PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie do posiadaczy CS5 - Auto blend layers



Kuba1
11-04-2011, 15:15
Witam,

Potrzebuję odpowiedzi na pytanie odnośnie Photoshopa CS5 NIE Extended.

Mam gorącą prośbę do osoby posiadającej PS CS5 - chciałbym uzyskać odpowiedź czy: mając w projekcie kilka warstw, które zaznaczymy, następnie po wejściu w Edit > Auto blend layers pojawiają się do wyboru możliwości: panorama oraz (to ważne) stack images (w polskiej wersji pewnie stos lub podobnie).

Trial ze strony Adobe jest tylko w wersji extended, a nie mogę w sieci znaleźć jednoznacznej odpowiedzi czy wersja podstawowa CS5 oferuje tę konkretną funkcjonalność.

Kupuję właśnie PS i potrzebuję korzystać z tej funkcji (konkretnie do składania 1-go ostrego zdjęcia z kilku ujęć z GO na różne plany), a nie potrzebuję 3D, ani video i różnica w cenie pomiędzy wersją podst. i extended ma dla mnie znaczenie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Tommii
12-04-2011, 12:53
Proponuję lekturę tego wątku. http://canon-board.info/showthread.php?t=56319
Już w pierwszym poście jest odpowiedź na twoje pytanie.

Kuba1
12-04-2011, 13:43
Proponuję lekturę tego wątku. http://canon-board.info/showthread.php?t=56319
Już w pierwszym poście jest odpowiedź na twoje pytanie.
Taa, no nie chciałem się rozpisywać, ale znam od dawna ten wątek. Powiem więcej - właśnie z tego powodu zadałem to pytanie, ponieważ Pan Janusz o tym właśnie wspomniał, ale chciałem żeby to po prostu potwierdził posiadacz CS5 standard. Moje wątpliwości wynikały stąd, że Adobe podaje na stronie pomocy że tę funkcję wykonuje również wersja standard, ponieważ przy opisach funkcji dostępnych tylko w wersji rozszerzonej widnieje dopisek Extended w nawiasie przy tytule.
Tzw. stosy zdjęć obsługuje tylko extended, ale określenie "image stack" w przypadku funkcji auto blend moim zdaniem ma inne znaczenie, oraz podejrzewam że jest dostępne w CS5 Std. Natomiast stosy warstw jako smart objects obsługuje tylko Extended, ale to służy do trochę innych, bardziej zaawansowanych zadań.

Nieważne, kupiłem Extended więc się nie dowiem, ale już mnie to tak nie ciekawi ;)

lukasz91
24-04-2011, 00:24
Tak jest :)

Kuba1
24-04-2011, 22:00
Tak jest :)
No to przepłaciłem :mrgreen: