PDA

Zobacz pełną wersję : zasilanie 5D mk I



breme
07-04-2011, 21:56
Witam
Mam problem zasilaniem body:
Ładuje oryginalne aku. bp511a w oryginalnej ładowarce canona.
Wyświetla, że są pełne, wkładam do 5D, włączam, robię jedno zdjęcie, albo wcale i pokazuje że rozładowane i nic się nie da zrobić, pokazuje że rozładowane, to samo z dwoma aku. na gripie, to samo z paluszkami też przez gripa.

Przecierałem styki, ale to nie pomaga.


Czy ktoś spotkał się z takim czymś lub zna rozwiązanie?

gavin
08-04-2011, 08:22
układ zasilania - żytnia

breme
08-04-2011, 15:28
Byłem w serwisie, sprawdzili na swoich aku. wszystko gra, moje rozładowane na maxa.
Wina ładowarki, oszukuje przy ładowaniu, chyba się zestarzała!

dar02
08-04-2011, 17:43
Sytuacja wygląda raczej jakby akumulator stracił pojemność.
Ładowarka może być ok ale jeśli akumulator jest zużyty lub uszkodzony to jego pojemność jest tak mała, że ładuje się dosłownie w kilka sekund ale po pełnym naładowaniu będzie można zrobić tylko kilka zdjęć albo aparat w ogóle się nie włączy.

breme
10-04-2011, 15:52
Jest jednak problem z ładowarką, bo wziąłem od znajomego i ładowałem ponad pół godziny, a u mnie po włożeniu, pomrugało kilka sekund i wyświetliło, że jest pełna.

elwis2312
14-04-2011, 20:00
Umnie podobny problem w EOS 1000D.Aparat pokazuje baterie na maxa a raz się włączy a raz nie.Po nacisnięciu spustu lustro sie podnosi i aparat się wyłacza.Po włozeniu akumulatora do ładowarki pali się czerwona dioda pochwili gasnie zupełnie a z tego co wiem po naładowaniu sie akumulatora powinno zapalic się zielone.I niewiem co jest czy puszka nawala czy akumulator do wymiany.:(

Bolek02
15-04-2011, 07:33
Umnie podobny problem w EOS 1000D.Aparat pokazuje baterie na maxa a raz się włączy a raz nie.Po nacisnięciu spustu lustro sie podnosi i aparat się wyłacza.Po włozeniu akumulatora do ładowarki pali się czerwona dioda pochwili gasnie zupełnie a z tego co wiem po naładowaniu sie akumulatora powinno zapalic się zielone.I niewiem co jest czy puszka nawala czy akumulator do wymiany.:(

Myślę, że masz akumulator do wymiany albo ładowarka padła :(
Najprościej to kup aku, chodźby zamiennik za 30-40zł i dowiesz się co jest nie tak :)

Pelson
15-04-2011, 08:58
Napisałeś przecież że dzieje się tak również z paluszkami w gripie więc jak może tu zawinić akumulator lub ładowarka ? ;]

elwis2312
15-04-2011, 18:34
Wczoraj przetarłem styki wszystkie,które tylko mogłem sięgnąc i wydaje sie ,że jest ok.Zobaczymy jak długo.Zrobiłem ok 100 zdjęc i ani razu się nie wyłączył.

Bolek02
17-04-2011, 08:17
Czyli miales wiecej szczęscia elwis2312 niż założyciel wątku :)
Wiadomo juz breme co z Twoim 5D jest ?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Wczoraj przetarłem styki wszystkie,które tylko mogłem sięgnąc i wydaje sie ,że jest ok.Zobaczymy jak długo.Zrobiłem ok 100 zdjęc i ani razu się nie wyłączył.

Pomyliły Ci się problemy - to dwie różne osoby i dwa różne body.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Napisałeś przecież że dzieje się tak również z paluszkami w gripie więc jak może tu zawinić akumulator lub ładowarka ? ;]

To nie ta awaria :)

elwis2312
18-04-2011, 21:33
E...D...blada!Dzis właczam aparat a on dalej swoje.Nie uruchamia się.Może ktoś z kolegów jest z pruszkowa z takim samym akumulatorem jak ma EOS 1000D?Miał bym gdzie sprawdzić czy to jest wina akumulatora.W sumie mogę kupić drugo akumulator ale jak się okaże,że na nowym puszka też się nie włacza to bedzie szkoda kasy i zachodu.

Bolek02
19-04-2011, 09:45
E...D...blada!Dzis właczam aparat a on dalej swoje.Nie uruchamia się.Może ktoś z kolegów jest z pruszkowa z takim samym akumulatorem jak ma EOS 1000D?Miał bym gdzie sprawdzić czy to jest wina akumulatora.W sumie mogę kupić drugo akumulator ale jak się okaże,że na nowym puszka też się nie włacza to bedzie szkoda kasy i zachodu.

Najprościej to idź do jakieś sklepu Foto i tam sobie sprawdź poprostu.