PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyczna zmiana parametrów zdjęć po skopiowaniu



RyszardSwiderski
16-04-2011, 14:44
Drodzy forumowicze, mam następujący problem. Po tym jak skopiuję zdjęcia na dysk (zaznaczam, że wyciągam kartę z aparatu i kopiuję przy pomocy czytnika) i włączę dowolny program, który widzi RAWy (nie miniaturkę, ale sam plik RAW) tj. Bridge, LR... to po wczytaniu się zdjęć zaczynają one jedna po drugiej konwertować się na BW i do ekspozycji dodawane jest +0,14. Nic nie zmieniałem raczej w tej kwestii nigdzie. W aparacie mam ustawiony styl na standard. Co to może być??

airhead
16-04-2011, 15:34
prawdopodobnie podczas importu masz ustawiony jakiś preset
mniej prawdopodobne: w jakiś sposób ustawienia aparatu zostały odczytane przez Lr

mor_feusz
16-04-2011, 15:36
W LR jak importujesz zdjecia mozesz wybrac akcje jaka ma byc wykonywana podczas importu. Masz w Presets takie ustawienie - widocznie podczas importu zaznaczyles to.

Po Prawej stronie w LR masz - APPLY DURING IMPORT (zazwyczaj zwiniete). Rozwin - powinno byc DEVELOP SETTING: NONE, METADATA: NONE (chyba ze chcesz cos innego). Sprawdz.

y3k
16-04-2011, 17:42
Drodzy forumowicze, mam następujący problem. Po tym jak skopiuję zdjęcia na dysk (zaznaczam, że wyciągam kartę z aparatu i kopiuję przy pomocy czytnika) i włączę dowolny program, który widzi RAWy (nie miniaturkę, ale sam plik RAW) tj. Bridge, LR... to po wczytaniu się zdjęć zaczynają one jedna po drugiej konwertować się na BW i do ekspozycji dodawane jest +0,14. Nic nie zmieniałem raczej w tej kwestii nigdzie. W aparacie mam ustawiony styl na standard. Co to może być??
Co znaczy konwertują? Generują się jpgi? Jeśli nie sprawdź, albo przywróć do domyślnych, ustawienia w CameraRaw/LR, Bridge do generowania miniaturek w podglądzie używa ustawień domyślnych CameraRaw/LR.