PDA

Zobacz pełną wersję : Metz 58 AF-1 firmware v4.0



hardtmuth
08-04-2011, 21:51
Sorki jesli bylo.

Od jakiegos czasu jest nowy soft do Metza 58 AF-1.

Wprowadzono tryb Servo, dzieki czemu mozna Metza wyzwalac inna lampa, np. kukulka w body.

Ponizej link do softu, aktualizacje robimy kabelkiem USB przy wyjetych bateriach.

http://www.metz.de/en/photo-electronics/firmware-download-flash-units/mecablitz-58-af-1-digital/canon.html

Smile
09-04-2011, 00:56
Dzięki! Chyba nie było, a na pewno nie wiedziałem.
Przyda się :)

Leon007
09-04-2011, 15:29
Jak zrobić, żeby kukułka odpaliła lampę stojącą z boku i równocześnie nie błyskać tą kukułką prosto w oczy obiektowi zdjęcia?

sylwek2k
09-04-2011, 16:41
Jak zrobić, żeby kukułka odpaliła lampę stojącą z boku i równocześnie nie błyskać tą kukułką prosto w oczy obiektowi zdjęcia?

HINT: folia aluminiowa

Leon007
09-04-2011, 17:09
HINT: folia aluminiowa

Zrozumiałem. http://canon-board.info/images/smilies/icon_cool.gif
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Kurde, chciałem dać fajną emotikonkę a tu linkę dało. ;-)

Fik
25-04-2011, 22:28
soft 5.0 - zobaczymy jak się w " ogniu " sprawdza .

maczekg
15-05-2011, 22:06
Fajnie, że nowe softy dodały servo, ale szkoda, że nie ma możliwości wyboru błysków - chciałbym mieć synchro pierwszym błyskiem, a nie drugim :) Wtedy byłaby prawie jak sabina :)

plombos
18-05-2011, 01:07
Fajnie, że nowe softy dodały servo, ale szkoda, że nie ma możliwości wyboru błysków - chciałbym mieć synchro pierwszym błyskiem, a nie drugim :) Wtedy byłaby prawie jak sabina :)

co rozumiesz przez synchro pierwszym błyskiem?

maczekg
19-05-2011, 23:18
co rozumiesz przez synchro pierwszym błyskiem?

Wyzwolenie lampy jak za pomocą zwykłej, maksymalnie prostej fotoceli, np. lampą manualną. Czyli żadnych ETTLi, tylko : pojawia się błysk - lampa błyska również.

plombos
20-05-2011, 13:08
Wyzwolenie lampy jak za pomocą zwykłej, maksymalnie prostej fotoceli, np. lampą manualną. Czyli żadnych ETTLi, tylko : pojawia się błysk - lampa błyska również.

A nie tak wlasnie jest w trybie servo?
Ja stawiam lampe na podstawce/statywie i wyzwalam ja lampa wbudowana.
Czasem gdy AF sie pogubi i uzyje blysku jako wspomagania to wyzwala mi Metza.

maczekg
20-05-2011, 15:02
A nie tak wlasnie jest w trybie servo?
Ja stawiam lampe na podstawce/statywie i wyzwalam ja lampa wbudowana.
Czasem gdy AF sie pogubi i uzyje blysku jako wspomagania to wyzwala mi Metza.

No i tak ma być. Wbudowana działa w ETTLu, czyli z preflashem, a gdybyś ją przełączył w manual nie wyzwoliłaby Ci metza. Podobnie, gdybyś na korpus zapiął lampę niesystemową wyzwalaną przez środkowy pin lub gniazdko PC. Za to zadziała z systemowymi, pod warunkiem, że pracują w ETTL.

cuker
21-05-2011, 21:24
Czy C50d wyzwoli zdalnie tą lampę?

plombos
21-05-2011, 23:00
No i tak ma być. Wbudowana działa w ETTLu, czyli z preflashem, a gdybyś ją przełączył w manual nie wyzwoliłaby Ci metza. Podobnie, gdybyś na korpus zapiął lampę niesystemową wyzwalaną przez środkowy pin lub gniazdko PC. Za to zadziała z systemowymi, pod warunkiem, że pracują w ETTL.

Niestety masz racje, sprawdzilem na zwyklej lampie i nie da sie nia wyzwolic Metza.
Dla mnie to troche dziwne zwazywszy na fakt, ze blyski wspomagajace AF z wbudowanej lampy wyzwalaja ja.


Czy C50d wyzwoli zdalnie tą lampę?
Tak, wyzwolisz ja wbudowana lampa, ale musisz manualnie ustawic sile blysku.

cuker
22-05-2011, 11:52
Tak, wyzwolisz ja wbudowana lampa, ale musisz manualnie ustawic sile blysku.

a byłbyś tak miły i napisał jak ustawić metza w tryb wyzwalania błyskiem?
z góry wielkie dzięki

y3k
22-05-2011, 13:15
a byłbyś tak miły i napisał jak ustawić metza w tryb wyzwalania błyskiem?
z góry wielkie dzięki

Zdejmij lampę z body, Metz po aktualizacji do V5.0 przeskakuje w Servo mode jak nie ma komunikacji z body.

cuker
23-05-2011, 00:33
ok, wielkie dzieki, działa

plombos
24-05-2011, 00:06
Zdejmij lampę z body, Metz po aktualizacji do V5.0 przeskakuje w Servo mode jak nie ma komunikacji z body.

U mnie po zdjeciu z body (sciagam wylaczona) wchodzi w ostatnio uzywany tryb (mam ver 5.0).

Mnie zastanawia inna rzecz.
W trybie TV + lampa w auto - aparat glupieje.
Niezaleznie od nastaw iso i czasu (max 1/250) aparat ustawia maksymalna przyslone (wartosc przyslony miga)

Tryb AV + Auto - aparat ustawia czas 1/250s mimo ze mam w C.Fn ustwiony czas na auto.

Tak ma byc?

sylwek2k
24-05-2011, 03:06
Niezaleznie od nastaw iso i czasu (max 1/250) aparat ustawia maksymalna przyslone (wartosc przyslony miga)

Tryb AV + Auto - aparat ustawia czas 1/250s mimo ze mam w C.Fn ustwiony czas na auto.

Tak ma byc?

Jezeli na lampie masz uaktywniony tryb manualny na lampie, to tak to ma byc ;)

Jak zmienisz na lampie tryb pracy na ettl, to wszystko powinno wrocic do normy :)

plombos
24-05-2011, 07:38
Jezeli na lampie masz uaktywniony tryb manualny to tak to ma byc ;)

Przyznam sie, ze o ile zachwanie body w trybie Av gdy lampa jest w A/M jestem w stanie zrozumiec (cos jak wlaczenie w C.Fn. stalego czasu synchro),
to zachowanie w trybie Tv jest dla mnie totalna zagadka.:-o
Dla 580ex tez tak jest?

Oczywiscie gdy lampa jest na sankach uzywam kombinacji body w M, lampa w e-ttl,lub Av + e-ttl (fill flash), ale chcialem poznac tez inne kombinacje i tu nastapil zonk :twisted:

sylwek2k
24-05-2011, 12:32
Dla 580ex tez tak jest?

Dla lamp ze stajni Canona jest tak samo :)