PDA

Zobacz pełną wersję : 60D rawy problem



Gringo997
15-04-2011, 18:55
Witam mam taki problem gdy zgrywam RAWY z 60D niemoge ich otworzyć niemam najwidoczniej aktualizacji i tu pojawia sie pytanie co i do której wersji zaktualizować zeby wystarczylo?

wiktor2323
15-04-2011, 19:07
Zainstaluj DPP z płytki dołączonej do aparatu i będzie działać. Co do innych programów to niestety nie wiem. Ewentualnie są programy które konwertują Rawa do DNG (nie pamiętam czy na pewno tak się nazywa) i wtedy możesz otworzyć każdym programie do wołania rawów.

Gringo997
15-04-2011, 19:30
no tak ale nieda sie tam rawa przekonwertowac na rawa tak czy nie bo niewiem;>? z tego co patrzylem to tylko na jpg;(

jacek_73
15-04-2011, 19:57
Witam mam taki problem gdy zgrywam RAWY z 60D niemoge ich otworzyć niemam najwidoczniej aktualizacji i tu pojawia sie pytanie co i do której wersji zaktualizować zeby wystarczylo?

Do każdego modelu aparatu dołączane jest oprogramowanie, a do niego jest dodawana instrukcja obsługi w formie pdfu (na osobnej płytce).

Chyba że nie możesz otwierać owych rawów w innych programach graficznych? Sprecyzuj pytanie...proszę, to może ktoś Ci coś poradzi :roll:

marecky
16-04-2011, 02:45
Jeśli zamierzasz Rawy otwierać w Photoshop-ie to tylko w CS5 z Camera RAW w wersji minimum 6.2 :arrow: Camera Raw 6.2 (http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=4807)
, żeby otworzyć je we wcześniejszych wersjach Photoshop-a musisz najpierw przeprowadzić konwersje z RAW na DNG :arrow: Adobe DNG Converter 6.2 (http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=4803).
Ewentualnie zawsze możesz użyć DPP z płytki ;)

malyglod
19-04-2011, 20:30
DNG Converterem bardzo wygodnie się przerabia.

A jeśli Lightroom, to bodajże tylko od wersji 3.2 będzie czytał.

Mellan
19-04-2011, 20:42
Witam mam taki problem gdy zgrywam RAWY z 60D niemoge ich otworzyć niemam najwidoczniej aktualizacji i tu pojawia sie pytanie co i do której wersji zaktualizować zeby wystarczylo?
Na spokojnie napisz (w języku polskim) czym chcesz te rawy otwierać - jakim programem i jego wersją dysponujesz.
Odpowiedź się pojawi, gwarantuję.