PDA

Zobacz pełną wersję : Profile kolorow



12@
21-12-2005, 15:18
Jak zmieniam profil w Adobe Gamma to mam go zapisac jako ten co bralem na poczatku za wzorzec np adobeRGB? czy nadac mu wlasna nazwe?
jak dam inna nazwe to w windowsie bede mial ustawiony ten wlasnei profil, ale jak odpalam np Rawshootera albo photoshopa to mam adobergb.
???

mirhon
21-12-2005, 23:37
W Adobe Gamma ustawiasz profil dla monitora, a w szopie masz profil środowiska w którym obrabiasz fotkę...te dwa profile służą do innych celów.

12@
21-12-2005, 23:55
moze zle t owytlumaczylem ;] ale juz 2dni walcze z tymi profilami i normlanie myslec przestaje przez to :/ tzn w windowsie mam wybrac profil taki jak ustawie w adobegamma, tylko ze ja nazwalem go tak samo czyli adobergb :) i nei wiem czy teraz PS albo RS nie kozystaja z oryginalnego adobergb czy z mojego nadpisanego :?:

Janusz Body
22-12-2005, 00:17
Microsoft wypuscił cos takiego:

http://www.microsoft.com/windowsxp/using/digitalphotography/prophoto/colorcontrol.mspx

Swoja droga ciekaw jestem czy ktos uzywa?

mirhon
22-12-2005, 20:30
moze zle t owytlumaczylem ;] ale juz 2dni walcze z tymi profilami i normlanie myslec przestaje przez to :/ tzn w windowsie mam wybrac profil taki jak ustawie w adobegamma, tylko ze ja nazwalem go tak samo czyli adobergb :) i nei wiem czy teraz PS albo RS nie kozystaja z oryginalnego adobergb czy z mojego nadpisanego :?:

Adobe dla srodowiska edytora ma swoje profile, sprawdz sobie wejdz do folderu z profilami i zmien nazwe tego profilu (tego co utworzylez w Adobe Gamma) i odpal szopa...i wejdz do Edit/Color Setings.