4.0 to potwierdzam że jest do dobre szkło czy kitowe raczej nie. Na początku D7D była sprzedawana z tym obiektywem. Obecnie rekomendowana cena jest 1990zł ale ostanio ceny wyraźnie spadły.

Zeus
24-12-2005, 16:37
ale martwi mnie mniej rozbudwany system niż w canonie.

To prawda system Minolty jest bardzo ubogi ale ceny obiektywów za to są znacznie niższe a oferują dobrą jakość np. legendarna "flinta dziadka"

Mozesz też kupic profesjonalne obiektywy z seri G ale tu ceny są juz bardzo wysokie.

Bach
24-12-2005, 23:18
Wrzuce testowe fotki z 7D na wszystkich czulosciach we wtorek, jak wroce do domu.

Szczerze mówiąc to szumy mnie najmniej interesują. chociaż gdzieś wyczytałem ze na iso 100 jest wieksze zaszumienie niz na iso200. ale wracajac do kwestji to wolałbym np jak rysuje, ostrzy itd. jak radzi sobie radzi z kontrastami. jak se zachowuje z twoim obiektywem. na dpreview poogladałem sobie troche sampli i ... pozytywnie. super fotka manekin za szyba na wystawie. super kolory i zachowana miękkośc nie tracac ostrosci :) taki mix :)

Bach
24-12-2005, 23:24
Ja mam podobnie cały czas ciągnie mnie do D7D mimo że sumie Canona robi lepsze zdjęcia. Korpus Minolty lepiej leże w ręce no i ta ergonomia.

Jeżeli chodzi o 17-35/2.8-4.0 to potwierdzam że jest do dobre szkło czy kitowe raczej nie. Na początku D7D była sprzedawana z tym obiektywem. Obecnie rekomendowana cena jest 1990zł ale ostanio ceny wyraźnie spadły.
nadal mozna ją kupić na allegro z 17-35 za chyba 4800. Ceny minolty ostatnio bardzo spadły. o 500 czy 600 zł na body. ciekawe czy to taka wyprzedaż przed wejscie D9D. podobno na luty ma być gotowa. chociaz inne wiesci niosą ze to na koniec 2006 bedzie premiera. i chyba ta 2 opcja jest bardziej realna bo dopiero jakos we wrzesniu minolta zgadała sie z sony wiec a pare miesiacy nie zdarzą wypuscić nowego modelu. Chyba ze D9D bedize zaopatrzona w matryce z sonego R1 (10mg pix CMOS) ale w zapowiedzi sa ze D9D bedzie miała FF wiec... nie ma co gdybac.

Bach
24-12-2005, 23:26
To prawda system Minolty jest bardzo ubogi ale ceny obiektywów za to są znacznie niższe a oferują dobrą jakość np. legendarna "flinta dziadka"

Mozesz też kupic profesjonalne obiektywy z seri G ale tu ceny są juz bardzo wysokie.
A na własnei na forum KKM wiele razy oiło mi sie o uszy to okreslenie :). nie wiesz czasem gdzie mozna zerknac na fotki zrobione tym obiektywem?

Zeus
26-12-2005, 13:39
A na własnei na forum KKM wiele razy oiło mi sie o uszy to okreslenie :). nie wiesz czasem gdzie mozna zerknac na fotki zrobione tym obiektywem?


Własnych zdjęć nie mam bo nie mam takiego obiektywu.

Na stronach KKM możesz poczytać tu: http://www.kkm.autofocus.pl/forum/viewforum.php?f=38

Vitez
27-12-2005, 04:41
To prawda system Minolty jest bardzo ubogi


Chyba nie ma na co narzekac... z popularnych zamiennikow wiekszosc szkiel ma rowniez mocowanie Minolty chyba? (Tokina, Sigma, Tamron, w tym znany i lubiany 28-75 2.8 )