PDA

Zobacz pełną wersję : Artefakty w Win 7



AniaCzajka
06-04-2011, 23:33
Otóż mam problem po zainstalowaniu Win 7: we wszystkich przeglądarkach (infranview, faststone) oraz edytorach (PS, LR) otwarty plik (jpg, cr2, tiff) ma artefakty na przejściach tonalnych np na jednolitym tle. :shock:
Przykładowo światło lampy padające na niebieską ścianę wygląda jak koncentryczne kręgi czy fale bez płynności.

Crop 100%

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img18.imageshack.us/img18/2263/beztytuuqud.jpg)

Zetknął sie może ktoś z podobnym problemem?

Pozdrawiam

naras
07-04-2011, 00:16
Na wszystkich fotkach się tak dzieje czy tylko na Twoich z jednego body ?

Adlatus
07-04-2011, 01:28
Ja tu nie widzę żadnych kręgów. Sprawdź ile kolorów wyświetla Twój monitor, powinien pracować w trybie 32 bitowym. Przy niższych mogą być kręgi.

myslidar
07-04-2011, 09:42
Masz zły profil do monitora zainstalowany w windowsie, wywal go albo poszukaj innego.

AniaCzajka
07-04-2011, 09:47
Ja tu nie widzę żadnych kręgów. Sprawdź ile kolorów wyświetla Twój monitor, powinien pracować w trybie 32 bitowym. Przy niższych mogą być kręgi.

Na tym cropie kręgów nie ma, ale są artefakty. Kręgi widać na większych powierzchniach.
I są 32 bity.

SebaWolf
07-04-2011, 10:04
Na tym cropie kręgów nie ma, ale są artefakty. Kręgi widać na większych powierzchniach.
I są 32 bity.

Może spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki od grafiki nic innego nie przychodzi mi do głowy.

gietrzy
07-04-2011, 10:28
Może spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki od grafiki nic innego nie przychodzi mi do głowy.

A mi przychodzą dwie rzeczy:

1. Przestaw monitor w inne miejsce

2. Zmień kabel sygnałowy i/lub zasilający. Sprawdź czy połączenie komp <-> monitor jest bez **** przejściówek (np. sub-dvi). Jeśli nie masz pod ręką innych kabli spróbuj poruszać końcówkami lub wyjmij i włóż ponownie odpowiednie końcówki w odpowiednie gniazda.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Na tym cropie kręgów nie ma, ale są artefakty. Kręgi widać na większych powierzchniach. I są 32 bity.

No, ale kochana to są artefakty niejako "firmowe" Canona - było o tym (kasza manna w dzień na niebieskim niebie, iso 100, 5D help to taka podpowiedź do googla) milion razy na różnych forach. Każdy sprzęt ma swoje artefakty ;)